2020 Birželio 07 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Seniūnaičius rinks taip pat kaip Seimą

  • Įkelta: 2019-08-07
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Liepos 31 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo nutarta pakeisti seniūnaičių rinkimų ir atšaukimo tvarkos aprašą. Siekiama didesnio viešumo, kad galėtų dalyvauti daugiau pretendentų, o gyventojai turėtų galimybę rinktis iš daugiau kandidatų.

Seniūnaičių rinkimų tvarkos aprašas buvo pakeistas dėl Vietos savivaldos įstatymo pasikeitimų. Jis numato, kad seniūnaičių rinkimai turi būti organizuojami per pusmetį nuo naujai išrinktos rajono Tarybos pirmojo posėdžio. Tai reiškia, kad seniūnaičius išsirinkti privalėsime iki šių metų spalio 24 dienos.

Tarybai vienbalsiai nutarus, nuo šiol seniūnaičių rinkimų komisija seniūno siūlymu, patvirtinta administracijos direktoriaus įsakymu, bus sudaroma iš ne mažiau kaip 5 narių. O seniūnaičiams išrinkti bus organizuojami tikri rinkimai, balsuojant slaptai.

Anot Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Tomo Raulinavičiaus, siekiama didesnio viešumo, kad galėtų dalyvauti daugiau pretendentų, o gyventojai turėtų galimybę rinktis iš daugiau kandidatų.

– Reikia pripažinti, kad praėję seniūnaičių rinkimai buvo vangūs. Viena iš šio reiškinio priežasčių – rinkimų tvarka, kuri buvo pakankamai uždara ir nepatogi. Rugsėjį vyksiančiuose rinkimuose visų seniūnaitijų gyventojai galės balsuoti slaptai. Ne susirinkimuose (tvarka galiojo mažesnėse nei 500 gyventojų seniūnaitijose), kaip seniau, kur keliama ranka už pasiūlytą kandidatą, o demokratiškai, kaip esame jau įpratę balsuoti savivaldos, Seimo ar Prezidento rinkimuose. Rinkėjams taip pat bus sudarytos sąlygos balsuoti po darbo valandų, dirbs sudaryta 5 asmenų komisija, pagal pageidavimą – galės dalyvauti užsiregistravę stebėtojai,– savo pastebėjimais dalijosi T. Raulinavičius.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas teigė, kad kiti naujo aprašo pakeitimai nežymūs. Seniūnaičiai bus renkami nebe 3, o 4 metams. Kaip ir pagal senąją tvarką, slaptu balsavimu vykdomi seniūnaičio rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu rinkimuose dalyvauja ne mažiau kaip 5 procentai seniūnaitijos gyventojų. Neįvykus rinkimams, pakartotiniams netaikomas 5 procentų reikalavimas dėl rinkimuose dalyvaujančių gyventojų skaičiaus.

„Tauragės žinių“ duomenimis, Tauragės r. savivaldybė planuoja rinkimų grafiką paskelbti vietos žiniasklaidoje ir puslapyje www.taurage.lt rugpjūčio mėnesį.

Savaitgalį į Pagramančio regioninį parką rinkosi dviračių entuziastai iš visos Lietuvos. Pusė šimto žygeivių nuostabiomis gamtos trasomis teko įveikti stačias įkalnes ir vingiuotas nuokalnes. Po žygio dalyviai vaišinosi vietoje gamintu plovu ir namine vaisių duona.

Gražinti savo namus yra puiku, kur kas blogiau, kai po remonto likusios šiukšlės ir statybinės atliekos atsiduria ne ten, kur privalėtų. „Tauragės žinių“ skaitytojas pasidalijo nuotraukomis, kuriose užfiksuotas kalnas šiukšlių, išverstas prie Šešuvies upės, už buvusio Ližių sąvartyno, netoli karjero. Vaizdas išties pasibaisėtinas.

Antradienį Pilies aikštėje praeiviai galėjo susitikti su organizacijos Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro atstovais. Susitikimų metu žmonėms buvo dar kartą primenama apie vis dar gajas problemas – prekybą žmonėmis ir įvairias žmogaus išnaudojimo formas. Liūdnoji statistika patvirtina, kad Lietuvoje vis dar plinta pornografija ir egzistuoja seksualinės prievartos toleravimo apraiškos.

Minint Baltijos kelio 30-metį Tauragės r. savivaldybės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos languose eksponuojama paroda „Tauragiškiai Baltijos kelyje“. Baltijos kelias buvo didžiausia taiki demonstracija istorijoje ir pradinis taškas kovoje už Baltijos šalių laisvę bei nepriklausomybę. Tauragiškiai šią parodą apžiūrėti galės iki rugsėjo 2 d. Kiekvienas atvykęs gali peržiūrėti eksponuojamas fotografijas ir pabandyti atrasti pažįstamus veidus, nes šioje akcijoje aktyviai dalyvavo ir tauragiškiai.

Tarailiuose, priešais mokyklą, keletą metų buvusios apleistos patalpos pirmajame pastato aukšte atgyja – jos remontuojamos, statomi nauji langai. Savo padalinį čia atidarys sparčiai besiplečianti didžiausia lietuviško kapitalo automobilių detalių distribucijos kompanija „AD Baltic“.