2020 Balandžio 02 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: atsispirti tokiai šilumai bus itin sunku

  • Įkelta: 2020-03-26
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Artimiausiomis dienomis pavasaris lepins ir toliau, tad išsėdėti karantine bus itin sunku. Kasdien palengva didėjanti šiluma tempo nelėtins ir artimiausiomis dienomis. Vyraus ramūs ir saulėti orai. Visgi, antroje savaitgalio pusėje jau sulauksime pokyčių.

Šiandien dieną maloniai šildys saulės spinduliai, pūs nestiprus pietinių krypčių vėjas. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 10, Šiauliuose ir Klaipėdoje iki 8 laipsnių. Visgi, vakarėjant šiluma sparčiai atslūgs.

Penktadienio naktį šaltukas jau bus kiek švelnesnis, o dienos metu termometrų stulpeliai kils aukščiau nei ketvirtadienį. Danguje sukinėsis šiek tiek daugiau debesų, tačiau kritulių dar nebus. Vyraus vidutinio stiprumo pietryčių krypties vėjas. Nakties valandomis temperatūra svyruos nuo – 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos, kai kur pietiniuose ir pietrytiniuose šalies rajonuose atšals iki –6 laipsnių. Dienos metu Vilniuje oras šils iki 11, Kaune ir Panevėžyje iki 12 laipsnių. Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 10 laipsnių šilumos. Vietomis temperatūra pakils iki 13 laipsnių.

Šeštadienį bus dar šilčiau. Dvelks silpnas pietinių krypčių vėjas, kurį vakare pakeis vėjas iš šiaurės, šiaurės vakarų. Naktį daugiau debesų telksis ties šiaurės vakariniais ir šiauriniais šalies rajonais, kritulių nenumatoma. Temperatūra pasiskirstys tarp –3 laipsnių šalčio ir 2 laipsnių šilumos. Dienos metu tarp debesų švies saulė. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje bus apie 13 laipsnių šilumos. Šiauliuose oras šils iki 11, Klaipėdoje iki 8 laipsnių. Vietomos termometrų stulpeliai stiebsis iki 14 laipsnių. 

Sekmadienį jau bus permainų – į šalį plūstels vėsa. Dienos metu šiluma bus net kelis kartus mažesnė nei šeštadienį. Numatomas didesnis debesuotumas ir nedideli krituliai, vietomis mišrūs. Sustiprės žvarbus šiaurės vėjas. Nakties valandomis bus apie 0–4 laipsnius šilumos. Kai kur galima šlapdriba. Dienos metu bus itin žvarbu. Vilniuje teliks vos 3, Šiauliuose ir Klaipėdoje 4 laipsniai šilumos. Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 5 laipsnių. Vakare temperatūra kris, daug kur spustels šaltukas.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje sulauksime žiemiškų akcentų. Pirmadienio naktį vyraus neigiama temperatūra, o dieną termometrų stulpeliai kukliai kils virš nulio laipsnių, daugelyje vietovių numatomi mišrūs krituliai.

Vakar pasikeitė neseniai įsigaliojusi ir daug priekaištų iš savivaldybių sulaukusi tvarka – į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, nuo šiol galės izoliuotis savo pasirinktose patalpose.

Dėl koronaviruso plitimo visuotinis karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos imtinai, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

Šiandien nuo vidurdienio Tauragėje pradėjo veikti mobilusis koronaviruso patikros punktas. Punktas įkurtas aikštelėje šalia Raudonojo kryžiaus draugijos pastato (V. Kudirkos g. 2). Nors užsirašiusiųjų pasitikrinti yra kelioms dienoms į priekį, jokios sumaišties nėra.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas ketvirtasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, kurioje buvo gydytas nuo kovo 12 d.  Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Vakar pasikeitė saviizoliavimo taisyklės nuo šiol numatančios, jog iš užsienio grįžę asmenys privalo būti nugabenti ir apgyvendinti savivaldybės numatytose patalpose. Visa ši operacija – ne iš maloniųjų. Iš kelionių grįžę pervargę asmenys lieja pyktį ant jų apgyvendinimu besirūpinančių savanorių, neatlygintinai dirbantiems savanoriams belieka save guosti atliekant kilnią misiją. Vienas jų pasidalino šios nakties įvykiais.