2020 Gegužės 29 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vietoj „Molupio“ – „Meduolis“

  • Įkelta: 2020-05-22
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Nors oficialiai gegužės 12-ąją tauragiškiams gerai žinomos bendrovės „Molupis ir ko“ nebeliko – ji bankrutavo, čia ir toliau verda darbas: kepama duona, kiti gaminiai, net ir dauguma darbuotojų tie patys. Tik dabar tai jau nebe „Molupis ir ko“, o UAB „Meduolis“, išsinuomojęs įmonės patalpas ir įrangą.

Porą dešimtmečių tauragiškius ir kitų šalies miestų duonos valgytojus maitinęs „Molupis ir ko“ šio mėnesio pradžioje paskelbė bankrotą.

Prieš keletą metų „Molupiui“ Klaipėdos apygardos teismas buvo iškėlęs restruktūrizacijos bylą. Tada įmonei leista tęsti veiklą, mat įmonė buvo darbdavė daugybei žmonių – tuo metu ten dirbo 200 darbuotojų. Tačiau įgyvendinti restruktūrizacijos plano nepavyko. Įmonėje nuolat vėlavo atlyginimai darbuotojams, trūko apyvartinių lėšų atsiskaityti su kreditoriais, kaupėsi skolos Mokesčių inspekcijai, „Sodrai“, o pati didžiausia – bankui. „Molupis“ vieną po kitos uždarinėjo savo prekybos vietas. Tad įmonė kreipėsi į teismą, prašydama iškelti bankroto bylą. Klaipėdos apygardos teismo nutartis iškelti bankroto bylą įsiteisėjo balandžio 25-ąją, paskirtas bankroto administratorius.

„Tauragės žinios“ tada, gegužės pradžioje, susisiekė su „Molupio“ direktore Biruta Cibitiene. Ji papasakojo, kad įmonė pati kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo.

– Kadangi prieš kelis metus iškelta restruktūrizavimo byla buvo nutraukta, nes nebeįstengėme mokėti labai didelių įmokų bankui, nesukaupėm tokių lėšų ir automatiškai patys gavom kreiptis į teismą, kad iškeltų bankroto bylą, nes prasidėjo reikalavimai grąžinti pinigus, – paaiškino ji.

B. Cibitienė tada tikino, kad bankroto akivaizdoje jaučiasi labai nusiminusi.

– Tikrai labai tikėjomės, kad pavyks išsikapstyti, ir savo lėšų nemažai investavom   restruktūrizavimo periodu. Bet nepavyko... – sakė direktorė.

Rekvizitai.lt duomenimis, vasario 29-ąją įmonėje dar dirbo 126 darbuotojai. Balandžio 16-ąją jų buvo likę 108. Balandžio 15 d. „Molupis ir Ko“ turėjo 130916.48 euro skolą „Sodrai“ (Dėl paskelbto karantino ir ekstremalios situacijos informacija apie skolas „Sodrai“ nuo balandžio 16 d. laikinai neskelbiama). Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, jai „Molupis“ skolingas 417,3 tūkst. eurų. Kalbama, kad dar apie 2 mln. eurų „Molupis“ gali būti skolingas bankui.

Užimtumo tarnybos Tauragės skyriaus vadovas Juozas Bendikas „Tauragės žinias“ gegužės pradžioje informavo, kad Užimtumo tarnyba 2020 m. gegužės 5 d. gavo pranešimą apie įmonės UAB „Molupis ir ko“ bankrotą. Pasak jo, 2020 m. gegužės 12 d. bus atleisti 108 darbuotojai. Iš šios įmonės per balandžio mėnesį Užimtumo tarnyboje užsiregistravo 3 buvę darbuotojai.

Dabar buvusiose „Molupio ir ko“ patalpose šeimininkauja UAB „Meduolis“, išsinuomojęs kepyklos patalpas ir gamybinę įrangą. UAB „Meduolis“ įsikūręs Kaltinėnuose, Šilalės rajone. Įmonė įkurta daugiau nei prieš 2,5 m. Jos veiklos sritis buvo mažmeninė prekyba. Greta prekybinės veiklos „Meduolis“ dabar ėmėsi kepti duoną ir įdarbino dalį buvusių „Molupio“ darbuotojų.

Rekvizitai.lt skelbiama, kad kovo 28 d. įmonėje dirbo tik 13 darbuotojų, šiuo metu jų yra jau 78, vidutinis jų atlyginimas – 664,99 euro. Įmonei priklauso 4 automobiliai.

Kalbama, kad dar visai neseniai bendrovė priklausė į „Molupio“ savininkų Cibičių žentui. Jis buvo vienintelis „Meduolio“ akcininkas. Tačiau šiuo metu ir įmonės akcininkai, ir vadovai yra pasikeitę. Dabar įmonei vadovauja Asta Malakauskė.

„Tauragės žinios“ susisiekė su UAB „Meduolis“ direktore A. Malakauske, tačiau pasikalbėti nepavyko. Pareiškusi: „Kiek čia galima duot tų interviu, nusibodo visi“, ji nutraukė pokalbį.

Gavus pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, kyla klausimas  – o kas toliau? Tęsti mokymąsi gimnazijoje? O jei nekantrauji pradėti dirbti? Norintiems neatidėlioti ir jau dabar žengti pirmuosius žingsnius savo sėkmingos karjeros link puiki išeitis – profesinio rengimo centras. Kad įgijus pagrindinį išsilavinimą pereiti į profesinę mokyklą verta, patvirtina Tauragės profesinio rengimo centre (PRC) besimokančių jaunuolių sėkmės istorijos: jie ne tik džiaugiasi galį per trumpą laiką įsigyvendinti savo planus ir įgyti paklausią profesiją, bet dar ir turi galimybę patobulinti savo įgūdžius stažuotėse užsienyje. 

Dažnai turbūt net neįsivaizduojame, kiek turi nukeliauti paštininkas, kol pristato net mažiausią siuntą. Kasdien rajono teritorijas aptarnaujantys paštininkai nuvažiuoja per šimtą kilometrų. Maršrutai veda per įvairiausius kelius, kurie dažnai prilygsta ralio kroso trasoms. Jie sutinka įvairiausių žmonių, o tie, kuriuos sutinka kasdien, tampa lyg šeimos nariais.

Naujų susirgimų – 11
  • Įkelta: 2020-05-22

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gegužės 22 d.duomenimis per vakar dieną patvirtintų naujų COVID 19 susirgusių žmonių skaičius yra 11.  Pasveikusiųjų – jau 1111 asmuo.

Tauragiškiai Rasvita ir Henrikas Jancevičiai puikiai prisimena savo vestuves prieš pusę amžiaus: trumpa madinga suknelė, smagūs muzikantai ir tėvų namuose susigrūdę 40 svečių, ūžę tris dienas. 50 metų prabėgo kaip viena diena. Dabar didžiausias jų džiaugsmas – vaikai ar anūkai. 

Šiandien paaiškėjo, jog Transporto kompetencijų agentūra leido Tauragės mieste grąžinti žaliąsias rodykles vienos sankryžos dvejose pusėse. Dėl kitų sankryžų verdikto dar laukiama.