2020 Spalio 30 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Naujame kotedžų kvartale viena gatvė kainuos šimtus tūkstančių eurų

  • Įkelta: 2020-09-08

Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdis. Autoriaus nuotrauka

Tauragėje ruošiamasi statyti naują 52-iejų gyvenamųjų kotedžų kvartalą. Apleistoje Vytauto gatvės karinio miestelio teritorijoje darbai turėtų užvirti jau šiemet. Tačiau statytojai prašo finansinės pagalbos iš Tauragės rajono savivaldybės prisidedant prie šio projekto. Dėl šio klausimo kilo nemenkas ginčas. „Tauragės žinios“ aiškinosi, kiek tai atsieis mokesčių mokėtojams, jeigu savivaldybės taryba nuspręs lėšų skirti.

Pateikė prašymą

Trečiadienį surengtame Tauragės savivaldybės tarybos Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje paaiškėjo, kad savivaldybė gavo prašymą iš bendrovės „Sensus Oil“ prisidėti prie Jūros skersgatvio atkarpos sutvarkymo.

Šioje vietoje turėtų iškilti 52 kotedžų kvartalas. Margaritos Rimkutės nuotrauka

Anot investuotojų, dygstant kotedžams, Jūros skersgatvyje teks įrengti lietaus nuotekos tinklus, apšvietimą, šaligatvį ir važiuojamąją dalį – taip kvartalas būsimiems gyventojams taptų kur kas patrauklesnis.

Lietuvos verslo įmonių ir įstaigų duomenis kaupiančiame portale rekvizitai.lt teigiama, kad Tauragėje įsikūrusioje įmonėje „Sensus Oil“ dirba 2 darbuotojai, metinė praėjusių metų apyvarta siekė nuo 300 iki 500 tūkst. eurų.

UAB „Sensus Oil” direktorius Robertas Jurkšaitis kalbėjo, kad 2,5 ha žemės sklype planuojama įrengti 52 gyvenamuosius būstus, vienam būstui skiriama apie 5 arai žemės.

– Pastatai sudaro nuo 90 iki 140 kvadratinių metrų. Pačią gyvenvietę planuojama pastatyti keliais etapais, – apie projektą komiteto nariams glaustai pasakojo R. Jurkšaitis.

Sklypas, kuriame turėtų išdygti 52 kotedžai, priklauso bendrovei „Sensus Oil“, būtent jos užsakymu statybos ir bus atliekamos.

Anot  R. Jurkšaičio, kol kas sutartys dėl statybų dar nėra pasirašytos, tačiau su rangovais jau tariamasi.

Statybos leidimą planuojama gauti šių metų rugsėjį, o kotedžų pamatus ketinama išpilti dar šiais metais, pastatai turėtų iškilti jau kitąmet.

Anot R. Jurkšaičio, savivaldybė prie Jūros skersgatvio sutvarkymo turėtų prisidėti kitais metais.

Reikalauja 30 procentų

Savivaldybė yra numačiusi tvarką, pagal kurią gali prisidėti prie gatvių sutvarkymo naujai statomuose objektuose, tačiau patys investuotojai gatvės tvarkymo darbams taip pat turėtų skirti ne mažiau nei 30 procentų lėšų.

Skaičiuojama, kad Jūros skersgatvio sutvarkymo darbai turėtų iš viso atsieiti apie 234 tūkst. eurų, tad bendrovė „Sensus Oil“ tam planuoja skirti apie 70 tūkst. eurų.

Likusią 164 tūkst. eurų sumą turėtų padengti savivaldybė.

Kilo ginčas

Savivaldybės tarybos nariui, priklausančiam Ekonomikos ir kaimo reikalų komitetui, Vaclovui Karbauskiui dėl to kilo abejonių.

Anot jo, yra buvę atvejų, kai iš panašius projektų vykdžiusių investuotojų Tauragės valdžia yra paprašiusi prisidėti kur kas daugiau – net 50 procentų. V. Karbauskis tikino, kad ir šiuo atveju būtų galima apie tai galvoti.

– Ar mes nedarome klaidos? Aš nesu nusiteikęs prieš investuotojus. Esu už tai, kad tokie projektai vyktų. <...> Bet juk mūsų tikslas prisidėti prie jau esančių, tarkime, ten gyvenančių asmenų gerovės, arba juridinio asmens, kai teritorijoje yra buveinė, gamybos objektas. Sprendimo mintis tokia, kad reikėtų skatinti jau esančias ir veikiančias įmones, gyventojus prisidėti prie geresnės infrastruktūros, natūralu, kad ir savivaldybė nori padėti. Tačiau šiuo atveju mes matome, kad yra tik perspektyvos – jokios gamybos, juridinio asmens, gyventojų šiuo metu nėra. Tad nesukuriama darbo vietų, nevystoma gamyba. Taigi, mes sukuriame galimybę investuotojui gauti papildomo pelno dalį, nes bus sutvarkyta dalis infrastruktūros, –  sakė V. Karbauskis.

Tačiau Tarybos narys Darius Stankus išreiškė kiek kitokią poziciją.

– Stebiuosi socialdemokratų mąstymu apie darbo vietas, – į socdemą V. Karbauskį kreipėsi jis.

D. Stankus teigė, kad darbo vietų sukūrimo nereikėtų suprasti vien kaip naujų darbuotojų įveiklinimo. Jis dėstė, kad jau vien vykdant projektus Tauragėje yra tvarkoma aplinka, miesto esančių įmonių darbuotojai turi darbo.

– Jau vien užsakius projektus darbo vietos kuriamos, – šviesiąją statybos darbų pusę įžvelgė D. Stankus. – Jeigu planuojama statyti ir jau, suprantu, bus pamatai, tai irgi tikrai bus darbo vietos. Gatvės tiesimas – irgi darbo vietos.

D. Stankus aiškino, kad Tauragėje yra aktualus ir gyvenamųjų namų trūkumas, tad reikėtų tik džiaugtis, jog toks projektas vystomas ir savivaldybė turėtų rasti galimybę prie jo prisidėti gerinant infrastruktūrą.

– Pačios tvarkos principas ir buvo, kad lygiateisiškumo pagrindais visi Tauragės gyventojai ir įmonės, neišskiriant nė vienos, galėtų naudotis tokia tvarka, – sakė D. Stankus. 

Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto nariai nusprendė klausimą teikti tarybai, kuri turėtų apsispręsti, ar prisidėti prie Jūros skersgatvio sutvarkymo.

„Kodėlčiaus“ darželyje įkurdintas kupolas džiugina mažuosius ir skatina pažinti pasaulį per potyrius, tyrinėjimus, eksperimentus. Įspūdintai atrodantis kupolas ir tai, kas sukaupta viduje, pasirodo, dar ne pabaiga. Pavasarį veiklų bus dar daugiau.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 32 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 14 iš jų registruota Kauno, 10 Vilniaus, 4 Klaipėdos, 2 Marijampolės ir po 1 Šiaulių bei Tauragės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 19 žmonių. 8 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią parą registruoti 5 įvežtiniai atvejai. 

Šeštadienį „Liberty beach“ vandenlenčių parke vyko vandenlenčių varžybos. Antrus metus organizuojamose varžybose mėgėjai galėjo pademonstruoti, kokį treniruočių progresą jiems pavyko pasiekti per vasarą. Permainingas oras nenuvalė šypsenų nuo veidų.

Finansų ministerija įspėja, kad šiuo metu plinta tikrovės neatitinkanti informacija („fake news“), kurioje asmenys, gavę SMS žinutę iš adresato, pasivadinusio „FinMinLT“, raginami paspausti el. nuorodą ir susigrąžinti permoką.

Penktadienį duris atvėrė ilgai lauktas Tauragės baseinas, taigi nuo šiol tauragiškiams, sumaniusiems pasilepinti baseino malonumais, važiuoti niekur nebereikia. Dar geresnė naujiena – tauragiškių vaikai plaukti mokysis nemokamai. 

Antroji rugsėjo savaitė jau stipriau pasižymės rudeniškais orais: sustiprės vėjas, atvės.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 17 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 9 iš jų registruoti Vilniaus, 4 Tauragės, 3 Kauno ir  1 Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 14 žmonių. 3 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Įvežtinių atvejų per praėjusią parą neregistruota.   

Rugsėjo 10-ąją pasaulyje minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ta proga šiandien, rugsėjo 7-ąją, Tauragės visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti jau tradicija tapusiame dviračių žygyje. 

Vaikščiojimą basomis galima būtų pavadinti savotiška modernaus gyvenimo prabanga. Nuo pirmųjų žingsnių  esame lengvai „įkalinami“ avalynėje, mūsų pėdos palaipsniui prisitaiko prie tokių sąlygų, o basomis dažniausiai vaikštome vos keletą dienų per metus, ilsėdamiesi prie jūros ar ežerų.

Užimtumo tarnybos duomenimis, paskutinę rugpjūčio savaitę Lietuvoje darbo ieškojo 1580 pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojų; buvo registruota 281 laisva darbo vieta. Ministras kelia idėją iš praeities, kad mokytojai galėtų dirbti savivaldybėje visose švietimo įstaigose. Tikimasi, kad dotacijos pedagoginėms studijoms padės užauginti naują mokytojų kartą.

Vakar tikra drama vyko Lauksargių seniūnijoje, kai gyvūnų mylėtojai rado antisanitarinėmis sąlygomis laikomus ir galimai dauginamus šunelius.

Šiandien popiet, apie 15.40 val., Tauragės rajone įvykio nelaimė, vos nenusinešusi žmogaus gyvybės. Pranešama, kad lėktuvas trenkėsi į šlaitą ir užsidegė.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 36 koronavirusino (COVID-19) atvejai. 14 iš jų užregistruota Vilniaus, 8 Kauno, 6 Šiaulių, 4 Utenos, 2 Tauragės ir po 1 – Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse.

Ar kada nors susimąstėte, kaip jaučiasi neįgalus žmogus? Ir kodėl tiek daug metų mūsų šalyje yra kalbama apie žmogaus teises ir lygybę, tačiau kai kurie vis dar jaučiasi pamiršti, atstumti ir nugrūsti į visuomenės paraštes?

Rugsėjo 1-ąją Tauragės „Rotary“ klubas ir rajono savivaldybė iškilmingos ceremonijos metu Vasaros estradoje geriausiai besimokiusiems mokiniams įteikė įspūdingas pažangumo skatinimo premijas. Tauragės rajono savivaldybė skelbia, kad iš viso moksleiviams buvo išdalinta 22,3 tūkst. eurų.

Nors Lietuvos vyriausybė ir parengė įvairių verslo skatinimo priemonių, pasaulinė COVID-19 pandemija gerokai smogė ne tik šalies įmonių sektoriui, tačiau ir veiklą pagal verslo liudijimus vykdantiems gyventojams – Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenys rodo, kad verslo liudijimus turinčių gyventojų Tauragėje gerokai sumažėjo. Auga ir darbo ieškančių asmenų skaičius, tačiau už to slypi ne tik reali darbo trūkumo problema, tačiau ir kai kurių žmonių noras išpešti kuo daugiau naudos iš valstybės.

Šiukšlės, griuvėsiai, negenimi medžiai ir krūmai, iškerojusios piktžolės – taip apie savo gatvę pasakojo į redakciją paskambinusi skaudviliškė. Pasak jos, nors Skaudvilė paskelbta 2020-ųjų mažąja kultūros sostine, be to, netrukus švęs gimtadienį, tvarkomas ir prižiūrimas tik miesto centras. O toliau nuo centro klesti netvarka. Skaudvilės seniūno pavaduotoja Dalia Milašienė sako nieko baisaus ten nematanti.

Kartų parke 15 valandą surengta „Eik už ekologiją Tauragėje“ iššūkio užbaigimo ceremonija. Kartų parke buvo pasodinta kelios dešimtys medelių.

Šiandien, rugsėjo 4-ąją, iškilmingai atidarytas baseinas, kurio pradžių pradžia, kaip įvardijo šventės vedantysis, yra 2015-ųjų metų rugpjūtis.  Į šventės atidarymą atvyko daug garbingų svečių iš Lietuvos Respublikos Seimo, savivaldybės administracijos atstovai, statybų rangovai, svečiai iš kaimyninių rajonų. Tauragiškiai baseine laukiami nuo 17 val.

Vasara baigėsi, tačiau vienas už kitą įdomesni ir smagesni renginiai Tauragėje nesibaigia! Šiandien Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į menų festivalį. Renginių ten tiek, kad įspūdžių turėtų pakakti ilgam. O ryt – Žydų kultūros ir istorijos dienų atidarymas prie Kultūros rūmų, o baikeriai lviečia kartu pakeliauti aplink Tauragės apskritį.

Rugsėjo pirmąją dieną iškilmingai atidaryta Tauragės meno mokykla. Įstaiga įkurta sujungus Tauragės moksleivių kūrybos centrą (MKC) ir Tauragės muzikos mokyklą. Iškilmės įvyko, geros nuotaikos netrūko, tačiau direktore iki kol bus išaiškintas nuolatinis vadovas paskirtos Jolantos Kazlauskienės laukia nemenkas iššūkis: suvienyti du iki šiol skirtingų įstaigų kolektyvus. Be to, vienas jų itin priešinosi pokyčiams.

Tauragėje ruošiamasi statyti naują 52-iejų gyvenamųjų kotedžų kvartalą. Apleistoje Vytauto gatvės karinio miestelio teritorijoje darbai turėtų užvirti jau šiemet. Tačiau statytojai prašo finansinės pagalbos iš Tauragės rajono savivaldybės prisidedant prie šio projekto. Dėl šio klausimo kilo nemenkas ginčas. „Tauragės žinios“ aiškinosi, kiek tai atsieis mokesčių mokėtojams, jeigu savivaldybės taryba nuspręs lėšų skirti.

Ateinančiomis dienomis rudeniškų darganų nenumatoma. Vyraus vidutiniškai šilti orai, o skėčio prireiks tik kai kur.

Covid-19 židinys Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione Sakalinėje plečiasi. Ketvirtadienį užsikrėtusiųjų jau buvo 32. Stipriai plečiasi ir kontaktų sąrašas. Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijoje konstatuota, kad situacija rajone kontroliuojama, bet kol kas rajonas lieka tarp didelės rizikos savivaldybių.

Jei tik Nobelio premija būtų teikiama už „socialinės atskirties mažinimo“ idėjas, neabejotinai nominuotų asmenybių sąraše perskaitytume Aldonos Juozaitytės pavardę. Būtent ji prieš ketverius metus pravėrusi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) duris pasiūlė genialiai paprastą būdą nepaprastoms emocijoms sukurti. T. y. regėjimo negalią turintiems žmonėms surengti įspūdžių cunamius keliančius pasivažinėjimus motociklais.