2020 Sausio 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Senus šviestuvus keičia į naujos kartos LED

  • Įkelta: 2019-09-10
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Miestiečiai pastebėjo į gatvėse besidarbuojančius elektrikus. Kaip informavo Tauragės miesto seniūno pavaduotojas Žilvinas Majus, tai ne šiaip remonto darbai – iš pagrindų atnaujinama miesto apšvietimo sistema.

Milijoninės vertės tarptautinis projektas leis visas natrio-gyvsidabrio lempas pakeisti naujos kartos LED šviestuvais. Mieste į LED bus pakeista 2 000 šviestuvų, iš viso rajone – 3 500. Energijos taupymo sutartis, kurios vertė siekia 1 mln. 50 tūkst. eurų, įvykdžius tarptautinį pirkimą pasirašyta su Estijos kapitalo įmone UAB „Enefit“. Darbai turi būti atlikti iki spalio pabaigos, nauji šviestuvai padės sumažinti miesto apšvietimo išlaidas kone perpus. Šiuo metu visos Tauragės miesto gatvės apšviečiamos per naktį visus metus.

 

Prasidėjus kalendoriniam rudeniui tinkamas laikas, kalbėti apie šildymo būdus. Šiuo metu žmonės turi didelį pasirinkimą, kokiu būdu šildyti savo būstą ar kitas patalpas: kietuoju kuru ar šildymu dujomis, elektrinis šildymas ir pan. Tačiau ne visi nori ar turi galimybę diegti naujausias technologijas.  Lietuvoje vis dar gana populiarus šildymas kietu kuru. O visgi norisi turėti ekonomiškesnį, saugesnį ir šiuo metu labai aktualų būdą – ekologiškesnį, švaresnį šildymo būdą. Tad tiems, kurie naudoja kieto kuro katilus, UAB „Medinčius“ direktorius Jonas Slauzgalvis įvardijo taupų ir ekologišką būdą – kūrenimą medžio pjuvenų briketais.

Šiandien Tauragės rajono seniūnijose prasideda seniūnaičių rinkimai. Nors kito rinkimų tvarka ir nuo šiol rinkimai vyksta atviru slaptu balsavimu, tačiau sukviesti žmones vis tiek sekasi sunkiai.