2020 Liepos 07 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Išsiskyrė XQ ir Vytenio Partiko keliai

  • Įkelta: 2020-06-04
Vytenio Partiko teigimu, norint išsaugoti gerus specialistus ieškoti kompromiso – būtina Asmeninio albumo nuotrauka

Tauragiškių pamėgtas kirpėjas-plaukų stilistas-koloristas Vytenis Partikas nuo birželio 1-osios palieka XQ grožio namus ir kraustosi darbuotis į Dariaus ir Girėno gatvėje įsikūrusį grožio saloną STUDIO B. Anot jo, sugriežtėjusios karantino sąlygos į iki šiol puikiai sutarusį kolektyvą įnešė sumaišties, o grožio salono savininkė, užuot atsižvelgusi į grožio salono senbuvių pageidavimus, darbo vietas ėmė nuomoti dar tik besimokančioms, nereiklioms grožio specialistėms.

„Tauragės žinioms“ Vytenis Partikas pasakojo, jog į naująjį grožio saloną persikelia dėl darbo sąlygų pasikeitimo. Anot jo, grožio namų įkūrėja grožio salone sudarė galimybes dirbti savo karjerą dar tik pradedančioms grožio specialistėms, tad perskirstė darbo laikus senbuviams bei juos sutrumpino. Griežtai numatyta, kokiu metu kuris specialistas dirbs. Vyrui pasiūlyta dirbti penktadienį, šeštadienį, sekmadienį ir pirmadienį.

– Mes, senbuviai, norime dirbti laisvai ir nevaržomai. Į grožio namus XQ mes atėjome atsinešdami didelę darbo patirtį, gerą vardą ir atsivedėme klientų srautą, tad natūralu, jog jaučiame teisę kelti ir savo reikalavimus. Man labai apmaudu atsisveikinti su kartu su manimi dirbusiu šauniu kolektyvu. Ten dirbančios moterys – profesionalės, – kalbėjo grožio specialistas.

Grožio namuose XQ darbo vietą jurbarkiškis kirpėjas-stilistas-koloristas nuomojasi nuo 2019 metų.

Dar šių metų pradžioje jo darbo valandų skaičius grožio namuose nebuvo ribojamas, tačiau karantino metu, pasak V. Partiko, grožio salono savininkės nurodymu nustatytas reikalavimas dirbti ne daugiau kaip 40 valandų per savaitę. Vyras pernai „Tauragės žinioms“ interviu metu teigė aptarnaujantis klientus ne tik iš Tauragės, pasigražinti pas jį atvyksta moterys iš Viešvilės, Jurbarko bei Kauno, tad numatyti apsilankymus tik darbo valandomis yra sudėtinga.

– Dabar, po karantino sąlygų sušvelninimo, turime kaip niekad daug darbo. Kartais grožio salone užsibūdavome ir iki 22.30 val. Klientų srautas didelis. Mes dirbame ne pagal darbo sutartį, ji tokių sąlygų nustatinėti negali. Jaučiu teisę kalbėti viso kolektyvo vardu. Tie geri specialistai, kurie dirbo nuo pat grožio salono atidarymo, jau ima byrėti. Tie specialistai, kurie puoselėjo šį saloną, kėlė jo vardą, jau ieškosi darbo vietos kitur. Aš nesu nusiteikęs prieš grožio namų savininkę, ji gera specialistė, tačiau ji labai pasikeitė. Galbūt paveikė karantinas, galbūt noras uždirbti daugiau pinigų, – svarstė V. Partikas.

Vyras teigė norintis dirbti neribojamas numatytų jam darbo dienų, anot jo, jo klientai taip pat privalo jaustis laisvi numatyti jiems patogų apsilankymo laiką.

V. Partikas Dariaus ir Girėno gatvėje įsikūrusiame grožio salone STUDIO B pradės dirbti nuo birželio 1 dienos. Anot jo, ten jis gali planuoti savo darbą taip, kaip nori, tad savo darbo valandas jau yra numatęs. Dirbs nuo 10 iki 19 val. Vyras pasakoja su šio grožio salono savininke buvęs pažįstamas dar prieš įsidarbindamas XQ.

– STUDIO B savininkė visiškai nesikiša į grožio specialistų darbą, nes ji pati nėra grožio specialistė, kas yra visiškai priešingai nei XQ. Šių grožio namų savininkė – kirpėja-koloristė. Gal ji jautė konkurenciją. Jai nepatiko, jog mes, senbuviai, keliame sąlygas. Dabar pas ją dirba keletas darbuotojų su patirtimi, keletas mokinių. Tai, žinoma, tie mokiniai jai sąlygų nestatys, kas jai ir yra naudinga. Aš visuomet sakau: „Turi žinoti, ko tu nori iš gyvenimo“. Jei tu įkūrei moderniausius, gražiausius grožio namus Tauragėje, nori, kad juose dirbtų geri specialistai, – turi juos saugoti bei prireikus ieškoti kompromiso.

„Tauragės žinioms“ susisiekus su XQ grožio namų savininke Regita Kazlauskiene moteris ne iškart apsisprendė, ar nori bendrauti su žurnaliste, tačiau situaciją su jos grožio namuose dirbusiu Vyteniu Partiku vis dėlto pakomentavo.

– Mes su Vyteniu darbinius santykius užbaigėme gražiai. Jam daviau pakankamai laiko rasti kitą darbo vietą. Jis dar šiuo metu dirba pas mus ir puikiai užbaiginėja savo darbo savaitę, – sakė ji.

Moteris teigė, jog karantino sąlygos pakoregavo darbo laiką ir darbo vietoje negali dirbti daugiau nei du kirpėjai. Anot jos, šiuo metu yra sunkus metas visiems grožio namuose dirbantiems specialistams.

– Pagal naujas higienos normas turime dirbti pamainomis, tai nustatė valstybė, ne aš, – sakė ji.

Moteris į klausimą, ar grožio salone ji ėmė nuomoti vietas didesniam skaičiui grožio specialistų, neatsakė. Ji patvirtino, jog Vytenis yra ne vienintelis grožio namus apleidžiantis specialistas. Pasak R. Kazlauskienės, su kitomis čia nebedirbančiomis specialistėmis ji atsisveikino draugiškai, o vieną jų esą net skatino įkurti savo grožio saloną. Kirpėja-koloristė patvirtino, jog ne visi XQ grožio namuose dirbę specialistai buvo patenkinti jos keliamomis darbo sąlygomis.

Pagal karantino sąlygas, nustatytas balandžio pabaigoje, grožio salonuose vienam klientui turi būti skiriama ne mažesnė nei 10 kv.m. erdvė.

V. Partikas yra ne tik profesionalus kirpėjas-plaukų stilistas-koloristas, bet ir atlikėjas. Viešoje erdvėje išpopuliarėjo prieš keletą metų dalyvavęs „Chorų karuose“, 2018 m. realybės šou „Kaip Liveta pasakys“. Kurį laiką dainavo grupėje „Jie“.

Atėjus vasarai pailsėti gamtoje kviečia Balskų poilsiavietė. Poilsiautojų patogumui seniūnija sutvarkė ir pagražino paplūdimį, pastatė lauko baldus – suolus, stalus.

Paskutiniame tarybos posėdyje priimtas sprendimas steigti dar vieną darželio grupę Žygaičių gimnazijoje. Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas teigė, jog grupė steigiama pagal poreikį – vietos darželyje laukia 24 žygaitiškiai.

Visam pasauliui smogusi koronaviruso krizė daugeliui menininkų, atlikėjų išmušė žemę iš po kojų – jie liko be pasirodymų, taigi ir be galimybės užsidirbti. Garsusis tauragiškis Liudas Mikalauskas, Tauragės muzikos festivalio sumanytojas, ne tik nesiskundžia sunkia padėtimi, bet ir, vyriausybei laipsniškai didinant renginių dalyvių skaičių, toliau planuoja jubiliejinį festivalį ir žada parodyti tauragiškiams lobius, rastus mūsų šalyje – mat atlikėjai iš užsienio atvykti negalės.

Prieš mėnesį Tauragės policijos pareigūnai patikrinimui sustabdė vairuotoją, kuriam nustatytas 2,01 promilės girtumas. Vairuotojo būta įtakingo – prireikus vykti į ligoninę kraujo mėginiui, jis įtikino kraują už jį duoti savo draugą. Negana to, vyrams talkino ir pažįstama Tauragės ligoninės darbuotoja, sutikusi užmerkti akis prieš vyrų klastą.

Karantinas dar labiau išryškino įsisenėjusią bėdą: įsidarbinti vyresniems žmonėms ir anksčiau buvo nelengva, o dabar, baiminantis koronaviruso grėsmės, jiems likti darbo rinkoje tampa dar sudėtingiau. Vieni, bijodami dėl sveikatos, iš darbo išeina patys, kiti atleidžiami. Tauragės užimtumo tarnyba patvirtina: šiemet darbo ieškojo kone dvigubai daugiau vyresnių nei 50 m. žmonių nei pernai per tą patį laikotarpį. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pristabdyti senjorų atleidimus ketina subsidijomis.

Praėjusią savaitę rajono savivaldybė pranešė jau birželį pradėsianti žvyruotos T. Ivanausko gatvės atkarpos asfaltavimą. Tarybos posėdyje priimtas sprendimas iš žvyrkelių programos lėšų asfaltuoti gatves, kuriose nereikia įrengti nuotekų tinklų – I. Simonaitytės, Beržės, Pūtvės ir Taurų kaimo Sodybos g. Be to, Tauragės rajono gatvių asfaltavimui vyriausybė šią savaitę skyrė dar 1,7 mln. eurų. Šis sprendimas ypač pradžiugins Jovarų mikrorajono Laisvės gatvės gyventojus – bus atnaujinama jos asfalto danga. Darbus planuojama pradėti birželio mėnesį ir užbaigti rudenį.

Savivaldybės Taryba, kaip ir kasmet, tvirtina savivaldybės įmonių veiklos ataskaitas. Šios savaitės posėdyje politikams už darbą atsiskaitė Tauragės butų ūkis, Autobusų parkas, TRATC, „Tauragės vandenys“ bei UAB „Dunokai“. Įmonės vadovė Gintarė Rakauskienė dar pernai rudenį, vos perėmusi įmonės vairą į savo rankas, situacija įmonėje buvo pasibaisėjusi ir teigė tokio neūkiškumo dar nemačiusi. Tada ji paprašė audito. Dabar, svarstant įmonės ataskaitą, apžvelgtos ir audito išvados. Ji buvo teisi – situacija įmonėje prasta: transportas pasenęs, kainos už paslaugas nepadengia sąnaudų. Maža to, paaiškėjo, jog įmonės sąskaita buvo tvarkomi jai nepriklausantys automobiliai.

Birželio 1-oji – oficiali maudyklų atidarymo pradžia, todėl gegužės 20 dieną atlikti pirmieji Tauragės miesto ir rajono maudyklų vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai.

Sušvelninus karantino sąlygas nuo birželio 1 d., pirmadienio, klientams jau atverti Mokesčių inspekcijos aptarnavimo padaliniai, informuoja Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI). Juose bus aptarnaujami tik iš anksto telefonu užsiregistravę gyventojai, atvykę numatytu laiku.

Vakar vyko trečiasis virtualaus Pasaulio ralio-kroso čempionato etapas Abu Dhabyje. Jame varžėsi dvidešimt profesionalių lenktynininkų, tarp kurių rungtyniavo ir vienintelis lietuvis – Rokas Baciuška.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pirmadienį ryte paskelbė sąrašą valstybių, iš kurių grįžus į Lietuvą nereikės dvi savaites praleisti izoliacijoje.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad pirmadienį Lietuvoje patvirtinta 3 naujų koronaviruso atvejų. Iš viso jų Lietuvoje – 1678.

Pirmoji kalendorinės vasaros savaitė startuos vidutiniškai šiltais ir vėjuotais orais. Dienoms bėgant į šalį protarpiais užsuks lietaus debesys, o savaitės pabaigoje, tikėtina, sulauksime ir didesnės šilumos.

Šiandien visoje Lietuvoje vyksta akcija „Ačiū, Lietuva“. Jos metu visiems, kurie padėjo suvaldyti pirmąją COVID-19 bangą, keliaus premjero ir savivaldybių merų padėkos, o akciją vainikuos birželio 1 d. visoje šalyje vyksiantis koncertas. Tauragiškiai pirmadienio pavakarę galės gėrėtis „Jūros“ ansamblio atliekamomis dainomis ir šokiais, kaimų gyventojai – vietos saviveiklininkų koncertais.

Taryba šią savaitę galutinai apsisprendė dėl „Šaltinio“ progimnazijos priešmokyklinukų perkėlimo į Žalgirių gimnaziją. Toks, regis, paprastas ir švietimo bendruomenei į naudą išeiti turėjęs sprendimas tarp politikų sukėlė tokias aistras, kad tūlam nuotolinių komitetų ir Tarybos posėdžių stebėtojui linko ausys. Opozicija kaltino valdančiuosius imituojant demokratiją bei paleido asmeninių įžeidimų laviną mero Dovydo Kaminsko adresu. Meras kirto atgal: tiek demokratijos valdant socialdemokratams, pasak jo, niekada nebuvo. Kokios kilusių rietenų ištakos, aiškinosi „Tauragės žinios“

Prieš porą metų viešbutyje duris atvėręs restoranas „Da Feng“ sėkmingai išgyveno griežto karantino laikotarpį ir ne tik jau laukia lankytojų terasoje ir restorano viduje, bet ir, nepaisydamas visų sunkumų, pristato meniu naujieną – burgerius.

Šiandien pranešama apie 8 nustatytus naujus koronaviruso susirgimus. 

Šeštadienį Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas pasidalijo įveikęs virtualų maratoną – Tauragės gatvėmis nubėgo 21 kilometrą. Rajono vadovas kviečia prisijungti tauragiškius ir drauge ugdyti bėgimo įgūdžius – žada asmeniškai konsultuoti, sudaryti programą ir išduoti bėgimo paslaptis.

Penktadienį Tauragėje nustatytos dvi mirtys, praneša policija. 

Bet koks miestelių ir kaimų susisiekimo gerinimas yra pagirtinas, nors dažnai vykstant kelių remontui neapsieinama be nepatogumų. Redakciją pasiekė Očikių kaimo (Skaudvilės seniūnija) gyventojų nerimas. Prasidėjus per kaimą vedančio kelio kapitaliniam remontui kaimo gyventojai tapo atskirti: nebenuvyksta į parduotuvę, tiesa, yra vienas per karjerą vedantis keliukas, kuriame neseniai buvo paklimpusi į kaimą atvykstanti automobilinė parduotuvė.

Penktadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) patvirtino 6 naujus COVID-19 atvejus. Bendras atvejų skaičius yra 1662, pasveikusių asmenų – 1216.

Feisbuko puslapyje „Tauragės baseinas“ ketvirtadienį paskelbtas konkursas baseino atidarymo datai atspėti. Arčiausiai tiesos buvusiam komentatoriui žadama padovanoti kvietimą 2 asmenims 3 apsilankymams, esą baseiną išmėginti laimėtojas galės išbandyti vienas pirmųjų.

Nors koronavirusas ir karantinas sustabdė įprastą miesto šventę su gausybe renginių ir koncertų, miesto 513 –asis gimtadienis šiemet vis dėl to bus paminėtas. Kitos savaitės šeštadienį Taurų nuotykių parke visą dieną bus rodomi filmai. Numatyta ir keletas kitų atrakcijų.

Vakar mėginta apiplėšti Skaudvilėje esantį tuščių butą. Įsibrovėlio būta įžūlaus: į vidų pateko išdaužęs langą.

Vakar ugniagesių pagalbos prireikė į nelaimę patekusiam trylikamečiui berniukui. Vaikui nugriuvus dviračiu rato stipnuose įstrigo pėda.