2020 Gegužės 29 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Gegužės 22-osios anonsas: darželio direktorių pažadino skambutis apie gaisrą

  • Įkelta: 2020-05-21
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Ketvirtadienį paryčiais į Žalgirių mikrorajoną skubėjo net penki ugniagesių ekipažai – juos pasiekė pagalbos šauksmas iš „Žvaigždutės“ lopšelio-darželio. Jo rūsyje užsidegė elektros instaliacija. Išsamiai apie gaisro priežastis ir pasekmes – tiesiai iš įvykio vietos.

Vandentiekį Joniškės soduose statyti pradės dar šiemet. „Kol kas nėra apsispręsta, ir sodų bendruomenė su savivaldybe sprendžia, kuriose gatvėse vandentiekis galėtų būti nutiestas. Turbūt tose, kurias rengiamasi asfaltuoti, kuriose yra gyventojų, o ne vien žali sodininkų sklypai“, – sakė „Tauragės vandenys“ direktorius Eduardas Anulis.

Savivaldybė skolinsis milijoną eurų. Ketvirtadienį Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje Tarybai pristatytas sprendimo imti ilgalaikę paskolą projektas. Nors šiemet skolintis neplanuota, reikalus pablogino netikėtai užklupusi koronaviruso pandemija. Juolab, jog savivaldybių papildomam skolinimuisi žalią šviesą uždegė vyriausybė – ekonomiką skatinti siekiama ne taupant, o leidžiant pinigus. Kam skolinamasi solidi suma – skaitykite laikraštyje.

Paaiškėjo, kurios Tauragės įmonės gaus valstybės subsidiją. VMI duomenimis, iš viso Tauragės rajone į nukentėjusiųjų nuo Covid-19 sąrašą pateko 618 įmonių. Iš jų 433 patenka į mikroįmonių – turinčių ne daugiau kaip 9 darbuotojus – kategoriją, kurioms valstybė nusprendė skirti negrąžinamą subsidiją. Jos dydis priklauso nuo to, kiek įmonė pernai sumokėjo GPM. Kokios įmonės gaus subsidijas irk ą apie jų dydį mano smulkieji verslininkai, domėjosi „Tauragės žinios“.

Pacientų skaičius poliklinikose kerpamas per pusę. Yra žmonių, kurie karantino švelninimo laukė kaip patekančios saulės – jiems svarbu patekti į gydymo įstaigas. Nuo gegužės 18-osios pacientus PSPC, Ligoninės konsultacinė poliklinika pacientus jau priima, žinoma, laikydamosi visų saugumo reikalavimų. Kaip joms sekasi, ar užteko laiko tinkamai pasiruošti, ar pakanka apsaugos priemonių medikams, kaip saugotis turi pacientai?

Odontologai jau priima. Ar kels kainas? Nuo pirmadienio odontologai jau gali teikti paslaugas, kurios paskelbus karantiną buvo draudžiamos. Tačiau užsiregistruoti pas odontologus jau susidarė nemenkos eilės. O ar kils paslaugų kainos, sužinosite atsivertę Birutės Slavinskienės straipsnį.

Laiškininkės kasdienybė: per dieną – 100 kilometrų. Dažnai turbūt net neįsivaizduojame, kiek turi nukeliauti paštininkas, kol pristato net mažiausią siuntą. Kasdien rajono teritorijas aptarnaujantys paštininkai nuvažiuoja per šimtą kilometrų. Maršrutai veda per įvairiausius kelius, kurie dažnai prilygsta ralio kroso trasoms. Apie visa tai – iš pirmų ūpų.

Sporto centras mokslo metus pradės ankčiau. „Pradžioje buvau pesimistiškai nusiteikęs, kaip vaikai dirbs nuotoliniu. Dabar matome, kad vaikai kompiuterius turi, noro turi,“ – teigė Sporto centro laikinasis direktorius Gediminas Sakalauskas. Centras ketina šiuos mokslo metus baigti su bendrojo lavinimo mokyklomis birželio pradžioje, o į užsiėmimus sugrįšti anksčiau.

Į Garbės piliečių gretas siūloma tautodailininkė. Tauragės garbės piliečių gretose – jau 29 kraštui nusipelniusių žmonių pavardės. Tarp jų ir operos solistas Liudas Mikalauskas, kunigas Alvydas Bridikis, dailininkas Alfonsas Čepauskas bei šviesaus atminimo asmenybės: legendinis rankinio treneris Marcelinas Zelba, skulptorius Regimantas Midvikis, pedagogas Renė Barščiauskas, istorikas Edmundas Mažrimas. Kas papildys šių garbingų regalijų sąvininkų sąrašą, sužinosite jau netrukus.

Pusę amžiaus trunkanti santuoka: svarbiausia – pagarba. Tauragiškiai Rasvita ir Henrikas Jancevičiai puikiai prisimena savo vestuves prieš pusę amžiaus: trumpa madinga suknelė, smagūs muzikantai ir tėvų namuose susigrūdę 40 svečių, ūžę tris dienas. 50 metų prabėgo kaip viena diena. Dabar didžiausias jų džiaugsmas – vaikai ar anūkai. Nuoširdus pokalbis apie vertybes ir ilgalaikio gyvenimo santuokoje paslaptis – jūsų dėmesiui.

„Aktyvi Tauragė“ atsinaujina, tačiau kitokia. Dar prieš trejetą metų aktyvų laisvalaikį mėgstančius tauragiškius subūręs judėjimas „Aktyvi Tauragė“ skelbia atnaujinantis veiklą. Prieš karantiną naujuoju šios organizacijos vadovu tapo buvęs iniciatyvinės grupės narys Airidas Šmitas. Kokias pramogas jis žada tauragiškiams – rytojaus laikraštyje.

Meno mokykla jau kviečia būsimuosius mokinius. Nors po Moksleivių kūrybos centro ir Muzikos mokyklos sujungimo Tauragės meno mokykla veiklą pradės tik rugsėjo pirmąją, jau paskelbta registracija į būsimas ugdymo programas. Kokių naujovių žadama, ar įsikurs žadėtos teatro ir šokio klasės, domėjosi „Tauragės žinios“.

Taip pat laikraštyje rasite puikių receptų su vasaros viliokėmis – braškėmis, sužinosite, kokią dar vieną kliniką įsigijo „InMedica“ tinklas, kaip šiemet abiturientai minės paskutinį skambutį bei nuo kada duris skaitytojams atvers „Tauragės žinių“ redakcija.  

 

Penktadienio duomenimis, paskutines dvi savaites Tauragėje naujų koronaviruso atvejų neužfiksuota. Iš aštuonių sirgusiųjų septyni jau pasveiko.

Antroje savaitės pusėje šalyje išsilaikys gaivesni orai, pūs žvarbokas vėjas, o vietomis nuvilnis lietus. Bene gražiausia ir šilčiausia šios savaitės diena numatoma šeštadienį, kuomet temperatūra vietomis šoktels iki 19 laipsnių. Tačiau sekmadienį sulauksime pokyčių.

Lietuvoje, kaip ir Europoje, populiariausias  narkotikas vis dar yra kanapės. Daugiau negu 70 proc. jaunimo mūsų šalyje teigia, kad būtų labai lengva įsigyti kanapių, o kas ketvirtas jaunuolis prisipažįsta, kad bent kartą yra jų vartojęs. Paaugliai neretai tiki, kad kanapes vartoti nepavojinga arba kad tai tik lengvas narkotikas. Tiesa ta, kad „lengvi“ narkotikai neegzistuoja. Nuo visų rūšių narkotikų žmogus gali tapti priklausomas ir bet koks narkotikas gali tapti mirties priežastimi.

Šią savaitę paaiškėjo dar vienas kandidatas šių metų Seimo rinkimų kovoje. Tauragės socialdemokratai nusprendė kelti savo pirmininką Darių Petrošių. Iki šiol Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje buvo aiškūs tik du kandidatai – konservatorius Arūnas Valinskas, deleguotas partijos centrinio štabo, ir tauragiškė Seimo narė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkė Aušrinė Norkienė.

Ketvirtadienio rytą vaikų lopšelio-darželio rūsyje užsidegė elektros instaliacija. Laimei ugnis išplisti nespėjo. Tėvai informuoti vaikų į darželį šiandien nevesti.