2020 Liepos 07 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Očikių kaimo senjorai jaučiasi izoliuoti, tačiau ne dėl koronaviruso

  • Įkelta: 2020-05-30
Į kaimą iš Adakavo pusės galima patekti tik pėsčiomis. Nuotraukoje matosi vyras, kuris perėjęs tiltą kelionę tęsė dviračiu. Autorės nuotrauka

Bet koks miestelių ir kaimų susisiekimo gerinimas yra pagirtinas, nors dažnai vykstant kelių remontui neapsieinama be nepatogumų. Redakciją pasiekė Očikių kaimo (Skaudvilės seniūnija) gyventojų nerimas. Prasidėjus per kaimą vedančio kelio kapitaliniam remontui kaimo gyventojai tapo atskirti: nebenuvyksta į parduotuvę, tiesa, yra vienas per karjerą vedantis keliukas, kuriame neseniai buvo paklimpusi į kaimą atvykstanti automobilinė parduotuvė.

Apie situaciją kaime pranešė giminaičius kaime lankiusi tauragiškė. Moteris teigė, jog nors į Očikių kaimą veda kelias per Adakavą (Skaudvilės sen.), kol kas į kaimą galima patekti tik žvyro karjeru iš Nemakščių pusės (Raseinių r.). Tačiau, pasak vardo nenorėjusios skelbti tauragiškės, kelias yra itin prastas.

Šių eilučių autorei iš Adakavo pusės Očikių kaimo pasiekti automobiliu išties nepavyko. Už keturių kilometrų nuo Adakavo kelią pastojo įmonės „Kauno tiltai“ technika, nes buvo remontuojamas ten esantis tiltas. Statybvietėje pietaujantis darbuotojas žurnalistei teigė, jog į Očikių kaimą ji galinti patekti tik per Kryžkalnio karjerą.

– Jei šio karjero nežinote, net neverta ieškoti, sunkiai rasite. Dar į kaimą veda kelias nuo autostrados, iš Nemakščių pusės, tačiau ten dabar pilama kelio skalda, tad ten važiuoti negalima, – žurnalistei mėgino padėti „Kauno tiltų“ darbininkas.

Besišnekučiuojant privažiavo automobilis „Audi“. Iš jo išlipo pusamžis vyras, užsuko į greta statybvietės esančio gyvenamojo namo kiemą, pasiėmė dviratį ir per tiltą statybininkų specialiai gyventojams įrengtu takeliu nuvažiavo į kitą kanalo pusę bei nutolo žvyrkeliu link Očikių kaimo.

Šių eilučių autorė susisiekė su viena aprašomo kaimo senjora Terese (pavardė redakcijai žinoma). Moteris teigė, jog kaimo gyventojai sunerimę, nes į kaimą automobiliu patekti yra sudėtinga.

Be to, kaimą sukrėtė automobilinės parduotuvės vairuotojo pasakojimas apie jo praėjusios savaitės nuotykį.

– Pas mus į kaimą ketvirtadieniais atvažiuoja autolavkė (automobilinė parduotuvė, – aut. past.). Ten per laukus keliukais, bet jei užlyja lietus – viskas. Užpraeitą savaitę lijo, tai jis važiuodamas tuo keliuku paklimpo. Žmogus gavo kviesti traktorių, kad jį ištrauktų. Mes kaime vieni seniai gyvename, o jei prireiks gydytojų pagalbos? Kaip jie atvažiuos, kaip ras? O jei paklimps? Dar be parduotuvės galima pakentėti, pas kitus vaikai užsuka. Aš pati tai į Adakavą su kaimyne automobiliu nuvykdavau. Vairuotojai – 80 metų. Dabar per tuos kemsynus mes jau važiuoti bijome. Kaži kada mus paleis, jau šiemet karantinas mums – iš visų pusių, – kalbėjo moteris.

Pasak senjoros, iš kaimo senoliams nepavyksta išvažiuoti nuo balandžio vidurio, kai remonto darbai prasidėjo kelio atkarpoje iš Nemakščių pusės. Anot Teresės, Očikių kaime yra dešimt gyvenamų sodybų.

Situaciją, į kurią pateko Očikių kaimo gyventojai, perdavėme UAB „Kauno tiltai“ komunikacijos specialistei Giedrei Samulionytei-Lekavičienei, kuri atsakinga už įmonės bendravimą su žiniasklaida. Moteris pateikė tokį už darbus atsakingų asmenų atsakymą:

„Siekdami išspręsti šią laikinai susiklosčiusią nepatogią situaciją, vietos gyventojams užtikrinome pravažiavimą pro Kryžkalnio karjerą. Atsižvelgiant į šio ruožo specifiką, jis nuolat tvarkomas, greideriuojamas. Dėl laikinų eismo pokyčių suorganizuota apylanka, o kad eismo dalyviams būtų aiškesnis judėjimas, ją apstatėme informaciniais ženklais.

Įmonės vardu atsiprašome už sukeltus laikinus nepatogumus. Mūsų kelininkai maksimaliai stengsis dirbti taip, kad galėtų kuo greičiau paleisti sklandų eismą ir gyventojams nebūtų trukdžių. Dėkojame už supratingumą ir kantrybę“.

Pasak „Kauno tiltų“ atstovės, kelio kapitalinio remonto projekto sutarties sąlygose numatytą pravažiavimą tiltu iš Adakavo pusės planuojama įrengti liepos pabaigoje. Tuo tarpu pravažiavimo nuo Nemakščių pusės įrengimas yra suplanuotas mėnesiu anksčiau, tai yra  birželio gale.

Valstybinės reikšmės rajoninio kelio Skaudvilė–Adakavas–Nemakščiai ruožo nuo 6,428 iki 12,180 km kapitalinio remonto užsakovas – Lietuvos automobilių kelių direkcija. Anot „Kauno tiltų“ atstovės, pagal pasirašytą sutartį darbai objekte startavo šių metų kovo mėnesį, o įsipareigojimus numatyta baigti iki šių metų rugsėjo mėnesio. Sutarties vertė – 3 656 403 eurai.

 

Penktadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) patvirtino 6 naujus COVID-19 atvejus. Bendras atvejų skaičius yra 1662, pasveikusių asmenų – 1216.

Feisbuko puslapyje „Tauragės baseinas“ ketvirtadienį paskelbtas konkursas baseino atidarymo datai atspėti. Arčiausiai tiesos buvusiam komentatoriui žadama padovanoti kvietimą 2 asmenims 3 apsilankymams, esą baseiną išmėginti laimėtojas galės išbandyti vienas pirmųjų.

Nors koronavirusas ir karantinas sustabdė įprastą miesto šventę su gausybe renginių ir koncertų, miesto 513 –asis gimtadienis šiemet vis dėl to bus paminėtas. Kitos savaitės šeštadienį Taurų nuotykių parke visą dieną bus rodomi filmai. Numatyta ir keletas kitų atrakcijų.

Vakar mėginta apiplėšti Skaudvilėje esantį tuščių butą. Įsibrovėlio būta įžūlaus: į vidų pateko išdaužęs langą.

Vakar ugniagesių pagalbos prireikė į nelaimę patekusiam trylikamečiui berniukui. Vaikui nugriuvus dviračiu rato stipnuose įstrigo pėda.

Iš 11 mieste esančių, prie gatvių pastatytų, tekstilės konteinerių du perkraustyti į kiemus prie požeminių konteinerių aikštelių. Iš Gedimino gatvės pakelės konteineris perkeltas į Ateities tako aikštelę, iš Dariaus ir Girėno gatvės – į Miško gatvę.

Taryba šią savaitę galutinai apsisprendė dėl „Šaltinio“ progimnazijos priešmokyklinukų perkėlimo į Žalgirių gimnaziją. Toks, regis, paprastas ir švietimo bendruomenei į naudą išeiti turėjęs sprendimas tarp politikų sukėlė tokias aistras, kad tūlam nuotolinių komitetų ir Tarybos posėdžių stebėtojui linko ausys. Opozicija kaltino valdančiuosius imituojant demokratiją bei paleido asmeninių įžeidimų laviną mero Dovydo Kaminsko adresu. Meras kirto atgal: tiek demokratijos valdant socialdemokratams, pasak jo, niekada nebuvo. Kokios kilusių rietenų ištakos, aiškinosi „Tauragės žinios“. 

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad ketvirtadienį nustatyti 9 nauji koronaviruso atvejai, iš viso Lietuvoje patvirtintų COVID-19 atvejų yra 1656.

Antroje savaitės pusėje orai bus vos gaivesni, protarpiais palis. Maloniai nustebins paskutinis gegužės savaitgalis. Tiesa, jo pradžia pradžiugins ne visus – šeštadienį pietrytiniuose ir pietiniuose šalies rajonuose saulę slėps tankesni debesys, galimas lietus ir kiek mažesnė, nei likusioje šalies dalyje, šiluma. Sekmadienį gražūs ir šilti orai numatomi jau visur, tačiau poilsio dienomis ramybės neduos smarkokas vėjas.

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Minėdama šią dieną, Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) bendruomenė primena pagrindines Vaiko teisių konvencijoje minimas, tačiau kartais primirštamas vaiko teises. Mūsų visuomenėje dažnai labai siaurai suprantamos vaiko teisės, girdime sakant „vaikai žino savo teises, bet užmiršta pareigas“. Visgi, vaiko teisių specialistai yra už tai, kad vaikai žinotų savo teises, o daugiausiai dėmesio specialistai skiria vaiko teisei į saugią aplinką, mat ši teisė – dažniausiai pažeidžiama.

Joniškės sodų gyventojai pagaliau sulauks vandentiekio. Šiemet soduose turėtų būti pradėta geriamojo vandens gręžinio su vandens valymo įrenginiais statyba, o iki 2023 metų trijų sodų gatvių gyventojai vandentiekį galės atsivesti iki savo namų. 

Jono Viktoro Kalvano parke jau pastatyta skulptūra „Sėkmės deivė“, linkinti tauragiškiams sėkmės. Ją miestui dovanoja Rotary klubas. Tiesa, kol kas ji uždengta, kaip suoleliai aplink ją. Iškilmingas skulptūros atidengimas buvo numatytas per miesto šventę, deja, planus pakoregavo karantinas. 

Prezidentas Gitanas Nausėda pasiūlė skirti vienkartines išmokas vaikus auginančioms šeimoms, taip siekiant padidinti dėl koronaviruso sukeltos krizės sumažėjimą vartojimą. Trečiadienį vyriausybė pritarė šiai idėjai, ji bus dar kartą svarstoma Seime. 

Ministrų kabinetas ketina pratęsti visuotinį karantiną, bet švelninti jo sąlygas. Tarkim, nuo birželio 1 dienos kavinėms ir naktiniams klubams leisti dirbti valanda ilgiau – iki 23 valandos. Taip pat atsisakyti draudimo lauke burtis didesnėms nei penkių asmenų grupėms.

Nuo 10 val. vyksta nuotolinis Tarybos posėdis. Prasidėjus jam pasveikinti jubiliatai – šiandien gimimo dieną švenčia du buvę Tauragės rajono merai – Pranas Petrošius ir Sigitas Mičiulis.

Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, Lietuvoje situacija dėl koronaviruso suvaldyta: kiekvieną dieną daugėja pasveikusiųjų, naujų atvejų fiksuojama nedaug, pavyksta atsekti kiekvieno atvejo plitimo grandinę.

Nuo koronaviruso mirė dar du žmonės – Antavilių pensionato globotinis ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose gydytas pacientas. COVID-19 Lietuvoje vis dar serga 401 asmuo, o pasveikusiųjų skaičius pakilo iki 1165.

Ketvirtadienį Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje Tarybai pristatytas sprendimo imti ilgalaikę paskolą projektas. Nors šiemet skolintis neplanuota, reikalus pablogino netikėtai užklupusi koronaviruso pandemija. Dėl karantino sumažėjusios biudžeto pajamos iš mokesčių, panašu, įvarė savivaldybę į kampą – skolintis ketinama Europos Sąjungos finansuojamų projektų įgyvendinimui. Juolab, jog savivaldybių papildomam skolinimuisi žalią šviesą uždegė vyriausybė – ekonomiką skatinti siekiama ne taupant, o leidžiant pinigus.

Nors po Tauragės moksleivių kūrybos centro ir Tauragės muzikos mokyklos sujungimo Tauragės meno mokykla veiklą pradės tik rugsėjo pirmąją, jau paskelbta registracija į būsimas ugdymo programas. Dauguma programų išlieka kaip ir buvusiose įstaigose, tačiau yra ir naujovių – daugiau nei po 20 metų dramos mėgėjus rimtiems mokslams pakvies teatro klasės, atsiras šokio disciplina.

Į priešinsultinę būseną kai kuriuos verslus ar net ištisus ekonomikos sektorius nubloškusi koronaviruso COVID-19 pandemija kol kas nepajėgė supurtyti lietuviško išmokų mentaliteto.

Šiandien Visuomenės informavimo grupė praneša apie 12 naujų koronaviruso atvejų šalyje. Iš viso sergančių priskaičiuojama 436, pasveikusiųjų skaičius perkopė 1600. 

Prasidėjo paskutinė kalendorinio pavasario savaitė. Nors beveik kasdien tai vienur, tai kitur gali prapliupti lietus, visgi, šiluma bus ganėtinai maloni ir dažnai priartės prie 20 laipsnių. Vasara jau netoli.

Nuo praėjusio pirmadienio odontologai jau gali teikti paslaugas, kurios paskelbus karantiną buvo draudžiamos. Tačiau užsiregistruoti pas odontologus jau susidarė nemenkos eilės. Priimami pirmiausia tie, kurie buvo užsiregistravę, tačiau dėl karantino paslaugos negavo, o kainos, kaip tikina specialistai, nekils.

Nors oficialiai gegužės 12-ąją tauragiškiams gerai žinomos bendrovės „Molupis ir ko“ nebeliko – ji bankrutavo, čia ir toliau verda darbas: kepama duona, kiti gaminiai, net ir dauguma darbuotojų tie patys. Tik dabar tai jau nebe „Molupis ir ko“, o UAB „Meduolis“, išsinuomojęs įmonės patalpas ir įrangą.

Gavus pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, kyla klausimas  – o kas toliau? Tęsti mokymąsi gimnazijoje? O jei nekantrauji pradėti dirbti? Norintiems neatidėlioti ir jau dabar žengti pirmuosius žingsnius savo sėkmingos karjeros link puiki išeitis – profesinio rengimo centras. Kad įgijus pagrindinį išsilavinimą pereiti į profesinę mokyklą verta, patvirtina Tauragės profesinio rengimo centre (PRC) besimokančių jaunuolių sėkmės istorijos: jie ne tik džiaugiasi galį per trumpą laiką įsigyvendinti savo planus ir įgyti paklausią profesiją, bet dar ir turi galimybę patobulinti savo įgūdžius stažuotėse užsienyje.