2020 Gegužės 30 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Rugsėjo 1-oji ant nosies. Ar spės baigti remontą

  • Įkelta: 2019-08-13
Eglės Červinskaitės nuotrauka

Rugsėjį susirinkę seniausios rajono mokyklos – Martyno Mažvydo progimnazijos mokiniai savo mokyklą išvys gerokai pasikeitusią ir vis dar besikeičiančią ne tik išore, bet ir vidumi. Ar renovacija netrukdys ugdymo procesui? Progimnazijos vadovas tikina, kad tikrai ne.

M. Mažvydo progimnazijos, 2020 m. švęsiančios šimtmetį ir iki šiol nemačiusios remonto, fasadas jau kuris laikas traukia praeivių akis – jis apdengtas kelių spalvų apdailos plokštėmis. Šiuo metu  pertvarkomas paradinis įėjimas, padidinant priestatą.

Progimnazijos renovacija suskirstyta į šešis etapus. Pirmojo renovacijos etapo metu suremontuotas mokyklos fasadas ir stogas, atliktas išorės sienų, stogo šiltinimas, fasadų apdaila, lietaus nuvedimo sistemos ir kiti darbai.

Visiškai naujai įrengtos  pradinukų korpuso erdvės, išskyrus aktų salę – ji bus remontuojama kitame etape. Korpuse pakeisti inžineriniai tinklai, naujai įrengti sanitariniai mazgai, klasių ir koridorių apdaila atliekama pagal inovatyvų projektą – lubose įmontuojami šviestuvai, senas mokyklines lentas pakeitė sienos, dengtos specialiais dažais, virš kurių įmontuota ištraukiama multimedijos įranga – vaizdo projektorių užsklandos. Perkami ir nauji baldai. Iki rugsėjo bus įrengtas ir kito korpuso pirmasis aukštas, kur įsikurs 5 priešmokyklinio ugdymo grupės.

Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų gautas 503 tūkst. eurų finansavimas pradinukų korpuso patalpų remontui, būtinai mokymo įrangai ir baldams įsigyti. Prie šių darbų savivaldybė iš biudžeto prisidėjo 15 proc. Kaip „Tauragės žinioms“ anksčiau yra sakęs savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, I ir II etapų įgyvendinimas iš viso atsieis apie 2 mln. 300 tūkst. eurų.

M. Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika, paklaustas, kaip progimnazija pasitiks rugsėjį, ar viskas vyksta kaip suplanuota, teigė, kad, žinoma, 100 proc. viskas nebus pabaigta – taip ir nebuvo planuota. Vis dėlto, pasak jo, didžioji dalis darbų jau atlikta.

– Rugsėjo 1-ąją tikrai galėsim pradėt. Ir paradinis įėjimas iki rugsėjo 1-osios bus sutvarkytas, – sakė jis.

Direktorius pasakojo, kad keli kabinetai rugsėjį turbūt dar nebus įrengti.

– Dar sunku pasakyti, juk dar visas mėnuo liko. Bet šiaip visumoj tikrai būsim pasiruošę. Ir visus praėjusius mokslo metus taip dirbom, vis po keletą kabinetų atlaisvindavom, kad galėtų dirbti. Gal rugsėjį, spalį dar bus kažkokių nepatogumų, o paskui tikrai bus viskas gerai. Kol kas baldų dar nėra, jei rugsėjį dar ir nebus visų atvežta – turim senuosius baldus, taigi bėdos nebus, – užtikrino direktorius.

Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Justinas Norkaitis „Tauragės žinioms“ sakė, kad atlikti darbų iki 2019 m. rugsėjo 1 d. nėra numatyta. Pagal statybos rangos sutartį darbai turi būti atlikti iki 2020 m. rugsėjo 5-osios, tačiau su mokykla suderinus patalpų atlaisvinimą, tikimasi darbus užbaigti iki 2019 m. pabaigos.

Įgyvendinus I ir II etapus dar laukia 4 etapai: III – aktų salės remontas ir antrojo korpuso vidaus įrengimas, IV – sporto salės vidaus darbai, V – stadiono ir aikštelių sutvarkymo darbai, VI – aplinkos sutvarkymo darbai. Rangos darbus atlieka UAB „Virdaleka“.

Savaitgalį Tauragės odontologijos centro vadovas Laurynas Jarutis su žmona Monika sulaukė gandrų – jiems gimė dukrelė. Tai jau trečiasis vaikas Jaručių šeimoje. Beje, gimtadienį L. Jarutis su dukrele Izabele galės minėti kartu. Ji pasaulį išvydo rugpjūčio 11-tąją, o pats tėtis gimimo dieną švenčia rugpjūčio 10-tą dieną.

Šiemet jau devintąją vasarą pasitikęs Tauragės muzikos festivalis, kurį organizuoja garsusis tauragiškis Liudas Mikalauskas, dovanoja žiūrovams nepamirštamų akimirkų su viso pasaulio muzika. Šiemet tauragiškiams ir miesto svečiams pristatomi net septyni koncertai, vyksiantys skirtingose Tauragės miesto vietose nuo liepos 12 iki rugsėjo 6 dienos. Festivalio programa – labai įvairi: čia ir neįtikėtino triumfo Ivangėnų piliakalnio papėdėje sulaukę „Pilėnai“, ir flamenko muzika, jau tradiciniu tapęs naktinis „Bangos“ piknikas ir net „Žydroji rapsodija“.

Vasariška šiluma paliks Lietuvą, ją pakeis kur kas gaivesni ir drėgnesni orai. Pirmadienis dar bus vasariškai šiltas, tačiau po pietų į šalį atkeliausiantis lietus atneš ir žemesnes temperatūras. Nuo antradienio kasdien tai vienur, tai kitur nušniokš lietus, o šiluma bus labiau būdinga tradicinei lietuviškai vasarai.

Tauragės gyventojai socialiniuose tinkluose ėmė skųstis, jog geriamasis vanduo iš čiaupo atsiduoda chloru. „Tauragės vandenys“ informavo, jog nerimauti nėra ko – vyksta tinklų dezinfekavimo darbai, o chloro kiekis neviršija normų. Rekomenduojama vandenį ilgiau palaikyti atvirose patalpose, kad nugaruotų.

„Tauro“ stovykla vaikams – tai savaitė nepamirštamų įspūdžių ir nuotykių. Tokius atsiliepimus vos pasibaigus pirmajai stovyklai teko išgirsti jos idėjinei vedlei ir vadovei Kornelijai Jurevičiūtei. Susitikimai su danieliais miške, maisto gaminimas, visos Taurų nuotykių parko pramogos ir nakvynė nameliuose – tai tik dalis to, ką pamatė ir pajuto mažieji stovyklautojai. Daugelis jų jau svajoja, kaip sugrįš čia kitąmet.