2020 Birželio 07 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Margarita RIMKUTĖ

Tauragės gimimo dienos proga įvairiose miesto erdvėse į renginius renkasi miestiečiai. Kartų parke į žygį išlydėti aktyvaus laisvalaikio mėgėjai, J. Kalvano parke įvyko skulptūrinės kompozicijos „Sėkmės deivė“ atidengimo ceremonija, prisimintas ir pagerbtas kraštą garsinęs skulptorius Regimantas Midvikis. Tuo renginiai nesibaigia, iki vėlumos Taurų nuotykių parke tęsiasi autokinas, prie kultūros rūmų vyksta muzikiniai pasirodymai.

Tauragės rajono savivaldybė jau keletą metų žada imtis prie Muzikos mokyklos esančios, tauragiškių dar daržovių turgeliu vadinamos prekyvietės rekonstrukcijos. Panašu, jog planai jau pradedami įgyvendinti – internete paviešinta prekyvietės vizualizacija. O ji šiek tiek primena Vilniuje jau veikiantį Benedikto turgų, kuriame miestiečiai ne tik apsiperka, bet ir užsuka pavalgyti.

Tauragiškių pamėgtas kirpėjas-plaukų stilistas-koloristas Vytenis Partikas nuo birželio 1-osios palieka XQ grožio namus ir kraustosi darbuotis į Dariaus ir Girėno gatvėje įsikūrusį grožio saloną STUDIO B. Anot jo, sugriežtėjusios karantino sąlygos į iki šiol puikiai sutarusį kolektyvą įnešė sumaišties, o grožio salono savininkė, užuot atsižvelgusi į grožio salono senbuvių pageidavimus, darbo vietas ėmė nuomoti dar tik besimokančioms, nereiklioms grožio specialistėms.

Bet koks miestelių ir kaimų susisiekimo gerinimas yra pagirtinas, nors dažnai vykstant kelių remontui neapsieinama be nepatogumų. Redakciją pasiekė Očikių kaimo (Skaudvilės seniūnija) gyventojų nerimas. Prasidėjus per kaimą vedančio kelio kapitaliniam remontui kaimo gyventojai tapo atskirti: nebenuvyksta į parduotuvę, tiesa, yra vienas per karjerą vedantis keliukas, kuriame neseniai buvo paklimpusi į kaimą atvykstanti automobilinė parduotuvė.

Joniškės sodų gyventojai pagaliau sulauks vandentiekio. Šiemet soduose turėtų būti pradėta geriamojo vandens gręžinio su vandens valymo įrenginiais statyba, o iki 2023 metų trijų sodų gatvių gyventojai vandentiekį galės atsivesti iki savo namų. 

Pirmadienį, apie 17 val., ugniagesiai skubėjo gelbėti iš automobilio po avarijos negalinčios išlipti mamos su vaiku. Į nepatogią padėtį šeima pateko dėl iš paskos važiavusio BMW vairuotojo nepastabumo.

Dar prieš trejetą metų aktyvų laisvalaikį mėgstančius tauragiškius subūręs judėjimas „Aktyvi Tauragė“ skelbia atnaujinantis veiklą. Prieš karantiną naujuoju šios organizacijos vadovu tapo buvęs iniciatyvinės grupės narys Airidas Šmitas. Vyras žada  tauragiškius vėl suburti į bendrus renginius, žygius, kai kurias iniciatyvas ketina organizuoti tarptautiniu lygiu.

Į nepavydėtiną padėtį karantino metu pateko apgyvendinimo paslaugas teikiantis verslas. Priešingai nei maitinimo sektoriui, viešbučiams karantino metu riboti ar nutraukti veiklos nebuvo privaloma. Apgyvendinimo įstaigose ir toliau galėjo apsigyventi lankytojai, tačiau tokių atsirado vos vienas kitas. Kai kurie viešbučiai, svečių namai džiaugėsi jose porai savaičių dėl priverstinės saviizoliacijos apsigyvenusiais asmenimis, kitur dirbama ekstremaliomis sąlygomis: nuolat gyvenantys svečiai tik du, o atlyginimą tenka mokėti trims juos aptarnaujantiems darbuotojams.

Ko gero, nieko nėra baisesnio, kaip sulaukti senatvės nemylinčioje šeimoje. Panašioje padėtyje atsidūrė 96-erių Marijona. Trečiadienį močiutės namuose apsilankiusi policija fotografavo kraujosrūvas ant senolės veido, surašė parodymus, kuriais ji paliudijo buvusi sumušta savo 65-erių metų dukros. Pareigūnai patvirtino: šis dukros išpuolis – ne pirmas.

Miške paliktos automobilių padangos – ne toks retas reginys. Jei gamtai neabejingi asmenys besimėtančią šiukšlę pakeltų, tai padangas, ypač jei jų kelios, išgabenti ir jas pristatyti į atliekų tvarkymo centrą nėra taip paprasta. Dažnas ranka numoja: „Seniūnija pasirūpins“. Visai neseniai krūvą padangų aptiko netoli Norkaičių esančio miškelio taku vaikščioję tauragiškiai.