2020 Gegužės 29 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Koronavirusu vis dar serga vienas tauragiškis

  • Įkelta: 2020-05-21
Kitą savaitę bus atlikti testai įvertinti ar pacientas jau yra pilnai pasveikęs. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Penktadienio duomenimis, paskutines dvi savaites Tauragėje naujų koronaviruso atvejų neužfiksuota. Iš aštuonių sirgusiųjų septyni jau pasveiko.

– Koronavirusu užsikrėtęs liko tik vienas asmuo. Paskutinis koronaviruso atvejis buvo nustatytas gegužės 6 dieną. Asmuo priklauso rizikos grupei, bet šiuo metu jau jaučiasi gerai ir kitą savaitę bus atlikti testai įvertinti ar pacientas jau yra pilnai pasveikęs, – „Tauragės žinioms“ ketvirtadienį sakė mero patarėjas Kasparas Bertašius.

Per paskutinę parą Lietuvoje nustatyta 16 naujų infekcijos atvejų, ketvirtadienį užfiksuota 61-oji COVID - 19 užsikrėtusio asmens mirtis. Sveikatos ministerija patikslina, kad 8 iš mirčių, registruotos dėl kitų priežasčių, nesukeltų koronaviruso.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo infekcijos pasveikusių asmenų skaičius lieka 1049, iš viso Lietuvoje registruota 1593 atvejų.

Žmogus laikomas pasveikusiu, kai du iš eilės atlikti pakartotiniai testai dėl koronaviruso infekcijos, esant ne mažesniam nei paros intervalui, bus neigiami. Arba praėjus 37 dienoms nuo diagnozuoto užsikrėtimo, jei dėl tam tikrų priežasčių vėlesni tepinėliai dėl viruso nebus ištirti.

Jei atlikus pakartotinį tyrimą bus gautas teigiamas atsakymas, šeimos gydytojas tęs paciento stebėseną bei gydymą ir siųs pakartoti tyrimą ne anksčiau kaip po 14 dienų.

 

 

Antroje savaitės pusėje šalyje išsilaikys gaivesni orai, pūs žvarbokas vėjas, o vietomis nuvilnis lietus. Bene gražiausia ir šilčiausia šios savaitės diena numatoma šeštadienį, kuomet temperatūra vietomis šoktels iki 19 laipsnių. Tačiau sekmadienį sulauksime pokyčių.

Lietuvoje, kaip ir Europoje, populiariausias  narkotikas vis dar yra kanapės. Daugiau negu 70 proc. jaunimo mūsų šalyje teigia, kad būtų labai lengva įsigyti kanapių, o kas ketvirtas jaunuolis prisipažįsta, kad bent kartą yra jų vartojęs. Paaugliai neretai tiki, kad kanapes vartoti nepavojinga arba kad tai tik lengvas narkotikas. Tiesa ta, kad „lengvi“ narkotikai neegzistuoja. Nuo visų rūšių narkotikų žmogus gali tapti priklausomas ir bet koks narkotikas gali tapti mirties priežastimi.

Šią savaitę paaiškėjo dar vienas kandidatas šių metų Seimo rinkimų kovoje. Tauragės socialdemokratai nusprendė kelti savo pirmininką Darių Petrošių. Iki šiol Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje buvo aiškūs tik du kandidatai – konservatorius Arūnas Valinskas, deleguotas partijos centrinio štabo, ir tauragiškė Seimo narė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkė Aušrinė Norkienė.

Ketvirtadienio rytą vaikų lopšelio-darželio rūsyje užsidegė elektros instaliacija. Laimei ugnis išplisti nespėjo. Tėvai informuoti vaikų į darželį šiandien nevesti.

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Šeimos, norinčios mokyti vaikus namuose, turės atitikti tam tikras sąlygas.