2020 Birželio 07 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: po šaltos savaitės pradžios plūstels lietus ir šiluma

  • Įkelta: 2019-10-07

Savaitė prasidės gana vėsiais orais, vietomis ir snaigės pasirodys. Dienoms bėgant šalį ne kartą palaistys lietus, sustiprės vėjas, tačiau temperatūra palaipsniui kils. Savaitės pabaiga jau bus gerokai šiltesnė ir sausesnė.

Šiandien iki pietų vietomis numatomi pragiedruliai, vyraus vakarinių krypčių vėjas. Dienos metu daug kur numatomi krituliai, ypač antroje dienos pusėje.  Kai kur rytinėje šalies dalyje gali ir snaigės pasirodyti. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje dieną oras šils iki 5, Kaune iki 6 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 9 laipsnius šilumos.

Antradienio naktį didesnėje šalies dalyje žymesnių kritulių nenumatoma, formuosis rūkas. Tik kraštiniuose rytiniuose ir vakariniuose šalies rajonuose dar gali truputį palyti, o šalies rytuose ir mišresni krituliai pasitaikyti. Dirvos paviršiuje daug kur numatomos šalnos, šiaurinėje šalies dalyje spustels silpnas šaltukas. Temperatūra svyruos nuo –3 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumo, tik prie jūros bus apie 4–6 laipsnius šilumos. Dienos metu vyraus apniukęs dangus, daug kur palis, įsismarkaus pietvakarių krypties vėjas, gūsiai sieks 11–15 metrų per sekundę. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 7, Kaune iki 8 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 10 laipsnių šilumos.

Trečiadienį tiek naktį, tiek dieną bus šilčiau, tačiau vyraus lietingi ir vėjuoti orai. Nakties valandomis temperatūra šalyje svyruos tarp 3–9 laipsnių šilumos, o pajūryje gali būti dar šilčiau. Dieną galimi pragiedrėjimai, tačiau dangus su pertraukom varvės ir toliau. Vilniuje, Šiauliuose ir Klaipėdoje termometrai fiksuos 13, Kaune ir Panevėžyje 14 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį Lietuvą lietus laistys ir toliau, išsilaikys panaši šiluma kaip ir trečiadienį. Numatomas apysmarkis pietvakarių krypties vėjas. Nakties metu temperatūra šalyje sieks 7–11 laipsnių šilumos. Dieną Vilniuje ir Šiauliuose bus apie 11 laipsnių šilumos. Kaune, Panevėžyje ir Klaipėdoje oras šils iki 12 laipsnių.

Penktadienį numatomas vidutinio stiprumo pietvakarių krypties vėjas, dangumi plauks debesys, tarp jų protarpiais įsiterps saulė, o kritulių jau bus mažiau. Nakties valandomis vyraus 5–10 laipsnių šiluma. Dienos metu Vilniuje ir Šiauliuose bus apie 11 laipsnių šilumos. Kaune, Panevėžyje ir Klaipėdoje oras sušils iki 12 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalio orai bus visai neblogi. Poilsio dienomis atšalti neskubės, išsilaikys panaši šiluma kaip ir penktadienį. Lietus taip pat bus retas svečias, negausiai ir trumpai palis tik kai kur. 

Verslo auginimui ir jo efektyvumo didinimui spalis yra itin geras laikas, nes šį mėnesį „Tele2“ skelbia ypač patrauklias sąlygas užsisakyti „Power Pack“. Tai – naujas viskas viename paketas, kuris įmonėms suteikia reikalingiausias ryšio, interneto ir telefonijos paslaugas bei geresnius įrangos pasiūlymus už vieną, mažesnę kainą.

Tauragės šilumos tinklams bus ieškoma naujo vadovo. Ruošiamasi skelbti konkursą dar šiemet, šiuo metu rengiamos sąlygos. Įmonei kol kas vadovaujantis laikinasis vadovas tikina nežinantis, ar dalyvaus konkurse. Vadovo pasikeitimas turėtų įvykti įsibėgėjus šildymo sezonui, bet gyventojams baimintis dėl to nereikėtų. Naujam vadovui bus keliamas reikalavimas išlaikyti žemas šildymo kainas.

Tauragės mokyklose – tropinių drugelių auginimo vajus. „Šaltinio“ ir M. Mažvydo progimnazijų mokiniai įsitraukė į projektą, stebėdami jų metamorfozę nuo vikšro iki margasparnio drugio.

Pirmosiose naujo „NKL-Viking Loto“ sezono rungtynėse Tauragės krepšinio klubas patyrė triuškinantį pralaimėjimą. Šilutės krepšininkai laimėjo 83:69, nors rungtynių pradžioje abi komandos nebuvo nusiteikusios lengvai pasiduoti. Tauragiškiams atsipalaiduoti nėra kada, nes jau rytoj, šeštadienį, komanda namuose pasitinka Jonavos krepšininkus.

Tauragiškių dar iš Vytauto 85-ame name veikusio baro „Pas Verą“ laikų žinoma verslininkė Veronika Geštautienė patalpų nebenuomos. Erdvėse, kuriose veikė baras, vėliau – sveiko maisto kavinė, po to – valgykla, moteris įrengs grožio saloną.