2020 Birželio 05 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Naujoji „Dunokų“ vadovė Gintarė Rakauskienė: tokio vadovų neūkiškumo nemačiau dar niekur

  • Įkelta: 2019-11-07
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Savivaldybė jau šeštąjį kartą paskelbė „Dunokų“ kontrolinio akcijų paketo aukcioną. Rugsėjo pabaigoje pasitraukus bendrovės vadovui Audriui Mosėjui, jo pareigas perėmė Gintarė Rakauskienė. Apie valdiškas įmones gaji nuomonė, jog ir dirbama ten „valdiškai“. Ne paslaptis, jog buvęs direktorius A. Mosėjus su žiniasklaida nebuvo pratęs atvirauti. Taigi, kokia tikra privatizuojamos bendrovės būklė? Ar tikrai „Dunokai“, pagal kai kurių politikų mėgstamą metaforą, – „višta, dedanti auksinius kiaušinius“? Visa tai paaiškėjo žurnalistams pagaliau pravėrus įmonės direktoriaus kabineto duris.

Gera žinia: Tauragės medikų bendruomenę papildo dar viena gydytoja. Šiemet rezidentūrą baigusi gastroenterologė Julija Ožemlauskienė dirbs ne tik endoskopijų kabinete, bet ir konsultuos vaikus poliklinikoje, ir budės kaip pediatrė. 

Kita naujiena – Tauragės Vytauto gatvėje, buvusiame kariniame miestelyje, tokio masto darbų, kokie vyksta dabar, ko gero, nevyko apie šešerius metus, kai jame buvo įrenginėjama infrastruktūra. Ekskavatoriai kasa, buldozeriai stumdo žemę. Darbininkai iš apleistų pastatų tempia nuardytas konstrukcijas, statiniai griaunami. Sklypai – privatūs, ką juose ketina įrengti jų šeimininkai, sužinosite ryt.

Jau prasidėjo akcija „Maltiečių sriuba“, skirta žemiau skurdo ribos gyvenantiems vienišiems seneliams paremti. Ji rengiama 14-ą kartą, ir jau aštunti metai istorijas, kurias tuoj pradės rodyti LRT, rengia mūsų kraštietis žurnalistas Egidijus Knispelis. Žurnalistą nustebino, kad iš 60-ties maltiečių savanorių Tauragėje – net 6 policijos pareigūnai. 

Tauragiškiui inžinieriui, išradėjui Viktorui Jokubaičiui 30-ties metų Lietuvos mokslininkų sąjungos jubiliejaus iškilmių metu buvo įteiktas sąjungos nario pažymėjimas. Išradėjas išreiškė viltį, jog Mokslininkų sąjungos padalinys būtų įsteigtas ir Tauragėje.

Šį kartą rubrikoje „Ir kas gi mus nugalės“ apie partizanais tapusius šaulius. Stojus sovietų okupacijai dar po Pirmojo pasaulinio karo įkurta Šaulių sąjunga turėjo per 60 tūkst. narių visoje šalyje (šešis kartus daugiau nei dabar). Kaip 1953 m. pastebėjo pulk. ltn. M. Karaša, beveik kiekvieno partizano kepurėje pastebimas šaulio uniformos ženklelis – trikampis, skirtingas nuo karinės uniformos kepurės ženklelio. Ar tai nėra įrodymas, kad šauliai išėjo į Lietuvos girias, kartu nešdamiesi Tėvynės meilę bei laisvės troškimą?

Projektas „Vaikų svajonės“, skaičiuojantis jau 9 metus, veikia kaip tarpininkas tarp jų, kuriems reikia pagalbos, ir tų, kurie gali padėti. Artėjant didžiausioms metų šventėms internetinėje erdvėje skelbiamos vaikų svajonės, šiemet jos – labai žemiškos: žieminiai batai, šilta striukė ar sportinis kostiumas.

Džiugi naujiena kino mėgėjams. Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis lapkričio 13–17 d. vėl atkeliauja į Tauragę. Išskirtinės dokumentikos mėgėjai pamatys tris itin „nepatogius“ filmus, kurių seansai tradiciškai vyks Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. Festivalio organizatoriai pakvietė „Tauragės žinias“ tapti partneriais ir kalbėtis temomis, kurias gvildena rodomi filmai, todėl artimiausiuose laikraščio numeriuose rasite straipsnius savižudybių, lyčių stereotipų ir dirbtinio intelekto temomis.

 

 

 

Ketvirtadienį norėdami įprasminti šiais metais minimą Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) dvidešimtmetį skvere prie Vasaros estrados asociacijos nariai sodino medžius.

Artimiausiomis dienomis šalyje ir toliau vyraus lapkričiui nebūdingi šilti orai. Nors kasdien šalyje palyja, visgi, penktadienį visoje šalyje lietaus tikimybė bus menka, diena bus maloni. Savaitgalį į kai kurias šalies vietoves lietus ir vėl sugrįš, o šiluma nesitrauks, priešingai, bus dar didesnė.

Tauragės rajono savivaldybės administracija paskirstė rajono biudžeto lėšas Tauragės rajono jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programai. Didžioji „pyrago“ dalis teko VšĮ „Versli Lietuva“ iniciatyvoms.

Sakoma, kad Tauragė – automobilininkų miestas. Iš Tauragės automobiliai į trečiąsias šalis iškeliauja kasdien. O kur dar daug kitokių krovinių. Taigi Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio posto Tauragės padalinys, įsikūręs UAB „Vitlaima“ teritorijoje, Tauragei labai svarbus. Tačiau dabar jo gali nebelikti – mat norint, kad jis atitiktų Europos Sąjungos reikalavimus, į jį reikia labai daug investuoti. „Vitlaima“, atrodo, to daryti nesiims, nes jau ir taip daug yra investavusi. O jei muitinės postas neatitiks keliamų reikalavimų, jis bus panaikintas. Verslininkams tai gresia nemenkais vargais.

Rodos, dar tik baiginėjami sušluoti nukritę rudeniniai lapai, tačiau miestas jau ruošiamas Kalėdoms. Šiandien Pilies aikštėje sumontuotas eglės karkasas, Bažnyčių gatvėje kabinamos elektrinės dekoracijos.