2020 Spalio 30 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vaikščiojimas basomis – nemokamas pėdų masažas: kaip basomis vaikščioti taisyklingai

  • Įkelta: 2020-09-07
Raimondos Alysienės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Vaikščiojimą basomis galima būtų pavadinti savotiška modernaus gyvenimo prabanga. Nuo pirmųjų žingsnių  esame lengvai „įkalinami“ avalynėje, mūsų pėdos palaipsniui prisitaiko prie tokių sąlygų, o basomis dažniausiai vaikštome vos keletą dienų per metus, ilsėdamiesi prie jūros ar ežerų.

Kaip skelbiama spaudai išplatintame pranešime, gydymą per pėdas pirmasis apie 1900 metus raštu paminėjo amerikiečių gydytojas Viljamas Ficdžeraldas. Jam buvo žinoma, kad Centrinės ir Šiaurės Amerikos čiabuviai nuo seniausių laikų gydydavo įvairius negalavimus stimuliuodami pėdose esančius aktyvius organizmo taškus. O kas gali geriau juos stimuliuoti nei vaikščiojimas basomis įvairiais paviršiais.

Šiandien vaikščiojimui basomis pagyrų negaili ir medikai, ir vaistininkai, ir natūralios medicinos šalininkai. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Astos Budreckienės, vaikštant basomis skirtingais paviršiais yra veikiamos pėdose esančios nervų sistemos zonos, iš kurių pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei aktyvina visą žmogaus organizmo imuninę sistemą. 

„Toks natūralus masažas atpalaiduoja, šalina nuovargį, dirglumą, nemigą, gerina darbingumą, atmintį bei dėmesį ir teigiamai veikia visą organizmą, pagerėja kraujo ir limfos cirkuliacija, tampa paslankesni galūnių sąnariai, atpalaiduojamos pavargusios pėdos, užplūsta lengvumo pojūtis, be to, ir pėdų oda tampa švelni“, – vaikščiojimo basomis privalumus vardija vaistininkė.

Tinka ir žolė, ir purvas

A. Budreckienė sako, kad vaikščiojimui basomis tinka įvairūs natūralūs paviršiai: žolė, minkštas smėlis, žvyras, akmenukai, spygliai, net purvas ir panašiai.

„Ypač patariu basomis vaikščioti pajūrio smėliu, akmenukais. Dažnai pajūryje tenka pamatyti žmones, einančius pakrante su avalyne ir taip norisi pasakyti, kad pasinaudotų proga, ją nusiautų ir padovanotų pėdoms puikų masažą. Juk mūsų pajūryje labai geros klimato sąlygos: vėsa, švarus smėlis, smulkūs akmenukai tonizuoja padų veninius rezginius ir apsaugo nuo varginančio kojų tinimo“, –  pasakoja vaistininkė.

Vaikščiojimui basomis netinka dirbtinės dangos: asfaltas, betoninė danga, trinkelės ir panašiai. Žinoma, jei tik pereiname tokia danga trumpai, nieko nenutiks, bet jei vaikščiosime ja basomis visą dieną, galime turėti daugiau žalos nei naudos, nes gali atsirasti tiek pėdų skausmai, tiek nuospaudos.

Vaistininkė atkreipia dėmesį, jog vaikščiojimas basomis kai kam gali ir netikti: „Yra pacientų būklių, kai reikia vengti taikyti refleksologiją (pėdų stimuliaciją), nes tai gali sukelti nepageidaujamą neigiamą poveikį. Tai nerekomenduojama nėštumo metu (pirmuoju trimestru), turint virškinimo problemų, tokių kaip viduriavimas ar vėmimas, esant lokaliam pėdų pažeidimui, karščiuojant. Remiantis refleksologija, kūno sistema tokiose situacijose gali būti pernelyg stimuliuojama, o infekcijos gali net pablogėti“.

Net ir vaikštant basomis pajūrio smėliu ar žole, reikia pažinti ir stebėti teritoriją: ar nėra primėtytų stiklų, aštrių metalinių daiktų, jei vaikštote po ką tik nupjautą ražieną – saugokitės įsidūrimo aštriu stiebu, jei po gėlėtą pievą – prisiminkite, kad gali įgelti aplinkui dūzgiančios bitės.

Basų kojų takas – balkone?

  Ne vienas mūsų esame girdėję S. Kneipo pavardę. Vokiečių dvasininkas Sebastijanas Kneipas  XIX a. sukūrė  holistinį sveikatos gerinimo modelį, kuriame pabrėžė pėdų stimuliavimo svarbą skirtingais paviršiais bei temperatūra. Būtent šiuo požiūriu remiasi basų kojų takai, pastaruoju metu įrenginėjami vis daugiau vietų visoje Lietuvoje ir sulaukiantys vis daugiau juos išbandyti norinčių smalsuolių.

Vaikštant įvairiais paviršiais galima vieną po kito pajausti skirtingus pojūčius, taip stimuliuojant skirtingus taškus pėdose. Derinant vaikščiojimą basomis po įvairiai dirginančius paviršius, pagerėja kraujo apytaka, atsiranda daugiau energijos, pakyla nuotaika ir darbingumas. Kartu tai labai veiksminga organizmo grūdinimo priemonė, kuri naudinga bet kurio amžiaus žmogui, teigia vaistininkė.

 „Einant per stambesnius akmenis jaučiama vėsa, o pėdos, apgaubdamos kiekvieną akmenį, lengvai stimuliuojamos. Pušų kankorėžių ruože kojos turi prisitaikyti prie nelygumų, tad tenka lavinti pusiausvyrą, o pėdos nuo dygių prisilietimų stimuliuojamos jau aktyviau. Po šio ruožo ramina ėjimas smėliu, o kitame ruože tenka žirglioti nuo vieno medinio ritinio ant kito, kurie šiurkščia žieve masažuoja pėdas, o šios turi prisitaikyti prie išgaubto paviršiaus“, – pasakoja A. Budreckienė.

Be abejo, vasara yra tinkamiausias laikas išbandyti vaikščiojimą basomis, be to, daugiau privalumų turi gyvenantys nuosavuose namuose, turintys sodybas ar kitas galimybes kada panorėję išbėgti į kiemą. Išeitis, pasak A. Budreckienės, yra ir kitiems. „Galima susikurti nedidukę basų pėdų zoną tiesiog balkone. Išvykę į gamtą prisirinkite smulkių ir stambių akmenėlių, kankorėžių, smėlio, žvyro, spyglių, šakelių, supilkite juos į atskiras talpas, kad ir tuščias kartonines dėžes, ir štai jūsų asmeninis basų kojų takas. Reguliariai bent po kartą per dieną pastovėkite ant šių paviršių, paspauskite juos pėdomis ir skirkite laiko įsiklausyti į savo organizmą. Jis jums būtinai padėkos“, – šypsosi „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.

 

Užimtumo tarnybos duomenimis, paskutinę rugpjūčio savaitę Lietuvoje darbo ieškojo 1580 pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojų; buvo registruota 281 laisva darbo vieta. Ministras kelia idėją iš praeities, kad mokytojai galėtų dirbti savivaldybėje visose švietimo įstaigose. Tikimasi, kad dotacijos pedagoginėms studijoms padės užauginti naują mokytojų kartą.

Vakar tikra drama vyko Lauksargių seniūnijoje, kai gyvūnų mylėtojai rado antisanitarinėmis sąlygomis laikomus ir galimai dauginamus šunelius.

Šiandien popiet, apie 15.40 val., Tauragės rajone įvykio nelaimė, vos nenusinešusi žmogaus gyvybės. Pranešama, kad lėktuvas trenkėsi į šlaitą ir užsidegė.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 36 koronavirusino (COVID-19) atvejai. 14 iš jų užregistruota Vilniaus, 8 Kauno, 6 Šiaulių, 4 Utenos, 2 Tauragės ir po 1 – Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse.

Ar kada nors susimąstėte, kaip jaučiasi neįgalus žmogus? Ir kodėl tiek daug metų mūsų šalyje yra kalbama apie žmogaus teises ir lygybę, tačiau kai kurie vis dar jaučiasi pamiršti, atstumti ir nugrūsti į visuomenės paraštes?

Rugsėjo 1-ąją Tauragės „Rotary“ klubas ir rajono savivaldybė iškilmingos ceremonijos metu Vasaros estradoje geriausiai besimokiusiems mokiniams įteikė įspūdingas pažangumo skatinimo premijas. Tauragės rajono savivaldybė skelbia, kad iš viso moksleiviams buvo išdalinta 22,3 tūkst. eurų.

Nors Lietuvos vyriausybė ir parengė įvairių verslo skatinimo priemonių, pasaulinė COVID-19 pandemija gerokai smogė ne tik šalies įmonių sektoriui, tačiau ir veiklą pagal verslo liudijimus vykdantiems gyventojams – Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenys rodo, kad verslo liudijimus turinčių gyventojų Tauragėje gerokai sumažėjo. Auga ir darbo ieškančių asmenų skaičius, tačiau už to slypi ne tik reali darbo trūkumo problema, tačiau ir kai kurių žmonių noras išpešti kuo daugiau naudos iš valstybės.

Šiukšlės, griuvėsiai, negenimi medžiai ir krūmai, iškerojusios piktžolės – taip apie savo gatvę pasakojo į redakciją paskambinusi skaudviliškė. Pasak jos, nors Skaudvilė paskelbta 2020-ųjų mažąja kultūros sostine, be to, netrukus švęs gimtadienį, tvarkomas ir prižiūrimas tik miesto centras. O toliau nuo centro klesti netvarka. Skaudvilės seniūno pavaduotoja Dalia Milašienė sako nieko baisaus ten nematanti.

Kartų parke 15 valandą surengta „Eik už ekologiją Tauragėje“ iššūkio užbaigimo ceremonija. Kartų parke buvo pasodinta kelios dešimtys medelių.

Šiandien, rugsėjo 4-ąją, iškilmingai atidarytas baseinas, kurio pradžių pradžia, kaip įvardijo šventės vedantysis, yra 2015-ųjų metų rugpjūtis.  Į šventės atidarymą atvyko daug garbingų svečių iš Lietuvos Respublikos Seimo, savivaldybės administracijos atstovai, statybų rangovai, svečiai iš kaimyninių rajonų. Tauragiškiai baseine laukiami nuo 17 val.

Vasara baigėsi, tačiau vienas už kitą įdomesni ir smagesni renginiai Tauragėje nesibaigia! Šiandien Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į menų festivalį. Renginių ten tiek, kad įspūdžių turėtų pakakti ilgam. O ryt – Žydų kultūros ir istorijos dienų atidarymas prie Kultūros rūmų, o baikeriai lviečia kartu pakeliauti aplink Tauragės apskritį.

Rugsėjo pirmąją dieną iškilmingai atidaryta Tauragės meno mokykla. Įstaiga įkurta sujungus Tauragės moksleivių kūrybos centrą (MKC) ir Tauragės muzikos mokyklą. Iškilmės įvyko, geros nuotaikos netrūko, tačiau direktore iki kol bus išaiškintas nuolatinis vadovas paskirtos Jolantos Kazlauskienės laukia nemenkas iššūkis: suvienyti du iki šiol skirtingų įstaigų kolektyvus. Be to, vienas jų itin priešinosi pokyčiams.

Tauragėje ruošiamasi statyti naują 52-iejų gyvenamųjų kotedžų kvartalą. Apleistoje Vytauto gatvės karinio miestelio teritorijoje darbai turėtų užvirti jau šiemet. Tačiau statytojai prašo finansinės pagalbos iš Tauragės rajono savivaldybės prisidedant prie šio projekto. Dėl šio klausimo kilo nemenkas ginčas. „Tauragės žinios“ aiškinosi, kiek tai atsieis mokesčių mokėtojams, jeigu savivaldybės taryba nuspręs lėšų skirti.

Ateinančiomis dienomis rudeniškų darganų nenumatoma. Vyraus vidutiniškai šilti orai, o skėčio prireiks tik kai kur.

Covid-19 židinys Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione Sakalinėje plečiasi. Ketvirtadienį užsikrėtusiųjų jau buvo 32. Stipriai plečiasi ir kontaktų sąrašas. Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijoje konstatuota, kad situacija rajone kontroliuojama, bet kol kas rajonas lieka tarp didelės rizikos savivaldybių.

Jei tik Nobelio premija būtų teikiama už „socialinės atskirties mažinimo“ idėjas, neabejotinai nominuotų asmenybių sąraše perskaitytume Aldonos Juozaitytės pavardę. Būtent ji prieš ketverius metus pravėrusi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) duris pasiūlė genialiai paprastą būdą nepaprastoms emocijoms sukurti. T. y. regėjimo negalią turintiems žmonėms surengti įspūdžių cunamius keliančius pasivažinėjimus motociklais.

Tokius palinkėjimus Vasaros estradoje tauragiškiams išsakė Rugsėjo 1-osios proga surengtoje šventėje dalyvavęs dainininkas Vidas Bareikis. Į pašnekesius su žinomu Lietuvos atlikėju pakviesti moksleiviai galėjo ne tik pasiklausyti jo koncerto, bet ir pasiteirauti rūpimų dalykų. Atsakydamas į klausimus dainininkas negailėjo ir patarimų. asmenine patirtimi įrodinėjo, kad visas svajones galima pasiekti – reikia tik norėti ir, žinoma, daug dirbti. o jaunajam tauragiškiui Titui dainininkas kartu su visais šventės svečiais sudainavo „Su gimimo diena“.

Smurtas nesiliauja
  • Įkelta: 2020-09-02

Kaip informuoja policijos atstovai, per praėjusias dvi paras užfiksuoti trys smurto atvejai.

Kol mokyklose jaučiamas šioks toks nerimas dėl ugdymo organizavimo siekiant užtikrinti maksimalią apsaugą nuo koronaviruso, vaikų darželiams lopšeliams tenka šiek tiek lengvesnė dalia. O kokia tvarka bus vaikų darželius pirmą kartą pradedančių lankyti vaikų tėveliams: ar bus leista pirmosiomis dienomis lankytis grupėse vykstančiose veiklose?

Tauragės ligoninė gali lengviau atsikvėpti. Dar birželio mėnesį Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga paskelbė, kad sveikatos priežiūros įstaigos, siekiančios gauti finansavimą, kuris siekia vieną dvyliktąją buvusio prieš karantiną, privalės atnaujinti ne mažiau nei 70 procentų paslaugų. Šią savaitę Valstybinė ligonių kasa paskelbė, kurios ligoninės šį tikslą pasiekė, o kurios – ne. Skelbiama, kad Tauragės ligoninė suteikė net daugiau nei 100 procentų paslaugų.

Jau šeštus metus veikiantis restoranas „Skonio džiazas“ elegantišku interjeru ir pro panoraminius langus atsiveriančiu vaizdu į Bažnyčių gatvę kviečia pajusti harmoniją tarp gero maisto, jaukios aplinkos ir gatvės šurmulio. O šiltuoju sezonu atgyja ir restorano vasaros terasa.

Po susitikimų mokyklose mokiniai, ne vienas tėvelis mielai suka į Pilies aikštę, kur vyksta linksmas pirmosios metų dienos šventimas.

Lietuvos kariuomenės didžiojo kunigaikščio Kęstučio batalione nustatyta dar 9 nauji koronaviruso atvejai šauktiniams. Pirmadienį batalione buvo nustatyta 17 atvejų. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento duomenimis, dar sergančiųjų tauragiškių nėra. ​Penki užsikrėtę kareiviai yra jurbarkiškiai. 

Šiandien minima Mokslo ir žinių diena. Pandemija stipriai pakoregavo rugsėjo pirmosios renginius mokyklose. Daugelyje šventės rengiamos ugdymo įstaigų kiemeliuose, išskirstant klases į skirtingas erdves. O mokinių gausa pasižyminčioje mokyklose šventė suskirstyta etapais, dalis mokinių sutiks kabinetuose.

Tauragėje muziejus jau seniai nebėra „apdulkėjusių eksponatų saugykla“. Per pastaruosius metus jis tapo daugiafunkciniu krašto muziejumi, kur, be tradicinių veiklų, verda alternatyvus kultūrinis miesto gyvenimas. Menų festivalis „Kvadratu“ Pilyje organizuojamas antrus metus. Juo siekiama parodyti, kad krašto muziejus – patraukli erdvė eksponuoti tarpdisciplininį meną, daugiausia dėmesio skiriant vizualumui, personifikuotiems potyriams, kuriuos po visko į namus parsineša kiekvienas festivalio lankytojas.