2019 Gruodžio 14 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Dviratininkams teko įveikti dvi kalnuotas trasas

  • Įkelta: 2019-08-07

Tomo Kalašinsko nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Savaitgalį į Pagramančio regioninį parką rinkosi dviračių entuziastai iš visos Lietuvos. Pusė šimto žygeivių nuostabiomis gamtos trasomis teko įveikti stačias įkalnes ir vingiuotas nuokalnes. Po žygio dalyviai vaišinosi vietoje gamintu plovu ir namine vaisių duona.

Tomo Kalašinsko nuotrauka
Tomo Kalašinsko nuotrauka

Pagramančio regioniniame parke rugpjūčio pirmą šeštadienį rinkosi dviratininkai iš visos Lietuvos. Net pusė šimto dviračių entuziastų atvyko iš Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Radviliškio, Jurbarko, Gargždų ir aplinkinių rajonų. Šiemet dviračių žygiui buvo paruoštos dvi trasos – 29 ir 40 km. Trumpesnė trasa buvo skirta norintiems ramiai pasivažinėti miško keliukais, žvyrkeliais be didesnių iššūkių.

Tomo Kalašinsko nuotrauka
Tomo Kalašinsko nuotrauka

Ilgesnioji trasa pareikalavo dviratininkų fizinių jėgų bei ištvermės. Teko įveikti kelias bekeles, stačias įkalnes ir nuokalnes, bristi per upelį ir du kartus kirsti Akmenos upę. Kai kuriems pavyko tai padaryti nenulipus nuo dviračio. Įveikus sunkius ruožus, buvo lengvos atkarpos atgauti jėgas. Grįžus į starto vietą visų žygeivių laukė čia pat išvirtas gardus plovas, arbata, namie kepta duona su vaisiais. Visiems dviratininkams įteikti atminimo diplomai.

Gražinti savo namus yra puiku, kur kas blogiau, kai po remonto likusios šiukšlės ir statybinės atliekos atsiduria ne ten, kur privalėtų. „Tauragės žinių“ skaitytojas pasidalijo nuotraukomis, kuriose užfiksuotas kalnas šiukšlių, išverstas prie Šešuvies upės, už buvusio Ližių sąvartyno, netoli karjero. Vaizdas išties pasibaisėtinas.

Antradienį Pilies aikštėje praeiviai galėjo susitikti su organizacijos Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro atstovais. Susitikimų metu žmonėms buvo dar kartą primenama apie vis dar gajas problemas – prekybą žmonėmis ir įvairias žmogaus išnaudojimo formas. Liūdnoji statistika patvirtina, kad Lietuvoje vis dar plinta pornografija ir egzistuoja seksualinės prievartos toleravimo apraiškos.

Minint Baltijos kelio 30-metį Tauragės r. savivaldybės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos languose eksponuojama paroda „Tauragiškiai Baltijos kelyje“. Baltijos kelias buvo didžiausia taiki demonstracija istorijoje ir pradinis taškas kovoje už Baltijos šalių laisvę bei nepriklausomybę. Tauragiškiai šią parodą apžiūrėti galės iki rugsėjo 2 d. Kiekvienas atvykęs gali peržiūrėti eksponuojamas fotografijas ir pabandyti atrasti pažįstamus veidus, nes šioje akcijoje aktyviai dalyvavo ir tauragiškiai.

Tarailiuose, priešais mokyklą, keletą metų buvusios apleistos patalpos pirmajame pastato aukšte atgyja – jos remontuojamos, statomi nauji langai. Savo padalinį čia atidarys sparčiai besiplečianti didžiausia lietuviško kapitalo automobilių detalių distribucijos kompanija „AD Baltic“.