2020 Gegužės 29 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Į vaikų darželius jau grįžo vaikai

  • Įkelta: 2020-05-19

Lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ albumo nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Nuo pirmadienio, švelninant karantiną, leista organizuoti ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Tiesa, taikomi tam tikri apribojimai – grupės privalo laikytis izoliacijos principo: vaikai gali kontaktuoti tik su savo grupės draugais, atvykusiems matuojama temperatūra.

Tauragės rajono savivaldybės duomenimis, pirmadienį į vaikų darželius atvyko apie trečdalį visų ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų.

„Pagal vakarykščius suvestus duomenis, vakar į darželius atvyko 292 vaikučiai, kol kas dar neturime duomenų iš Tarailių ir Debesų darželių“, – antradienį priešpiet teigė mero patarėjas Kasparas Bertašius.

Tauragės ugdymo įstaigos praėjusią savaitę jau įsigijo specialius bekontakčius termometrus. Atvykus į darbą darbuotojams jais matuojama temperatūra. Temperatūrą auklėtojos matuoja ir savo auklėtiniams.

Temperatūros matavimui vaikų darželiai įsigijo specialius termometrus

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nurodo, kad darbuotojai, priimantys vaikus į įstaigą, turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, draudžiama dirbti turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo ligų takų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių.

Siekiant užtikrinti saugumą, auklėtojų padėjėjoms tenka paplušėti: kriaukles ir kitus sanitarinius mazgus, kuriais naudojasi kelios vaikų grupės, reikia dezinfekuoti kiekvieną kartą jais pasinaudojus vienam vaikui. Ugdymo paslaugų teikimo patalpos turės būti išvėdinamos prieš atvykstant vaikams ir ne rečiau kaip 2 kartus per dieną. Be to numatyta, kad vaikai turi būti maitinami grupės patalpose. Jei tokių sąlygų nėra ir valgoma bendroje salėje, joje vienu metu gali valgyti tik vienos grupės vaikai pagal iš anksto parengtą grafiką, o po kiekvienos grupės patalpa išvėdinama ir išvaloma.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos turi maksimaliai laikytis grupių izoliacijos principo: vaikams nuolat lankyti tą pačią grupę, grupės veiklą vykdyti taip, kad būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontakto tiek patalpose, kuriose teikiamos ugdymo paslaugos, tiek lauke. Nurodoma riboti ir skirtingose grupėse dirbančių darbuotojų kontaktą, jei jo išvengti neįmanoma, riboti kontakto laiką, išlaikyti saugų atstumą.
Vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas, kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ar kitų požymių, į darželį negali būti priimami.
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) numato, kad vaikus, kurie serga lėtinėmis ligomis arba gyvena kartu su rizikos grupėms priklausančiais žmonėmis, ir toliau bus rekomenduojama ugdyti namuose. Be to, net jei vaikas sveikas, jį leisti į ugdymo įstaigą neprivaloma – tėvai galės jį ir toliau prižiūrėti namuose.

Praėjusią savaitę Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pranešė pradėjusi tyrimą pagal skundą dėl Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko elgesio. Skunde nurodoma, jog meras per praėjusias Kalėdas savo potvarkiu skyrė vienkartines premijas, įskaitant ir asmenį, kuris buvo pripažintas laiku nedeklaravęs narystės viešųjų pirkimų komisijoje ir taip pažeidęs įstatymą. Dėl to negalėjo būti skatinamas vienerius metus. Mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius patikslino, jog skunde turimas omenyje administracijos direktorius Modestas Petraitis, kuris 88 eurų išmoką jau grąžino.

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda švenčia gimtadienį. Gegužės 19 d. jam sukanka 56-eri. Gimimo dieną G. Nausėda minės Nidoje, kur išvyko nuo penktadienio.

Tauragę šiemet pasieks nemaža pinigų suma iš Valstybės investicijų programos (VIP). Pajudės iš vietos Tauragės ligoninės, „Šaltinio“ progimnazijos, B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos projektai, bus galima baigti Martyno Mažvydo progimnazijos rekonstrukciją.

Pandemija šalyje sujaukė įprastą gyvenimą. Karantinas buvo įvestas krepšinio sezono įkarštyje. Regionų krepšinio lygoje žaidžiančios komandos buvo pasirengusios kautis atkrintamosiose. Šią savaitę paskelbta, kad sezonas nutraukiamas anksčiau laiko. „Tauragės“ komanda liko šeštojoje turnyrinės lentelės vietoje. Tai aukščiausias rezultatas klubo istorijoje. Tačiau pasiekimus temdo nežinia dėl ateities.

Sekmadienį ugniagesniai skubėjo gesinti ūkiniuose pastatuose kilusius gaisrus. Laimei, žmonės nenukentėjo, tarp patirtų nuostolių: sudegęs šienas, apdegę namų apyvokos daiktai.