2019 Lapkričio 22 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Maltietiškas pareigūnių istorijas fiksuoja Egidijaus Knispelio objektyvas

  • Įkelta: 2019-11-08

Egidijaus Knispelio nuotraukos 

Jau prasidėjo akcija „Maltiečių sriuba“, skirta žemiau skurdo ribos gyvenantiems vienišiems seneliams paremti. Ji rengiama 14-ą kartą, ir jau aštunti metai istorijas, kurias tuoj pradės rodyti LRT, rengia mūsų kraštietis žurnalistas Egidijus Knispelis. Žurnalistą nustebino, kad iš 60-ties maltiečių savanorių Tauragėje – net 6 policijos pareigūnai. 

Savo feisbuko paskyroje žurnalistas rašo, kad senelių paramos akcija „Maltiečių sriuba“ vis dar aktuali. „Mūsų pagalbos seniems, ligotiems žmonėms labai reikia. Kad jų buvimas išliktų orus, o ne iš oro“, – rašo jis.

Visoje Lietuvoje maltiečiai globoja ir maitina 2 600 skurdžiai gyvenančių senelių. Šiltą sriubą, sauso maisto paketus jiems veža ir atneša savanoriai. Jie įvairiausių profesijų ir amžiaus. E. Knispelį nustebino, kad Tauragėje iš 60 savanorių – net 6 policijos pareigūnai, maltietiška veikla užsiimantys be jokio atlygio ir laisvu nuo tarnybos metu. Tą filmavimo dieną jis susipažino su keletu policininkių iš Tauragės komisariato, kurios mato prasmę užsiimti tokia veikla. Egidijus pasakoja, kad jos vežioja maistą maltiečių globojamiems seneliams, kurie vieniši ir gyvena žemiau skurdo ribos. Ne tik atveža, bet ir pašnekina, domisi. Antai Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė yra Tauragės policijos komisariato kriminalistė. Maltietiška veikla užsiima laisvu nuo tarnybos metu.

Nufilmuotos istorijos po kelių savaičių bus pradėtos rodyti per LRT. „Senelių istorijos liūdnos, jaudinančios ir dramatiškos. Tiesa, bus ir netikėtai džiugių, šiltų akimirkų, nuoširdžios padėkos. Nuo lapkričio 11 dienos žiūrėkite per LRT. Ir nepagailėkite bent 3 eurų aukai. Niekada nežinai, kaip susiklostys tavo paties gyvenimas...“, – rašo E. Knispelis.

O Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) feisbuko puslapyje pasidalinta istorija apie mūsų rajone gyvenantį senelį Joną: „Jis vienas kaip pirštas – nei vaikų, nei giminių. Namai sudegė, tad senolis susirentė trobeliukę ir leidžia savo dienas su šuniuku, su višta... Turi radiją, kuri groja su baterijomis, telefoną. Elektros neturi. Tad telefoną pakrauti tenka eiti pas kaimynus ir labai taupyti. Savo numerį duoda tik maltiečiams – pasitiki. Globojame senelį Joną – maistą ir sriubą vežame kartą per savaitę. Tolokai tas Griaužų kaimas nuo Tauragės – 20 km. Bet 130 eurų pensijos gaunantis Jonas nesiskundžia – su atvežtu maistu ir savo daržovėmis savaitę išsiverčia. O dar maltiečiai žadėjo malkų žiemai parūpinti – nesušals su gerųjų žmonių pagalba. Įpratęs prie vargo… Kaip ir kiti kantrūs, tylūs ir nedrįstantys prašyti mūsų globojami senoliai“.

MOPT ragina išgirsti jų tylėjimą – paremti jų vienišą senatvę. Norint paaukoti 5 eurus reikia skambinti arba rašyti SMS numeriu 1408, 3 eurus – 1418.

 

Valstybinė mokesčių inspekcija ragina žemės mokesčio mokėtojams mokestį sumokėti laiku – iki lapkričio 15-osios. Praleidus terminą už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai.

Savivaldybė jau šeštąjį kartą paskelbė „Dunokų“ kontrolinio akcijų paketo aukcioną. Rugsėjo pabaigoje pasitraukus bendrovės vadovui Audriui Mosėjui, jo pareigas perėmė Gintarė Rakauskienė. Apie valdiškas įmones gaji nuomonė, jog ir dirbama ten „valdiškai“. Ne paslaptis, jog buvęs direktorius A. Mosėjus su žiniasklaida nebuvo pratęs atvirauti. Taigi, kokia tikra privatizuojamos bendrovės būklė? Ar tikrai „Dunokai“, pagal kai kurių politikų mėgstamą metaforą, – „višta, dedanti auksinius kiaušinius“? Visa tai paaiškėjo žurnalistams pagaliau pravėrus įmonės direktoriaus kabineto duris.

Ketvirtadienį norėdami įprasminti šiais metais minimą Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) dvidešimtmetį skvere prie Vasaros estrados asociacijos nariai sodino medžius.