2020 Spalio 24 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Margarita RIMKUTĖ

Vyriausybė trečiadienį nutarė, kad savaitę nuo spalio 26 dienos vaikai atostogaus, o po to savaitę mokysis nuotoliniu būdu. Pagal galiojančią tvarką, nuo pirmadienio prasideda savaitės trukmės mokinių rudens atostogos.

Tauragiškių Arnoldo Antanavičiaus ir Tado Biknerio įkurta interneto tiekimo įmonė „Kvartalo Tinklas“ šį mėnesį mini veiklos dešimtmetį. Įmonės steigėjų kelias į šį verslą prasidėjo dar paauglystėje. Vaikinai tiesiog norėjo susijungti bendram žaidimui internetu.

Rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą savivaldybės žinion perimti valstybinės reikšmės rajoninio kelio ruožą Tauragė-Norkaičiai. Netrukus su Lietuvos automobilių kelių direkcija bus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl dalies šio kelio ir Aerodromo gatvės remonto.

Nuo spalio pradžios ir vėl Švc. Trejybės parapijai priklausančiose patalpose Gintaro gatvėje alkstantys vaišinami lėkšte sriubos. Ši iniciatyva kasmet vyksta šaltuoju metų laiku – nuo spalio iki balandžio mėnesio.

Kavos studijoje „ResPublica“ jau savaitę puikuojasi tauragiškės Sigitos Flaksienės tapybos darbų paroda „Šokantis žmogus“. Kūrinius ne tik galima apžiūrėti, bet ir įsigyti – apie pusė parodoje kabančių autorės darbų jau nupirkti.

Adakavo socialinių paslaugų namai jau kuris laikas įgyvendina deinstutizacijos projektą ir inicijuoja grupinių namų statybą Tauragėje, Skaudvilėje. Jau tampa taisykle: kaskart pradedant tokių namų statybas susiduriama su gyventojų pasipriešinimu. Šio mėnesio pradžioje aistros kaito Pajūrio ir Saulės gatvių sankirtoje (Jovarų mikrorajone) vykusio gyventojų ir socialinių paslaugų atstovų susitikimo metu. Pajūrio g. 13 iki 2023 metų turi iškilti grupinio gyvenimo namai, kuriuose apsigyvens dešimt iš Adakavo socialinių paslaugų namų atkeltų gyventojų. Jovariškių tokios naujienos nedžiugino: baiminamasi nekilnojamojo turto nuvertėjimo, gyventojai klausia, ar kaimynystėje apsigyvenę įvairių psichinių negalių kamuojami naujakuriai nekels jiems pavojaus.

Kebabų mėgėjai jaukios vietelės pasistiprinimui miesto centre neapleidžia keletą metų. Tai Dariaus ir Girėno 24 namo kieme prie krepšinio aikštelės esantys suolai. Nebūtų tai problema, jei ištuštinta greitojo maisto dėžutė nusileistų tiesiai į šiukšliadėžę, o ne po suolu. Gyventojai piktinasi: esą varnos tas šiukšles išnešioja, o seniūnija nesiteikia šios netvarkos sutvarkyti.

Redakcijoje apsilankė Joniškės soduose sklypą turintis tauragiškis. Vyras parodė nuotraukas, kuriose matėsi šernų išknaisiota žemė. Anot jo, šernai šiemet kaip niekad aktyvūs.

Pernai mieste pastatyti tekstilės konteineriai kaip mat sulaukė tauragiškių dėmesio. Ištuštinti konteineriai netrukdavo prisipildyti, nelikus juose vietos drabužių prikimšti maišai būdavo statomi šalia. Dėl tokio šių atliekų konteinerių poreikio jų mieste pastatyta dar dvylika.

Tauragiškė psichologė, VĮ „Psichologinės gerovės centras“ įkūrėja Ina Kalvanienė, šių metų pradžioje susilaukusi antrosios dukros, mėgaujasi ramiu šeimyniniu gyvenimu. Socialiniuose tinkluose moteris dalijasi žaviomis smulkmenomis, darančiomis gyvenimą gražų. Štai šeima šiltnamyje įsirengė poilsio kambarėlį, išvykos į gamtą metu sutiko lapę, nuotraukose įamžintos jaukios motinystės akimirkos, džiaugsmas vaikščiojant paupiu, hamake žindant kūdikį, stebint žvejojančią septynmetę dukrą, sekmadienį šeimai lankant bažnyčią. Ina sutiko „Tauragės žinioms“ praverti savo šeimos namų duris, interviu susitikome Jovarų mikrorajone esančiuose Kalvanų namuose.