2020 Birželio 07 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šimtmečio sienelės idėja pajudėjo iš mirties taško

  • Įkelta: 2019-10-02
Gretos Juodeikytės vizualizacija
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Pernai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga miestelėnai ir visuomenininkai išrinko 100 iškiliausių tauragiškių. Dėl to, kur bus įamžintas jų atminimas, kilo nemažai diskusijų, kol galiausiai nuspręsta iš lentelių su pavardėmis išdėliotus žodžius „Atkurtai Lietuvai 100“ patalpinti ant verslo centro „Šimtmetis“ sklypo atraminės sienos. Projektas iki šiol buvo įstrigęs, tačiau trečiadienį pranešta, jog jau pasirašyta puošmenos įrengimo sutartis. Šimtmečio tauragiškių pavardės numatytoje vietoje nuguls per du mėnesius.

Trečiadienį savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis paskelbė, jog pagaliau pasirašyta darbų sutartis dėl 100-mečio sienelės įrengimo, ant kurios bus įamžinti žymiausių ir nusipelniusių tauragiškių vardai ir pavardės. Anot jo, įrengimo suma – 13 tūkst. 352 Eur. Darbus planuojama atlikti per 2 mėnesius.

Dėl Šimtmečio tauragiškių įamžinimo vietos viešoje erdvėje kilo nemažai diskusijų, kadangi „Šimtmetis“ – privatus pastatas. Tačiau idėjos autoriai argumentavo, jog vieta gera dėl to, kad puikiai matoma, ypač pravažiuojantiems pro Tauragę keliu Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas. Juolab, kad Tauragės odontologijos centro vadovas Laurynas Jarutis ant jam priklausančio nekilnojamojo turto plotą savivaldybės reikmės sutiko skirti nemokamai. Buvo siūlančių pavardes eksponuoti ant Pilies sienos. Tačiau Muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus patikino, jog tokios galimybės nėra. Pilis – kultūros paveldo objektas. Buvo ir besipiktinančių, kad pasirinkta vieta ant "dantistų" pastato.

– Vieta parinkta tikrai nebloga ir pats projektas įdomus. Pastebiu, kad Tauragės architektai vietas skulptūroms, mažosios architektūros objektams parenka tikrai geras. Kas galėtų per daug priekaištauti dėl Tauro skulptūros stovėjimo vietos, dėl Antanui Naraškevičiui skirtos kompozicijos, dėl etnografinės saulutės, dėl Vydūno ekslibriso ir t.t. Žinoma, ne visų vienodas mąstymas, bet šiuo atveju mano nuomonė su projekto rengėjų sutampa, – idėją socialiniame tinkle gynė visuomenininkas Eugenijus Šaltis.

Šimtmečio tauragiškių rinkimai vyko 2018-ųjų rugpjūtį. Už ypatingus nuopelnus, aktyvią visuomeninę veiklą ir išskirtinį indėlį mokslo, švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, verslo, socialinio vystymo, žemės ūkio bei kitose srityse buvo pasiūlytos 196 asmenų kandidatūros, iš kurių savivaldybės sudaryta komisija bei tauragiškiai balsavimu išrinko 100 pavardžių. Pirmasis sąraše įsitvirtino daugiausia simpatijų surinkęs Tauragės garbės pilietis, operos solistas Liudas Mikalauskas.

Spalio 1 d. į Tauragės kultūros centrą susirinko visų Tauragės KC padalinių ir skyrių darbuotojai, svečiai – minint Tarptautinę muzikos dieną, pagerbti ir apdovanoti kūrybingiausi, darbščiausi, aktyviausiai praėjusių metų laikotarpiu prie kultūros vyksmo prisidėję kultūros darbuotojai.

Jei tenka montuoti naujo pastato stogą, gana dažnais atvejais pirmiausia yra įvertinami du svarbiausi kriterijai: kiek tai truks, ir kokios kainos galima tikėtis. Vyrauja nuostata, kad geriausios kokybės bus galima tikėtis tik tuomet, jei darbai bus atliekami tik arba greitai, arba ganėtinai pigiai, o išpildyti šias dvi sąlygas bus paprasčiausiai neįmanoma. Vis dėlto, tai tikrai nėra tiesa: tuo atveju, jei yra pasirenkamos stogo santvaros, bus galima tikėtis ir puikios kokybės, ir pakankamai greito projekto įgyvendinimo, ir, žinoma, ganėtinai nedidelės kainos. Tai tėra vienos iš daugybės priežasčių, kodėl verta pagalvoti apie medinių stogo santvarų pasirinkimą, taigi, pravartu apžvelgti ir kitas svarbias šio pasirinkimo savybes.

Dar vakar Atgimimo aikštėje Stasio Povilaičio „Švieski man vėl“ šiemet skambėjo paskutinį kartą. Užgeso grojančio fontano šviesos. Šiandien miesto fontanus prižiūrinti bendrovė išleis iš jų vandenį ir paruoš įrenginius žiemai.

Šiandien visame pasaulyje minima Muzikos diena. Žvelgiant į Tauragės kultūrinį gyvenimą – šie metai išskirtiniai. Tauragiškiai tapo ne vieno grandiozinio muzikos renginio dalyviais.

Tauragiškių „didžiąja“ vadinamoji „Norfa“, esanti Bernotiškės gatvėje, spalio 10 dieną bus uždaryta rekonstrukcijai. Tose pačiose patalpose veikianti „Eurokos“ persikraustys į Gedimino gatvėje duris atvėrusios „Pepco“ pašonę.