2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Asmenybės

Mindaugas Vaitkus: nesu iš tų, kuriems sunku pakelti šiukšlę

  • Įkelta: 2020-05-04

Nors dėl karantino masinė gamtos švarinimo akcija kol kas nevyks, neabejingi gamtai žmonės nesėdi rankų sudėję – patys ima į rankas maišus ir keliauja rinkti šiukšlių. Vienas tauragiškis su draugais jau ėmėsi tvarkyti Balskų pakrantę. Pagramančio regioninis parkas jiems už tai dėkingas. 

Balandžio pabaigoje –gegužės pradžioje tradiciškai vykdavo pavasarinės  talkos, kurių metu buvo švarinama gamta, aplinka. Šiais metais dėl karantino situacijos masinė švarinimo akcija DAROM nevyks, perkeliama į rudenį. Tačiau Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ragina lankantis gamtoje jungtis prie iniciatyvos „Iš gamtos – po šiukšlę“ ir išnešti nors vieną nedidelį šiukšlių maišelį bei padaryti mūsų miškus, pievas, slėnius švaresniais.

Švarinimo iniciatyva „Iš gamtos – po šiukšlę“ skatina einant pasivaikščioti ir pasidžiaugti pavasarine gamta, paimti kad ir nedidelį šiukšlių maišelį bei pagelbėti gamtai, ypač gyvajai gamtai. Nes tiek vabalėliai, tiek smulkūs graužikai, tiek paukščiai dažnai nukenčia nuo plastikinių šiukšlių. Beveik visose Europos saugomose teritorijose taikomas principas: ką atsinešei į gamtą, tą išsinešk.  Tad pastaruoju metu sąmoningai pažintiniuose takuose, prie gamtos paveldo objektų nestatomos šiukšliadėžės. Dažnai net nebūna galimybių iš miško tankmės ar pelkės šiukšlių sankaupų išvežti. Tad po pikniko gamtoje derėtų šiukšles susirinkti ir išsinešti.

Bevaikštant gamtoje ir pamačius keistą šiukšlę, siūloma fotografuoti ją  ir atsiųsti nuotrauką bei koordinates NACIONALINIAM SAUGOMŲ TERITORIJŲ LANKYTOJŲ CENTRUI – lankytojucentras@vstt.lt. Keisčiausios šiukšlės bus paskelbtos FB paskyroje, o įdomiausios nuotraukos autorius bus apdovanotas knyga gamtosaugine tema. 

Pagramančio regioninis parkas savo feisbuko paskyroje pasidalijo žinute apie tai, kad Mindaugas Vaitkus ir jo bendraminčiai, susiorganizavę mini akciją, surinko 15 maišų šiukšlių Balskų tvenkinio pakrantėje, ir nuoširdžiai dėkoja už gerus darbus gamtai.

„Tauragės žinių“ pakalbintas M. Vaitkus, dirbantis UAB „Cramo“, papasakojo, kad gana dažnai važiuoja į Balskus, nes ten nuošali vieta, malonu pasivaikščioti, kai vanduo atslūgęs.

– Porą kartų buvom nuvažiavę, labai negražiai atrodė, pilna šiukšlių, – sakė jis. – Kažkiek žvejai prišiukšlina, bet ir vanduo su srove prineša – butelių, šlepečių, visokių kitokių daiktų. Tai savaitgalį su drauge ir brolio šeima nusprendėm bent kiek aptvarkyti.

Jis savo poelgio nesureikšmina – sako nesąs iš tų, kuriems sunku šiukšlę pakelti. Ne kartą yra ir pats rinkęs šiukšles, ir informavęs savivaldybę apie nelegalius sąvartynus. Girdėjo ir apie skelbiamą akciją.

– Norim švariai gyventi, tai reikia ir pasistengti, – teigė M. Vaitkus.

Galbūt ne visi žino, kad vaikų gydytoja pulmonologė, mokslų daktarė Iveta Skurvydienė, ilgą laiką besidarbavusi dar ir rajono taryboje, – itin įvairiapusiška asmenybė. Apie tai byloja ir visai neseniai dienos šviesą išvydusi jos eilėraščių knyga „Sraigė ant asfalto“. Apie knygos gimimą feisbuke paskelbusi autorė sulaukė daugybės sveikinimų ir klausimų, kur bus galima knygą įsigyti. Nors ir būdama be galo užimta šiuo medikams itin sunkiu metu, autorė rado keletą minučių „Tauragės žinioms“.

Daugelis maitinimo įmonių dabar, kai dėl karantino nebegali priimti lankytojų, užvėrė duris. Grėsmingo ūžkrato baimė ir karantinas sustabdė daugelį verslų ir uždarė žmones namuose. O kai žmonės neina į darbą – neina ir į valgyklą. Vis dėl to Algimanta Kovalčiuk, valgyklos „Algimantos svetainė“ savininkė, rankų nenuleidžia – nors klientų nedaug, o ir tie patys vidun neužeina, tik pasiima iš anksto užsakytą maistą – ji sako dirbsianti toliau, kad ir kaip sunku būtų.

Kol šalyje sporto klubai ir kitos vietos, kuriose žmonės paprastai būna fiziškai aktyvūs, yra laikinai uždarytos, fizine veikla rekomenduojame užsiimti namuose. Išlikti fiziškai aktyviems namuose gali būti rimtas iššūkis. Ilgas laikas, praleidžiamas sėdint, ir žemas fizinio aktyvumo lygis gali turėti neigiamos įtakos sveikatai ir gyvenimo kokybei.

Kaip pasikeis pasaulis?
  • Įkelta: 2020-04-17

Tauragėje žinoma psichologė Eglė Ramanauskaitė toliau tęsia vaizdo įrašų „Karantinas 2020 vaikams“ ciklą. Šįkart ji klausė žinomų Tauragės žmonių, kaip, jų manymu, pasikeis pasaulis po pandemijos. Vaizdo įrašus kuria Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės šaulė Toma Valančiūtė. Subalansuota vaikams, bet bus įdomu ir suaugusiesiems.

Ar žinote, kad?
  • Įkelta: 2020-04-16

Visi žinome paminklą Šaulių sąjungos įkūrėjui Vladui Pūtviui-Putvinskiui, kuris tokiu jo garbei tapo 1930 m., sovietmečiu sunaikintas ir Antano Bagdono iniciatyva buvo atstatytas 1990 m. Tačiau daug mįslingesnė yra pirmoji postamento paskirtis.