2020 Rugpjūčio 03 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šilalė švęs visą savaitgalį

  • Įkelta: 2020-07-31

Pernykštės Šilalės miesto šventės akimirkos

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Mūsų artimi kaimynai, Šilalė, neretai pavadinama užsieniu, mini 487-ąjį gimtadienį. Šventė, kaip numatyta, prasideda jau šiandien ir tęsis visą savaitgalį. Parodos, spektakliai, žaidimai, koncertai, galiūnų ir net automobilių garso varžybos – programa tokia įvairi, kad tikrai bus ką veikti ir mažam, ir dideliam.

Jau šiandien Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejuje galima apžiūrėti net tris parodas: skirtą Marijonos Čilvinaitės 120-osioms gimimo ir 25-osioms mirimo metinėms, skirtą 2019 metų Laisvės premijos laureatui, Lietuvos rezistentui, Sovietų Sąjungos gulagų sistemos kaliniui, Lietuvos istorijos metraštininkui Albinui Kentrai ir Šilalės dekanato dekano Sauliaus Katkaus asmeninio archyvo religinių atvirukų/paveikslėlių parodą.  Parodos veiks ir rytoj. O vakare, nuo 20 iki 23 val. Bendruomenių parke bus eksponuojama paroda „Knygnešiai“ (jei orai bus blogi – Vlado Statkevičiaus muziejuje).

Šiandien visą dieną Šilalės bibliotekoje veikia galvosūkių (pabėgimo) kambarys „Paslaptingais knygnešių takais“.

21 val. miesto Bendruomenių parke bus rodomas Šilalės kultūros centro šokio teatro spektaklis „Knygnešių šventa gadynė“ (choreografė Aušra Danisevičienė, solistės Samanta Vaičikauskaitė ir Liepa Gedvilaitė), o Šilalės visuomenės sveikatos biuras visus vaišins žolelių arbata. 22 val. bus parodytas Jono Trukano filmas po atviru dangumi „Knygnešys“.

Rugpjūčio 1-ąją, šeštadienį, numatyta daugybė pramogų vaikams: 11 val. „Raganiukės teatro“ interaktyvus spektaklis-žaidimas visai šeimai „Raudonkepuraitė ir vilkas“, 11.30 val. vaikų programos svečiai bus personažai Panda ir Dramblys, 12 val. – didysis Gimtadienio putų šou (netoli Šilalės miesto tvenkinyje trykštančio fontano, 13 val. – „Painusis labirintas“ Šilalės miesto Bendruomenių parke.

Šeštadienis bus aktyvus ir sporto mėgėjams: 10 val. aikštelėje prie miesto tvenkinio prasideda paplūdimio tinklinio turnyras 2x2 (mišrios poros) Šilalės miesto taurei laimėti, o 13 val. aidės variklių gausmas – vyks automobilių (Decibelų dragų) garso varžybos (Struikų g. 8, Šilalė). 14 val. numatytas Decibelų dragų varžybų dalyvių paradas.

Bendruomenių parke veiks informacinė palapinė, kurioje bus galima sužinoti apie Šilalės rajono socialinių paslaugų namų Globos centro vaiko svečiavimosi, globos (rūpybos) ir įvaikinimo galimybes, vyks nevyriausybinių organizacijų mugė, bus eksponuojama jaunųjų šilališkių Ievos Špečkauskaitės ir Kristupo Grigalavičiaus meninės fotografijos paroda „Mes“, Atviro jaunimo centro lankytojų GRAFFITI darbų paroda ,,Jaunimas jaunimui“.

Kam įdomu ginkluotė ir kiti kariški dalykai, 14–18 val. automobilių stovėjimo aikštelėje šalia Zobelijos g. 2 bus galima apžiūrėti Lietuvos kariuomenės brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono ginkluotės ir ekipuotės ekspoziciją, policijos, gaisrinės technikos ir įrangos parodą, savo veiklą pristatys LDK Kęstučio 7-osios rinktinės Šilalės Stasio Girėno 703-osios šaulių kuopa.

Nuo 13 val. Bendruomenių parke  skambės muzika – prasidės Šilalės meno mėgėjų kolektyvų koncertas „Dovana Šilalei“, šilališkius sveikins miesto valdžia ir svečiai.

21 val. prasidės koncertas „Vasaros nakties muzika“, kuriame dalyvaus Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai: Ieva Goleckytė (sopranas) ir Andrius Apšega (baritonas), medinių pučiamųjų kvintetas Kaunas „Winds“. 22.20 val. vakarą vainikuos fejerverkų šou.

Sekmadienį, 12 val., Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje vyks Porciunkulės atlaidai. Po šv. Mišių bažnyčios šventoriuje koncertuos linksmos muzikos ansamblis „Padkava“ (vadovas Alvydas Juodviršis).

Paskutinis šventės akcentas – Lietuvos galiūnų čempionato II etapas, rengiamas J. Basanavičiaus gatvėje, prie parduotuvės „Gulbelė“ 13 val.

organizatoriai primena, kad renginio metu būtina laikyti saugaus 1 m atstumo, rekomenduojama dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Dalyvių skaičius ribojamas.

Pernykštės Šilalės miesto šventės akimirkos


 

„Man didžiulė garbė ir didžiulis malonumas yra organizuoti renginį „Prie garažų“, į kurį paprastai susirenka tikrai labai daug žmonių“, – džiaugėsi Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Tiesa, kiek nuogąstavo, ar šiemet tauragiškiai aktyviai rinksis, bet kartu vylėsi, kad žmonės nepabūgs ir ateis drauge pasidžiaugti gera poezija bei muzika. Kraštiečių mėgstamas ir laukiamas renginys kitąmet minės 10 metų sukaktį.

Liepos 27 dieną, pirmadienį, atidaryta antroji šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė Tauragėje. Ji įrengta netoli Žalgirių gimnazijos ir Kartų parko. Priešingai nei 2017 m. liepą mieste įkurta pirmoji šunų aikštelė, kuri labiau skirta didesniems šunims, naujoji tinkama bei patogi ir mažiems, ir didesniems keturkojams.

Šįvakar Pilies kiemelyje turėjęs vykti baleto primarijaus Nerijaus Juškos pasirodymas keliamas į Kultūros rūmus. 

Prieš daugiau nei septynetą metų rengiantis tvarkyti Vytauto gatvės apleisto karinio miestelio teritoriją buvo pasvajota, jog kadaise čia galės įsikurti privačių gyvenamųjų namų kvartalas. Vizija, panašu, ima pildytis. Dalį teritorijos, 3 ha, įsigijusio  UAB „Taurų kedras“ vadovo Roberto Jurkšaičio užsakymu čia projektuojamas gyvenamųjų namų kvartalas. Iš viso buvusio karinio miestelio teritorijoje numatyta pastatyti 52 privačius gyvenamuosius namus. Plačiau apie tai – numerio vedamajame. 

Šiandien Nacionalinė švietimo agentūra skelbia lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino rezultatus. Kaip skelbiama, Lietuvių kalbos ir literatūros egzamine šiemet abiturientai gavo daugiausia šimtukų per penkerius metus. Tauragėje kol kas – tik vienas. 

Paskutinės liepos dienos bus gaivios ir vėjuotos, tačiau pirmasis rugpjūčio savaitgalis sugrąžins vasarišką šilumą.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinta devyniolika naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų: devyni nustatyti Panevėžio apskrityje, po tris – Kauno ir Vilniaus apskrityse, tuo metu Šiaulių ir Klaipėdos – po du naujus susirgimus. Iš vakar patvirtintų atvejų penki yra įvežtiniai, kaip užsikrėtė du žmonės – nenustatyta. Dėl turėtų kontaktų su patvirtintais COVID-19 atvejais užsikrėtė dvylika asmenų, iš jų dešimt siejama su infekcijos židiniais. 

Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė COVID-19 komiteto siūlymui ir grąžino privalomą kaukių dėvėjimą viešosiose vietose. Nuo šeštadienio, rugpjūčio 1-osios, kaukes bus privaloma dėvėti viešajame transporte, prekybos vietose, kavinėse, masiniuose susibūrimuose.

Liepos 22 dieną, trečiadienį, bendradarbystės centre „Spiečius“ surengta atvirų durų diena. 2018 m. VšĮ „Versli Lietuva“ Tauragėje įsteigtas „Spiečius“ stipriai išaugo – anot Tauragės „Spiečiaus“ koordinatorės Indrės Gendroliūtės-Gerulienės, daugelis tauragiškių jau žino šį centrą, kuris šiandien turi 18 narių ir kuriuo domisi ne tik vietiniai. „Galiu pasidžiaugti, kad atvyksta ir iš Jurbarko, ir iš Šilalės. Jei jau važiuoja į kitą miestą, suprantame, kad esame reikalingi, kad vertina tai, ką gali gauti „Spiečiuje“, – sako I. Gendroliūtė-Gerulienė.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai, vadovaujant Klaipėdos apygardos prokuratūrai, atliko kratas vienoje Tauragės transporto įmonėje, kuri įtariama nesumokėjusi apie pusę milijono eurų mokesčių valstybei, o dar beveik milijonas galėjo būti išmokėtas darbuotojams „vokeliuose“. Šiuo metu įtarimai pareikšti 2 asmenims.

Ketvirtus metus veikianti UAB „Darbo turas“ įdarbina iš trečiųjų šalių į Lietuvą atvykstančius žmones. Iki šių metų pradžios verslas augo sparčiai – iš viso, pasak bendrovės vadovo Tomo Juodikio, pavyko į šalies darbo rinką įlieti apie 1000 profesijų, kurių Lietuvoje trūksta, darbuotojų. Žemę iš po kojų išmušė kaip žaibas iš giedro dangaus trenkusi pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas. Direktorius neslepia – nors dabar karantinas  atšauktas, kol kas grįžti į normalias vėžes nepavyksta ir nežinia kada pavyks – „Darbo turas“ vis dar prastovoje.

Antradienį atkurta didžiausios šalyje informacinės sistemos E. sveikata veikla, praneša Registrų centro specialistai.

Šie ženklai grįžta į Šilalės ir Dariaus ir Girėno bei J.Tumo-Vaižganto ir Gedimino gatvės sankryžas. Kiek ankščiau į miestą buvo grąžintos rodyklės Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje.

Pirmomis dienomis šalyje vyraus itin šilti orai, tačiau vis pasirodys lietaus debesys. Savaitei įpusėjus įsismarkaus vėjas, o šiluma atslūgs, tad antra savaitės pusė bus gerokai gaivesnė.

Prekybos centras internete „Pigu.lt“ plečia savo tinklą – pirmadienį Tauragėje planuojamas punkto atidarymas. Šio tinklo prekes nuo šiol tauragiškiai galės atsiimti prekybos tinklo „Iki“ patalpose (Šilalės g. 83A).

Lomių kaimo gyventojai nuo šiol laisvalaikį gali leisti ką tik sutvarkytoje poilsio ir sporto zonoje prie užtvankos, kurioje – saugi ir patogi vieta maudytis net vaikams, tinklinio aikštele, persirengimo kabina, suoliukai. Tokia vieta, apie kurią kaimo gyventojai svajojo daugelį metų, atidaryta šį šeštadienį.

Sekmadienį šalyje patvirtinti dar septyni nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Naujas užsikrėtimo atvejis – ir Tauragės rajone: susirgo anksčiau užsikrėtusiojo šeimos narys.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) pareigūnai kaip ir kiekvienais metais vykdo prevencinę akciją „Saugi javapjūtė“. Akcijos metu pareigūnai tikrina ar laukuose dirbanti žemės ūkio technika tinkamai aprūpinta pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis.

Rajono taryba kitą savaitę svarstys nemokamo viešojo transporto Tauragės gyventojams idėją. Jei politikai pritars, nemokamai rajono autobusais vežti keleivius Autobusų parkas pradėtų jau nuo rugpjūčio 1-osios. Apie tai politikai šiandien diskutavo Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje.

Praėjusią savaitę Tauragės pilies menėse išdėstyta stendinė „Klaipėdos (Memel) krašto paroda „Baltijos auksas“. Parodą atvežė dalis Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus personalo bei direktorius dr. Jonas Genys.

Tauragė rajono savivaldybės administracija kartu su Centrine projektų valdymo agentūra pradeda įgyvendinti pirmąjį funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos projektą – mažąjį aplinkkelį Tauragėje. 4,3 mln. eurų vertės darbus planuojama pradėti 2021 m. rudenį ir užbaigti iki 2023 m. pabaigos.

Per vakar parą fiksuotas infekcijos atvejų didėjimas daugiausia susijęs su protrūkiu Kauno įmonėje – ten koronavirusas nustatytas 13-ai asmenų. 9 asmenys susirgo Vilniaus apskrityje.

Adakave apvogtas garažas
  • Įkelta: 2020-07-24

Policija apklausia asmenis galinčius turėti informacijos apie ketvirtadienį Adakave įvykdytą vagystę.

Antradienio vakarą savivaldybės mažojoje posėdžių salėje vyko pirmasis Tauragės apygardos rinkimų komisijos posėdis. Prisiekę 10 komisijos narių ir komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė pradėjo rinkimų maratoną – jau priimami kandidatų pareiškiniai dokumentai. Apygardos rinkimų komisija ne tik kuruos rinkimų apylinkių darbą, bet ir stebės politinę reklamą, tirs rinkėjų papirkinėjimo atvejus. Dauguma jų šia veikla užsiima ne vienerius metus, o dirba, galima sakyti, iš idėjos – komisijos pirmininkė pabrėžė, jog užsidirbti iš to nepavyks. Tačiau atsakomybė didelė – privalu kaip iš natų išmanyti rinkimų organizavimo tvarką bei užtikrinti rinkimų skaidrumą.

Vietoje nenustygstantis nuotykių ieškotojas Vidas Stašaitis liepos mėnesį sau užsibrėžė ir įgyvendino tikslą – per tris savaites nuėjo 513 kilometrų. Be maršruto, konkrečių vietų, kurias norėtų aplankyti, tiesiog vaikštinėdamas po Tauragės miestą ir apylinkes.