2020 Gegužės 29 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Stabdomas RKL sezonas, „Tauragė“ – šešta

  • Įkelta: 2020-05-18
„Tauragės“ komandos nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pandemija šalyje sujaukė įprastą gyvenimą. Karantinas buvo įvestas krepšinio sezono įkarštyje. Regionų krepšinio lygoje žaidžiančios komandos buvo pasirengusios kautis atkrintamosiose. Šią savaitę paskelbta, kad sezonas nutraukiamas anksčiau laiko. „Tauragės“ komanda liko šeštojoje turnyrinės lentelės vietoje. Tai aukščiausias rezultatas klubo istorijoje. Tačiau pasiekimus temdo nežinia dėl ateities.

Būtinas sprendimas

Gegužės 12 d. Regionų krepšinio lyga išplatino pranešimą, kad lygos Vykdomasis komitetas nusprendė dėl besitęsiančios pandemijos nutraukti 2019–2020 m. sezono čempionatą anksčiau laiko ir galutinę komandų rikiuotę skelbti pagal turnyrinę lentelę. Iki šalyje įvedant karantiną komandos lentelėje buvo išsidėsčiusios taip: pirmosiose trijose vietose atitinkamai liko čempionato lyderiai „Perlas“, „Atletas-LSU“ ir „Kelmė“. Šeštojoje ir kol kas geriausioje per visą istoriją vietoje liko „Tauragės“ komanda.

Už čempionato nutraukimą balsavo 6 iš 8 RKL Vykdomojo komiteto narių. Paskelbus sprendimą RKL Prezidentas Vaidas Jurgilas teigė: „Gerbiami Regionų krepšinio lygos nariai, visi privalome suprasti, jog situacija yra sudėtinga ir labai sunku priimti tokius sprendimus. Tačiau jie yra būtini, kad galėtume eiti toliau ir visas jėgas skirti kuo geriau pasiruošti ateinančiam sezonui.“

Permainingas ir sunkus sezonas

„Tauragės“ komandos vadovas Aivaras Skarbalius „Tauragės žinioms“ teigė, kad nors tai geriausias komandos pasiekimas, krepšininkai buvo pasirengę kovoti dėl aukštesnių pozicijų.

– Pagal lygos sprendimą mes liekame šeštoje vietoje. Sezonas buvo permainingas ir sunkus, lygoje varžėsi labai daug stiprių ir konkurencingų komandų, tačiau tikėjomės reguliarųjį sezoną užbaigti aukštesnėje vietoje. Turėjome įvairių sunkumų, kankino traumos, bet nesinori labai guostis ir teisintis. Noriu pastebėti, kad užimta vieta yra aukščiausia mūsų komandos istorijoje, todėl negalėčiau šio pasiekimo vertinti prastai. Tuo labiau, kad sunku pilnavertiškai vertinti, kai sezonas nebuvo baigtas, o buvo nutrauktas pačiame įkarštyje, galbūt būtų pavykę pasiekti ir daugiau, – teigė A. Skarbalius.

Vienas iš komandos lyderių Tadas Rapolavičius sako, kad sezonas buvo labai sunkus, įvyko daug netekčių – komandą retino žaidėjų traumos, sezono viduryje aukštesnės lygos komanda persiviliojo vieną iš „Tauragės“ ir visos lygos rezultatyviausių žaidėjų, vidurio puolėją Igną Juškevičių. Kovoti žaidėjams teko ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų.

– Sezonas oficialiai nutrauktas ir komandų rikiuotė palikta tokia, kokia buvo pasibaigus reguliariajam sezonui. Taip išėjo, kad šiais metais užėmėme šeštąją vietą. Žinant, koks šis sezonas mums buvo sudėtingas dėl svarbių žaidėjų netekimo sezono eigoje, galima vertinti teigiamai. Stipriai teko kovoti ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Žinoma, gaila, kai visą sezoną laikėmės ketvertuke ir tik sezono gale nukritome į šeštąją vietą, nors iš esmės tai nieko nekeičia, – sezono baigtį apibendrino T. Rapolavičius.

Ateitis kelia nerimą

Karantinas iki šiol vis dar galioja, nors pamažu sąlygos švelninamos, leidžiamos profesionalų treniruotės uždarose patalpose. Vis dėlto sportininkai  dėl ateities nėra užtikrinti.

– Pandemija paralyžiavo visą šalies, tuo pačiu ir mūsų komandos gyvenimą. Stebime situaciją, sunku kažką konkrečiai planuoti. Kol kas tikimės, kad gyvenimas pamažu grįš į įprastas vėžes ir bus galima pradėti ruoštis ateities kovoms, – ateities planus nupasakojo A. Skarbalius.

 

 

 

Sekmadienį ugniagesniai skubėjo gesinti ūkiniuose pastatuose kilusius gaisrus. Laimei, žmonės nenukentėjo, tarp patirtų nuostolių: sudegęs šienas, apdegę namų apyvokos daiktai.

Nors karantinas tęsiamas iki gegužės 31, o vėliau, tikėtina ir vėl bus pratęstas, mažėjant naujų susirgimų skaičiui kas savaitę švelninamos jo sąlygos. Kokie pokyčiai įsigalioja nuo gegužės 18 d., pirmadienio?

Šiemet tarptautinė muziejų diena minima kitaip. Jau tradicija tapusią „Muziejaus naktį“ keičia lauko kino seansas. Muziejininkai taip pat parengė staigmeną – virtualų projektą, kuris kviečia pažinti Lietuvos istoriją. Tauragės krašto fenomenas – 1422 metų Melno taikos tarpvalstybinė siena.

Per vakar dieną ištyrus 2378 mėginius nustatyti 6 nauji susirgimai. Tuo tarpu pasveikusių asmenų skaičius artėja prie tūkstančio. Taip pat pranešama apie 59 mirusius nuo Covid-19 asmenis, užsikrėtusių, bet mirusių ne nuo koronaviruso skaičius nepasikeitė – 6. 

Nors panaikintas draudimas išvykti iš Lietuvos ir į ją atvykti, grįžtantiems iš užsienio bus privaloma dviejų savaičių saviizoliacija ir koronaviruso testas. Praėjusį ketvirtadienį ekstremalių situacijų komisijos posėdyje svarstyta, ar ir toliau savivaldybė turėtų teikti nemokamą transportą ir apgyvendinimą iš užsienio grįžtantiems asmenims. Šiuo metu „Bastilijoje“ apgyvendinti vos 4 asmenys, tiek pat yra užsiregistravę. Tačiau neatmetama, kad įsibėgėjus kelionėms izoliacijos poreikis išaugs iki tokių pat mastų, kaip pandemijos pradžioje. Ar sąžininga, kad už keliautojų izoliaciją mokėtų visi mokesčių mokėtojai?