2020 Birželio 05 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Prasidėjo TAVA Atviro verslo savaitė

  • Įkelta: 2019-11-04
Versmės gimnazistai TVK studijoje
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės apskrities verslininkų asociacija jau šeštus metus iš eilės organizuoja TAVA atviro verslo dienas ir kviečia moksleivius, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus, profesinio rengimo centro bei Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentus ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su jų veikla, verslo procesais. Šiemet atviro verslo dienos rengiamos lapkričio 4–8 dienomis.

Tauragės apskrities verslininkų (TAVA) asociacijai priklauso 95 įmonės. Tai atvira ir socialiai atsakinga organizacija. Lapkričio 4–8 dienomis ji rengia Atviro verslo savaitę: TAVA nariai kviečia ikimokyklinio ugdymo, gimnazijų, progimnazijų, pagrindinių, vidurinių mokyklų klasių moksleivius, profesinio rengimo centro bei Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentus ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su verslininkų vykdoma veikla, verslo procesais ir žada pasidalinti sėkmės istorijomis.

Iš viso priimti moksleivius buvo pasirengusios 44 įmonės ir įstaigos.

Šiemet jaunimą pasiruošusios priimti 48 TAVA ir kitos verslo įmonės bei organizacijos. Sudaryta galimybė apsilankyti ir pas TAVA partnerius: Tauragės apskrities ligoninėje, Tauragės rajono savivaldybėje, Kauno kolegijos Tauragės skyriuje bei „Verslios Lietuvos“ įkurtame bendradarbystės centre „Spiečius“.

Iš aplankiusių įmones moksleivių ir studentų TAVA laukia ir grįžtamojo ryšio su aprašymu apie vieną ar kitą patikusią įmonę bei nuotraukomis. Mokymo ir ugdymo įstaigos apie tai yra jau informuotos atskiru laišku su įmonių, priimsiančių moksleivius, sąrašu ir rekvizitais ir laiką su jomis derinsis pačios.

Pernai Atviro verslo dienų metu apie 10 mokymo įstaigų vaikų, moksleivių ir studentų aplankė 21 įmonę. Iš viso priimti moksleivius buvo pasirengusios 44 įmonės ir įstaigos.

„Vandute, mes nusidėjome, važiavome į teritoriją automobiliu“, – šmaikščiai pareiškia kapinėse sutikta pusamžė pora. Kapinių prižiūrėtoja nusijuokia, linkteli. Papušynės kapinėse 28-erius metus dirbančią  Vandą Puidokienę , ko gero, didžioji dalis lankytojų. Moteris atsakinga už 9 hektarų teritoriją, pilną Anapilin išėjusių brangių žmonių kapų. Jos darbas ne tik kasdien primena apie mūsų visų laukiančią baigtį – mirtį, jos darbo teritorijoje yra vieta, kuri ir ji pati atguls Amžinojo poilsio.

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje dalyvaujantys gyventojai, renovavę savo pastatus, gali tikėtis net 50–60 proc. sumažėjusio šilumos energijos suvartojimo. Ženklų skaičių būstų atnaujinusiose savivaldybėse toks pokytis matomas ne tik pavienių daugiabučių, bet ir miesto lygmeniu.

Prieš kelis metus gimusi iniciatyva papuošti moliūgais J. V. Kalvano skverą ne tik nenyksta, bet dar ir plečiasi – šįkart bus galima skaptuoti moliūgus kartu. Tokia idėja kilo kiniškų patiekalų restorano savininkei, o suradus visą būrį bendraminčių ji „taps kūnu“. Tad šiandien norintys sutikti Heloviną išradingiau kviečiami 16 val. rinktis prie restorano „Da Feng“.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo Konstitucijos egzamino nugalėtojus. Tarp ir jų – ir gimnazistė iš Tauragės Adrijana Kiršininkaitė.

Įgyvendinant institucinės globos pertvarką, Lietuvoje duris atveria vis daugiau savarankiško, grupinio gyvenimo namų (GGN) – šiuo metu Lietuvoje veikia apie 70 tokių namų, planuojama, kad iki 2022-ųjų Lietuvoje jų bus daugiau nei 100. Pasak pertvarkos procesų ekspertės Tauragės regionui Marijonos Janavičienės, permainos sparčiai vyksta ir Adakavo socialinių paslaugų namuose – numatyta, kad įgyvendinant pertvarką pagal savarankiškumo lygį institucijoje gyvenantys asmenys galėtų  gyventi arčiau bendruomenės. Planuojama, kad visose apskrities savivaldybėse per keletą metų turėtų būti įkurti devyni grupiniai gyvenimo namai, penki iš jų – Tauragėje. Vieni, Marių gatvėje, jau gyvuoja metus, dar vieneri netrukus bus statomi Norkaičiuose.