2020 Rugpjūčio 03 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Išaugusio „Spiečiaus“ dūzgesys sklinda ir už Tauragės ribų

  • Įkelta: 2020-07-29

„Spiečiaus“ koordinatorė Indrė Gendroliūtė-Gerulienė. Autorės nuotrauka

Liepos 22 dieną, trečiadienį, bendradarbystės centre „Spiečius“ surengta atvirų durų diena. 2018 m. VšĮ „Versli Lietuva“ Tauragėje įsteigtas „Spiečius“ stipriai išaugo – anot Tauragės „Spiečiaus“ koordinatorės Indrės Gendroliūtės-Gerulienės, daugelis tauragiškių jau žino šį centrą, kuris šiandien turi 18 narių ir kuriuo domisi ne tik vietiniai. „Galiu pasidžiaugti, kad atvyksta ir iš Jurbarko, ir iš Šilalės. Jei jau važiuoja į kitą miestą, suprantame, kad esame reikalingi, kad vertina tai, ką gali gauti „Spiečiuje“, – sako I. Gendroliūtė-Gerulienė.

Apie įvairovę

Šiemet dėl pandemijos ir keliamų saugumo reikalavimų atvirų durų diena buvo kiek kitokia nei įprastai.

– Labai ribojome žmonių srautą, kad vienas kitam nekeltume pavojaus. Prašėme iš anksto registruotis ir norinčiuosius registravome tam tikrais intervalais. O ir patys žmonės buvo atsargūs, visi iš anksto pasiskambindavo pasiteirauti, ar priimame. Po vieną, po du, bet nedrąsiai atėjo žmonės pasižiūrėti, – teigia koordinatorė ir apibendrina, kad ši atvirų durų diena buvo rami, saugi ir atsargi. Tądien mokymų nevyko – daugiausia teiktos konsultacijos. I. Gendroliūtė-Gerulienė sako, jog vasaros laiku mokymai nelabai ir organizuojami.

– Apie mokslus turbūt ir verslininkai vasarą dar mažiausiai nori galvoti, – šypteli pašnekovė.

Į atvirų durų dienas „Spiečiuje“ dažniausiai ateina žmonės, kurie turi verslo idėją, bet dar nedrįsta žengti jaunojo verslininko keliu, todėl nori konsultacijos. Vis dėlto I. Gendroliūtė-Gerulienė tikina, kad kviečiami nebūtinai tiesioginiai klientai. Ji akcentuoja, kad durys atviros visiems smalsaujantiems: „Galima užeiti pasižiūrėti ir paklausti: „Tai ką jūs čia veikiate? Ką tas „Spiečius“ daro?“

Spietiečiai. Autorės nuotrauka

Į Tauragės „Spiečiaus“ bendruomenę, kurios nariai dar vadinami spietiečiais, yra susirinkę labai skirtingais dalykais besidomintys žmonės. I. Gendroliūtė-Gerulienė pasakoja, kad spietiečių interesų laukas varijuoja nuo sveikos gyvensenos, grožio procedūrų iki projektų rašymo europinėms lėšoms gauti. Į „Spiečių“ buriasi ir internetinių puslapių kūrėjai, ir grafikos dizaineriai, ir rinkodaros specialistai.

– Tai ir yra įdomu, kad turime labai skirtingų narių. Labai šauniai visi bendraujame, nes esame tokie įvairūs, – džiaugiasi koordinatorė ir priduria, kad smagiausia stebėti spietiečių bendrystę vienas su kitu.

Apie svarbiausią tikslą

Bendruomenės telkimas bendram tikslui – padėti vienas kitam – yra pagrindinis bendradarbystės centro siekis. Laisvai samdomi specialistai dažniausiai dirba vieni, o įmonėse dirbantieji turi ir savo darbo vietą, ir kolegų, su kuriais gali konsultuotis ar kartu spręsti iššūkius. Kolektyviškumo, minčių dalijimosi vienas su kitu norintys laisvai samdomi žmonės yra maloniai laukiami „Spiečiuje“.

– Verslumui skatinti neužtenka tik suteikti kompiuterį, darbo kėdę ir stalą, – teigia pašnekovė. – Mes investuojame laiką, pastangas į bendravimą, bendradarbiavimą, teikiamą informaciją, mokymus. Turime stiprią mentorystės programą, dedu jai daug pliusų, nes paskatina jaunuosius verslininkus dažniau ir tvirčiau žengti nepažintu verslo keliu.

Koordinatorės manymu, neretai žmonėms trūksta bazinių žinių apie verslą, kaip jį pradėti, o provincijoje gyvenantieji dažnai būna nedrąsūs, pristinga ryžto savo verslui duoti pradžią, todėl „Spiečiuje“ gali ne tik pasisemti naudingos informacijos, bet ir sulaukti padrąsinimo bei palaikymo.

Apie centro narius

Šiuo metu Tauragės „Spiečiaus“ bendruomenę sudaro 18 spietiečių.

– Yra narių, kurie turi sutartis, bet dar turime ir tokių, kuriems nereikalinga darbo vieta ir narystė, bet jie prijaučia šiai veiklai, todėl dalyvauja renginiuose, ateina į mūsų susitikimus pasidalinti savo rūpesčiais ar sėkmės istorijomis, – pasakoja I. Gendroliūtė-Gerulienė.

Bendradarbystės centru domisi ir labai jauni žmonės.

– Labai didžiuojuosi, kad „Spiečius“ turi ir moksleivį, kuris antrus metus yra „Spiečiuje“, ir jo veikla paaugo nuo individualios iki uždarosios akcinės bendrovės, – džiaugiasi koordinatorė ir pabrėžia dar vieną svarbų „Spiečiaus“ uždavinį – augimą.

– Siekiame skatinti augimą. Būtų labai paprasta suteikti darbo vietą: žmonės ateitų, atsineštų kompiuterį ir išeitų, bet tada tikriausiai apčiuopiamų rezultatų ir nepamatytume, – svarsto I. Gendroliūtė-Gerulienė.

Nuo praėjusių metų rudens „Spiečiaus“ narys Simas pasakoja, kad labiausiai bendradarbystės centras sudomino dėl verslios aplinkos ir galimybės susipažinti su bendraminčiais.

– Apie „Spiečių“ sužinojau iš tauragiškės draugės. Ji papasakojo, kad Tauragėje yra tokia erdvė, kurioje vyksta įvairiausių mokymų verslo tema. Sakė, kad galėsiu naudotis patalpomis. Visa tai labiausiai ir sudomino, – tvirtina vaikinas.

Simas pristato žmonėms naujausias su sveikata susijusias technologijas, jas rekomenduoja. Su sveikatos prietaisais verslą vystantis Simas nėra tauragiškis – į Tauragę jis atvyko pernai ir dabar nori pažinti patį miestą ir čia toliau užsiimti savo veikla.

– Mano noras – su kuo daugiau tauragiškių susipažinti. Kviečiu susitikti, bendrauju, klausiu, kaip viskas Tauragėje vyksta. Aktyviai stebiu, kas mieste vyksta sveikatos tema, labai įdomu, kokie renginiai organizuojami, – mintimis dalijasi spietietis.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai, vadovaujant Klaipėdos apygardos prokuratūrai, atliko kratas vienoje Tauragės transporto įmonėje, kuri įtariama nesumokėjusi apie pusę milijono eurų mokesčių valstybei, o dar beveik milijonas galėjo būti išmokėtas darbuotojams „vokeliuose“. Šiuo metu įtarimai pareikšti 2 asmenims.

Ketvirtus metus veikianti UAB „Darbo turas“ įdarbina iš trečiųjų šalių į Lietuvą atvykstančius žmones. Iki šių metų pradžios verslas augo sparčiai – iš viso, pasak bendrovės vadovo Tomo Juodikio, pavyko į šalies darbo rinką įlieti apie 1000 profesijų, kurių Lietuvoje trūksta, darbuotojų. Žemę iš po kojų išmušė kaip žaibas iš giedro dangaus trenkusi pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas. Direktorius neslepia – nors dabar karantinas  atšauktas, kol kas grįžti į normalias vėžes nepavyksta ir nežinia kada pavyks – „Darbo turas“ vis dar prastovoje.

Antradienį atkurta didžiausios šalyje informacinės sistemos E. sveikata veikla, praneša Registrų centro specialistai.

Šie ženklai grįžta į Šilalės ir Dariaus ir Girėno bei J.Tumo-Vaižganto ir Gedimino gatvės sankryžas. Kiek ankščiau į miestą buvo grąžintos rodyklės Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje.

Pirmomis dienomis šalyje vyraus itin šilti orai, tačiau vis pasirodys lietaus debesys. Savaitei įpusėjus įsismarkaus vėjas, o šiluma atslūgs, tad antra savaitės pusė bus gerokai gaivesnė.

Prekybos centras internete „Pigu.lt“ plečia savo tinklą – pirmadienį Tauragėje planuojamas punkto atidarymas. Šio tinklo prekes nuo šiol tauragiškiai galės atsiimti prekybos tinklo „Iki“ patalpose (Šilalės g. 83A).

Lomių kaimo gyventojai nuo šiol laisvalaikį gali leisti ką tik sutvarkytoje poilsio ir sporto zonoje prie užtvankos, kurioje – saugi ir patogi vieta maudytis net vaikams, tinklinio aikštele, persirengimo kabina, suoliukai. Tokia vieta, apie kurią kaimo gyventojai svajojo daugelį metų, atidaryta šį šeštadienį.

Sekmadienį šalyje patvirtinti dar septyni nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Naujas užsikrėtimo atvejis – ir Tauragės rajone: susirgo anksčiau užsikrėtusiojo šeimos narys.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) pareigūnai kaip ir kiekvienais metais vykdo prevencinę akciją „Saugi javapjūtė“. Akcijos metu pareigūnai tikrina ar laukuose dirbanti žemės ūkio technika tinkamai aprūpinta pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis.

Rajono taryba kitą savaitę svarstys nemokamo viešojo transporto Tauragės gyventojams idėją. Jei politikai pritars, nemokamai rajono autobusais vežti keleivius Autobusų parkas pradėtų jau nuo rugpjūčio 1-osios. Apie tai politikai šiandien diskutavo Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje.

Praėjusią savaitę Tauragės pilies menėse išdėstyta stendinė „Klaipėdos (Memel) krašto paroda „Baltijos auksas“. Parodą atvežė dalis Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus personalo bei direktorius dr. Jonas Genys.

Tauragė rajono savivaldybės administracija kartu su Centrine projektų valdymo agentūra pradeda įgyvendinti pirmąjį funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos projektą – mažąjį aplinkkelį Tauragėje. 4,3 mln. eurų vertės darbus planuojama pradėti 2021 m. rudenį ir užbaigti iki 2023 m. pabaigos.

Per vakar parą fiksuotas infekcijos atvejų didėjimas daugiausia susijęs su protrūkiu Kauno įmonėje – ten koronavirusas nustatytas 13-ai asmenų. 9 asmenys susirgo Vilniaus apskrityje.

Adakave apvogtas garažas
  • Įkelta: 2020-07-24

Policija apklausia asmenis galinčius turėti informacijos apie ketvirtadienį Adakave įvykdytą vagystę.

Antradienio vakarą savivaldybės mažojoje posėdžių salėje vyko pirmasis Tauragės apygardos rinkimų komisijos posėdis. Prisiekę 10 komisijos narių ir komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė pradėjo rinkimų maratoną – jau priimami kandidatų pareiškiniai dokumentai. Apygardos rinkimų komisija ne tik kuruos rinkimų apylinkių darbą, bet ir stebės politinę reklamą, tirs rinkėjų papirkinėjimo atvejus. Dauguma jų šia veikla užsiima ne vienerius metus, o dirba, galima sakyti, iš idėjos – komisijos pirmininkė pabrėžė, jog užsidirbti iš to nepavyks. Tačiau atsakomybė didelė – privalu kaip iš natų išmanyti rinkimų organizavimo tvarką bei užtikrinti rinkimų skaidrumą.

Vietoje nenustygstantis nuotykių ieškotojas Vidas Stašaitis liepos mėnesį sau užsibrėžė ir įgyvendino tikslą – per tris savaites nuėjo 513 kilometrų. Be maršruto, konkrečių vietų, kurias norėtų aplankyti, tiesiog vaikštinėdamas po Tauragės miestą ir apylinkes.

Koronos virusas, žaibiškai paskleidęs ligą visame pasaulyje, smogė visiems verslams, tačiau, ko gero, smarkiausiai – turizmo sektoriui. Kelionių agentūra „1000 mylių“, pernai sparčiai  šoktelėjusi aukštyn, šį pavasarį būtų trankiai paminėjusi 5-ąjį gimtadienį. Vis dėlto jos įkūrėja Inga Dikšaitienė nusiminti nelinkusi – atvirkščiai, nusprendė savo planų nekeisti ir jau rugsėjį kelsis į erdvesnes patalpas! Kelionių agentūros vadovė atskleidė, kur vis dar galima keliauti šį sezoną.

Jei pavasarį Tauragės abiturientų šimtadienio šventės paminėtos kukliai, baiminantis viruso ir siekiant šventes rengti atvirose erdvėse, panašu, jog brandos atestatų šventės vyks kur kas iškilmingiau. Penkių miesto ir rajono ugdymo įstaigos diplomų įteikimų ceremonijos vyks jau viduje: kultūros rūmuose, bažnyčioje ar pačiose ugdymo įstaigose.

Artimiausiomis dienomis dangumi vis irsis lietaus debesys, pūs nemalonus vėjas. Tačiau temperatūra nuo penktadienio palaipsniui kils.

Skaudvilėje įsikūrusios vienintelės tokios Lietuvoje įmonės, gaminančios gelžbetonio gaminius ryšininkams, energetikams, kelininkams, vadovas šį antradienį paminėjo garbingą jubiliejų. Tauragės garbės piliečiui, verslininkui Jonui Bakšui sukako 85-eri. Turbūt Lietuvoje nėra kito direktoriaus, kuris toje pačioje įmonėje būtų dirbęs ir jai vadovavęs daugiau nei 50 metų. Paklaustas, kas visoje šalyje žinomai įmonei tiek metų nešasėkmę, vyras atsako paprastai: svarbiausia – vertinti savo darbuotojus.

Prasidėjęs grybų sezonas vilioja grybautojus į miškus. Deja, ne kiekviena išvyka į mišką baigiasi pilnomis grybų pintinėmis. Kai kurie grybautojai, ypač vyresnio amžiaus, praranda orientaciją ir pasiklysta.

Kad šiukšlės – amžina tema, akivaizdu. Skundų ir pastebėjimų dėl prasto jų tvarkymo redakcija gauna nuolat. Štai praėjusiame laikraščio numeryje rašėme apie gyventojų pasipiktinimą po langais statomais konteineriais. O šįkart skundas atskriejo iš Gedimino gatvės.

Šią liepą visų akys į naktinį dangų kyla kur kas dažniau – šiuo metu ten plika akimi galima pamatyti kometą „Neowise“. Be to, artėja rugpjūtis – idealiausias mėnuo meteorų lietaus stebėjimui Lietuvoje. „Bitės Profai“ apžvelgė programėles, kurios ne tik padės pradedantiesiems astronomams lengviau suprasti ką mato danguje, bet ir pagelbės suplanuoti tobulas nakties nuotraukas ar supažindins mažuosius su kosmoso platybėmis.

Policija tiria netradicinę vagystę: vakar į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi Dacijonuose įsikūrusios įmonės savininkai. Pranešta, jog elektroniniu būdu buvo įsilaužta į kompiuterį ir užkoduoti juose buvę elektroniniai įmonės duomenys

Nors koronaviruso bangai nuslūgus viruso prevencijos taisyklės vis švelnėja, vis dar privaloma saviizoliacija iš tam tikrų šalių. Viena tokių – Portugalija, iš kurios atvykstanti tauragiškė kreipėsi pagalbos į savivaldybę. Dėl šio klausimo vėl teko susirinkti Ekstremalių situacijų operacijų centrui. Paaiškėjo, jog „Bastilija“ iki rugpjūčio vidurio užimta, be to, dėl vieno kito atvejo šiam tikslui paskirti visą pastatą būtų neprotinga. Tad kur gali tikėtis būti apgyvendinti iš pavojingų šalių grįžę piliečiai? Ir ar visos paslaugos jiems vis dar nemokamos?