2020 Spalio 24 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

„Tauragės žinių“ inform.

Jau šį penktadienį ir šeštadienį daugelyje šalies prekybos centrų su pirkėjais sveikinsis „Maisto banko“ akcijos savanoriai, kurie geros valios žmones kvies nupirkti ir su stokojančiais pasidalinti ilgiau galiojančiais maisto produktais. Planuojama, jog rudeninė „Maisto banko“ akcija vyks 69 Lietuvos miestuose ir miesteliuose, joje dalyvaus daugiau nei 300 nevyriausybinių organizacijų.

Šiandien ekstremalių situacijų komisijos posėdyje priimtas sprendimas uždrausti gyventojų lankymą socialinės globos įstaigose – Adakavo, Lauksargių globos namuose ir Pagramančio naujai įsteigtame daugiafunkciniame centre.

Visai neseniai Tauragei atiteko net dvi „Auksinės krivūlės“ – apdovanojimas iš Susisiekimo ministerijos už draugiškumą aplinkai ir darnaus judumo projektus. O dabar atkeliavo ir dar vienas – projektas „Apleistos teritorijos Tauragės miesto buvusiame kariniame miestelyje viešųjų pastatų sutvarkymas“ išrinktas geriausiu regione.

Antradienį Mažonų kaime esančiame miške, „darbavosi“ ilgapirščiai. Pagrindinis vagių taikinys – pušelės.

Vaikų darželyje „Ąžuoliukas“ nuo naujųjų mokslo metų kartu su auklėtojomis darbuojasi ir du jų padėjėjai turkas Kemalas Yadigaras ir azerbaidžanietis Natigas Fatullayevas. Du jauni vyrai vaikų darželyje savanoriauja. Dalyvaujantiems tarptautiniame Europos Sąjungos remiamame projekte vyrams Tauragė – tarsi startas galimybių šalyje ir, žinoma, galimybių Europoje. Vienas jų intensyviai mokosi lietuvių kalbos – aviacijos studijas Baku baigęs vaikinas trokšta mūsų šalyje dirbti aviacijos inžinieriumi.

Šį vakarą Bendruomenių namuose vyks Tauragės apygardos kandidatų į Seimą antrojo turo debatai. Debatuose dalyvaus Darius Petrošius ir Romualdas Vaitkus.

Reaguodami į prastėjančią epidemiologinę padėtį šalyje, Lietuvos gydytojai ir nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai kreipiasi į visuomenę, prašydami gyventojų padėti sustabdyti COVID-19 plitimą. Viešu medicinos darbuotojų ir sveikatos priežiūros specialistų organizacijų kreipimusi gydytojai prašo atsisakyti nebūtinų susitikimų, kelionių, draugų susibūrimų, vakarėlių ir švenčių, veiklos būreliuose, sporto treniruočių, laikytis saugaus atstumo viešose vietose, visus savo reikalus tvarkyti nuotoliniu būdu. Medikai kviečia ypatingą dėmesį skirti vyresnio amžiaus ir sunkiomis ligomis sergančių žmonių apsaugai.

Vakar SAM paskelbus, jog patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius perkopė 300, vtiek medikai, tiek Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai griebėsi už galvų. Šiandien skelbiama apie naują susirgimų rekordą – Lietuvoje patvirtinti 424 nauji COVID-19 ligos atvejai, iš viso – 8663. 

Jau nuo pirmadienio, spalio 26 dienos, laisvalaikio ir pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigose ir kitose vietose bus privaloma užtikrinti klientų registraciją. Taip pat šiose vietose nuo 7 iki 24 valandos bus ribojamas darbo laikas.

Atsižvelgdama į tarptautinių organizacijų rekomendacijas, trečiadienio posėdyje Vyriausybė pritarė savivaldybių skirstymui į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – geltoną, žalią ir raudoną. Į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse, siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) plitimą, galės būti skelbiamas vietinis karantinas, ribojama gyventojų veikla.