2020 Liepos 07 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Turgelio vizija: žalioji zona užgoš prekybininkus?

  • Įkelta: 2020-06-05

Prekybvietės fasadinė pusė vizualizacijoje (kairėje) ir dabartinis turgelis (dešinėje)

Tauragės rajono savivaldybė jau keletą metų žada imtis prie Muzikos mokyklos esančios, tauragiškių dar daržovių turgeliu vadinamos prekyvietės rekonstrukcijos. Panašu, jog planai jau pradedami įgyvendinti – internete paviešinta prekyvietės vizualizacija. O ji šiek tiek primena Vilniuje jau veikiantį Benedikto turgų, kuriame miestiečiai ne tik apsiperka, bet ir užsuka pavalgyti.

Šiuo metu, rajono savivaldybės duomenimis, vyksta prekyvietės projektavimo darbai, kurie turėtų būti baigti rudenį. Pasak Aivaro Preikšaičio, rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo, tada bus ieškoma rekonstrukciją galinčių vykdyti rangovų. Kada realiai objekte prasidės darbai, kol kas nepranešama.

Rajono savivaldybės feisbuko paskyroje publikuota vizualizacija gerokai skiriasi nuo dabartinio prekyvietės vaizdo. Visa teritorija, kaip ir dabar, turėtų būti ribojama kioskų, tačiau viduje įrengta poilsio erdvė pirkėjams ir keletas prekybos stalų. Poilsio erdvėje įrengti suolai, klombos su gėlėmis ir medžiais. Iš gatvės pusės esantys kioskai – su vitrinomis.

„Manau, faina būtų, jog visas turgelis po stogu būtų. Ir kavos atsigerti ir užkandį kokį pietų metu suvalgyti, klausantis klasikinės muzikos. Neįtakos jokios gamtos sąlygos, kurios tikrai mažina žmonių srautą, jei nepalankus lauke oras“, – vizualizaciją komentavo Ovidijus Dapkus, ją teigiamai įvertino ir 346 paskyros sekėjai, paspaudę „patinka“. Tačiau paviešinta vizualizacija sulaukė ne tik pagyrų, bet ir kritikos. Rolandas Laurinskas teigia, jog naujoji prekyvietė – nepraktiška. „Dabar kiekvieną pavasarį vyksta prekybininkų kovos turgelyje dėl kiekvieno kvadratinio metro. Čia kažkoks parkelis suprojektuotas. Vizija yra graži, bet turi būti ir praktiška“, – rašo vyras.

Jam antrina feisbuko naudotoja Jūratė Optienė: „Nelabai suprantu, kam tas parkelis-poilsio zona, kaip jums atrodo, žmogus, atėjęs į turgelį apsipirkti, eis atsisėsti ant suoliukų tarp medžių, kam to reikia? O kur gėlėmis prekiaujantys prekybininkai prekiaus – jiems vietos nėra, nes projekte nenumatyta, tai ar negeriau vietoj poilsio zonos palikti prekybines vietas gėlininkams, tai dar ir pelninga, nes iš suoliukų ir medžių alėjos nemanau, kad pelnas bus“, – rašo moteris.

Dabartinė prekyvietė . Autorės nuotrauka    
Ta pati prekybvietės vieta vizualizacijoje. Tauragės rajono savivaldybės feisbuko nuotrauka

Ar po rekonstrukcijos kils rinkliavos prekybininkams, pasiteiravome šiuo metu prekyvietę administruojančios UAB „Dunokai“ direktorės Gintarės Rakauskienės. Jos teigimu, tai spręs rajono savivaldybė.

– Nuomos kainas sprendžia savininkas. Kol kas jos labai mažos. Kokia kaina bus ateityje, mes nežinome. Gali būti, kad po rekonstrukcijos „Dunokai“ apskritai nebebus prekyvietės administratorius, gal bus pasirinkta kita administravimo forma, – sakė G. Rakauskienė.

Galimų kainų pokyčių nekomentavo ir administracijos direktorius Modestas Petraitis.

– Tikrai negaliu atsakyti, nes tokio klausimo nesvarstėme. Šiuo metu tik projektavimo stadija. Kai turėsime patvirtintą projektą – tada bus galima kalbėti apie tai, kas administruos, kaip administruos, kaip vietos bus suteikiamos, kokios kainos ir panašiai, – teigė jis.

Šiuo metu prekyvietėje stovi 24 kioskai, tačiau yra nemaža prekybos erdvė ir po stogu, sudaryta galimybė prekiauti prekes pasidedant ant grindinio.

Naujoje prekyvietėje, A. Preikšaičio teigimu, bus įrengtos 24 uždaros prekybos vietos, 16 atviro tipo po stogeliu, 6 vietos prekybai iš mikroautobusų bei prekybos medeliais ir gėlėmis plotas.

 

Vasario pabaigoje Tarybos socialdemokratų frakcijos narys, Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktoriaus pavaduotojas-vyriausiasis fondų saugotojas Viktoras Kovšovas darbo vietoje buvo aptiktas galimai neblaivus. Nors darbe gėręs jis viešai neigė, muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus buvo įsitikinęs, jog įrodymų pakanka. Atleisti V. Kovšovo muziejus iki šiol negali, nes šis nuo to laiko, pramaišiui su atostogomis, tebetęsia nedarbingumą. Politiko elgesį svarstyti ėmėsi Tarybos etikos komisija, kurios pirmininkė yra jo bendrapartietė Rita Grigalienė. Tačiau žurnalistams prie jo prisijungti nebuvo leista. Visgi pavyko išsiaiškinti, jog V. Kovšovas savo garbę ketina ginti teisme.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį skelbia apie 3 naujus COVID-19 atvejus Lietuvoje. Iš viso jų šalyje yra 1687.

Likimas skaudžiai paženklino 2020 m. vasaros pradžią – birželio 3-ąją, vos paminėjusi savo 88-ąjį gimtadienį, savo gyvenimo kelią baigė visų mylima ir gerbiama buvusi Tauragės mokytoja Zofija Rimkienė.

Tinklaraščio „Cukrinis avinėlis“ kūrėja Berta Guruckė sudarė sąrašą lankytinų vietų visoje Lietuvoje, kurios įdomios šeimoms su vaikais.

Tauragiškių pamėgtas kirpėjas-plaukų stilistas-koloristas Vytenis Partikas nuo birželio 1-osios palieka XQ grožio namus ir kraustosi darbuotis į Dariaus ir Girėno gatvėje įsikūrusį grožio saloną STUDIO B. Anot jo, sugriežtėjusios karantino sąlygos į iki šiol puikiai sutarusį kolektyvą įnešė sumaišties, o grožio salono savininkė, užuot atsižvelgusi į grožio salono senbuvių pageidavimus, darbo vietas ėmė nuomoti dar tik besimokančioms, nereiklioms grožio specialistėms.

Atėjus vasarai pailsėti gamtoje kviečia Balskų poilsiavietė. Poilsiautojų patogumui seniūnija sutvarkė ir pagražino paplūdimį, pastatė lauko baldus – suolus, stalus.

Paskutiniame tarybos posėdyje priimtas sprendimas steigti dar vieną darželio grupę Žygaičių gimnazijoje. Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas teigė, jog grupė steigiama pagal poreikį – vietos darželyje laukia 24 žygaitiškiai.

Visam pasauliui smogusi koronaviruso krizė daugeliui menininkų, atlikėjų išmušė žemę iš po kojų – jie liko be pasirodymų, taigi ir be galimybės užsidirbti. Garsusis tauragiškis Liudas Mikalauskas, Tauragės muzikos festivalio sumanytojas, ne tik nesiskundžia sunkia padėtimi, bet ir, vyriausybei laipsniškai didinant renginių dalyvių skaičių, toliau planuoja jubiliejinį festivalį ir žada parodyti tauragiškiams lobius, rastus mūsų šalyje – mat atlikėjai iš užsienio atvykti negalės.

Prieš mėnesį Tauragės policijos pareigūnai patikrinimui sustabdė vairuotoją, kuriam nustatytas 2,01 promilės girtumas. Vairuotojo būta įtakingo – prireikus vykti į ligoninę kraujo mėginiui, jis įtikino kraują už jį duoti savo draugą. Negana to, vyrams talkino ir pažįstama Tauragės ligoninės darbuotoja, sutikusi užmerkti akis prieš vyrų klastą.

Karantinas dar labiau išryškino įsisenėjusią bėdą: įsidarbinti vyresniems žmonėms ir anksčiau buvo nelengva, o dabar, baiminantis koronaviruso grėsmės, jiems likti darbo rinkoje tampa dar sudėtingiau. Vieni, bijodami dėl sveikatos, iš darbo išeina patys, kiti atleidžiami. Tauragės užimtumo tarnyba patvirtina: šiemet darbo ieškojo kone dvigubai daugiau vyresnių nei 50 m. žmonių nei pernai per tą patį laikotarpį. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pristabdyti senjorų atleidimus ketina subsidijomis.

Praėjusią savaitę rajono savivaldybė pranešė jau birželį pradėsianti žvyruotos T. Ivanausko gatvės atkarpos asfaltavimą. Tarybos posėdyje priimtas sprendimas iš žvyrkelių programos lėšų asfaltuoti gatves, kuriose nereikia įrengti nuotekų tinklų – I. Simonaitytės, Beržės, Pūtvės ir Taurų kaimo Sodybos g. Be to, Tauragės rajono gatvių asfaltavimui vyriausybė šią savaitę skyrė dar 1,7 mln. eurų. Šis sprendimas ypač pradžiugins Jovarų mikrorajono Laisvės gatvės gyventojus – bus atnaujinama jos asfalto danga. Darbus planuojama pradėti birželio mėnesį ir užbaigti rudenį.

Savivaldybės Taryba, kaip ir kasmet, tvirtina savivaldybės įmonių veiklos ataskaitas. Šios savaitės posėdyje politikams už darbą atsiskaitė Tauragės butų ūkis, Autobusų parkas, TRATC, „Tauragės vandenys“ bei UAB „Dunokai“. Įmonės vadovė Gintarė Rakauskienė dar pernai rudenį, vos perėmusi įmonės vairą į savo rankas, situacija įmonėje buvo pasibaisėjusi ir teigė tokio neūkiškumo dar nemačiusi. Tada ji paprašė audito. Dabar, svarstant įmonės ataskaitą, apžvelgtos ir audito išvados. Ji buvo teisi – situacija įmonėje prasta: transportas pasenęs, kainos už paslaugas nepadengia sąnaudų. Maža to, paaiškėjo, jog įmonės sąskaita buvo tvarkomi jai nepriklausantys automobiliai.

Birželio 1-oji – oficiali maudyklų atidarymo pradžia, todėl gegužės 20 dieną atlikti pirmieji Tauragės miesto ir rajono maudyklų vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai.

Sušvelninus karantino sąlygas nuo birželio 1 d., pirmadienio, klientams jau atverti Mokesčių inspekcijos aptarnavimo padaliniai, informuoja Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI). Juose bus aptarnaujami tik iš anksto telefonu užsiregistravę gyventojai, atvykę numatytu laiku.

Vakar vyko trečiasis virtualaus Pasaulio ralio-kroso čempionato etapas Abu Dhabyje. Jame varžėsi dvidešimt profesionalių lenktynininkų, tarp kurių rungtyniavo ir vienintelis lietuvis – Rokas Baciuška.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pirmadienį ryte paskelbė sąrašą valstybių, iš kurių grįžus į Lietuvą nereikės dvi savaites praleisti izoliacijoje.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad pirmadienį Lietuvoje patvirtinta 3 naujų koronaviruso atvejų. Iš viso jų Lietuvoje – 1678.

Pirmoji kalendorinės vasaros savaitė startuos vidutiniškai šiltais ir vėjuotais orais. Dienoms bėgant į šalį protarpiais užsuks lietaus debesys, o savaitės pabaigoje, tikėtina, sulauksime ir didesnės šilumos.

Šiandien visoje Lietuvoje vyksta akcija „Ačiū, Lietuva“. Jos metu visiems, kurie padėjo suvaldyti pirmąją COVID-19 bangą, keliaus premjero ir savivaldybių merų padėkos, o akciją vainikuos birželio 1 d. visoje šalyje vyksiantis koncertas. Tauragiškiai pirmadienio pavakarę galės gėrėtis „Jūros“ ansamblio atliekamomis dainomis ir šokiais, kaimų gyventojai – vietos saviveiklininkų koncertais.

Taryba šią savaitę galutinai apsisprendė dėl „Šaltinio“ progimnazijos priešmokyklinukų perkėlimo į Žalgirių gimnaziją. Toks, regis, paprastas ir švietimo bendruomenei į naudą išeiti turėjęs sprendimas tarp politikų sukėlė tokias aistras, kad tūlam nuotolinių komitetų ir Tarybos posėdžių stebėtojui linko ausys. Opozicija kaltino valdančiuosius imituojant demokratiją bei paleido asmeninių įžeidimų laviną mero Dovydo Kaminsko adresu. Meras kirto atgal: tiek demokratijos valdant socialdemokratams, pasak jo, niekada nebuvo. Kokios kilusių rietenų ištakos, aiškinosi „Tauragės žinios“

Prieš porą metų viešbutyje duris atvėręs restoranas „Da Feng“ sėkmingai išgyveno griežto karantino laikotarpį ir ne tik jau laukia lankytojų terasoje ir restorano viduje, bet ir, nepaisydamas visų sunkumų, pristato meniu naujieną – burgerius.

Šiandien pranešama apie 8 nustatytus naujus koronaviruso susirgimus. 

Šeštadienį Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas pasidalijo įveikęs virtualų maratoną – Tauragės gatvėmis nubėgo 21 kilometrą. Rajono vadovas kviečia prisijungti tauragiškius ir drauge ugdyti bėgimo įgūdžius – žada asmeniškai konsultuoti, sudaryti programą ir išduoti bėgimo paslaptis.

Penktadienį Tauragėje nustatytos dvi mirtys, praneša policija. 

Bet koks miestelių ir kaimų susisiekimo gerinimas yra pagirtinas, nors dažnai vykstant kelių remontui neapsieinama be nepatogumų. Redakciją pasiekė Očikių kaimo (Skaudvilės seniūnija) gyventojų nerimas. Prasidėjus per kaimą vedančio kelio kapitaliniam remontui kaimo gyventojai tapo atskirti: nebenuvyksta į parduotuvę, tiesa, yra vienas per karjerą vedantis keliukas, kuriame neseniai buvo paklimpusi į kaimą atvykstanti automobilinė parduotuvė.