2020 Birželio 05 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Tauragės krepšinio klubą paliko vienas lyderių

  • Įkelta: 2020-02-07
Rytis Biliartas Tauragės KK nebežais. NKL nuotrauka

Tauragės krepšinio klubą toliau skandina pralaimėjimai NKL turnyre. Komandą paliko Rytis Biliartas. Tą pačią dieną komanda paskelbė apie aukštaūgio iš Ukrainos prisijungimą prie klubo. Bet permainos džiugesio neatnešė – krepšininkai atkaklioje kovoje nusileido Šilalės komandai.

Tauragės krepšinio klubas (TKK) sausio 30 d. paskelbė apie permainas komandoje. Dėl klubo vidaus tvarkos taisyklių pažeidimų bendru sutarimu komandą paliko nuo sezono pradžios žaidęs Rytis Biliartas (28 m. klaipėdietis). 200 cm ūgio centro puolėjas šio sezono rungtynėse nuolat pasižymėdavo ir komandai pelnydavo vidutiniškai po 17,1 taško. Daugiau detalių apie jo pasitraukimą komanda neatskleidžia.

– Tai mūsų vidaus reikalai, nenorėčiau daugiau komentuoti. Taip, Rytis buvo vienas komandos lyderių. Bet sulaukėme jam lygiaverčio pastiprinimo, daugiau inciatyvos ėmė rodyti jaunimas. Tad tikimės, kad tai padės kompensuoti šią netektį, – permainas „Tauragės žinioms“ komentavo komandos treneris Edvardas Žemgulis.

Pusę sezono Tauragės krepšinio klube praleidusį vidurio puolėją R. Biliartą į savo komandą įregistravo „Telšiai“, pranešama NKL interneto puslapyje.

O Tauragės krepšinio klubui pavyko prisivilioti 29-erių metų vidurio puolėją iš Ukrainos Valerii Anisimov, kuris iki šiol atstovavo Palangos „Kuršių“ komandai, bet joje neįsitvirtino. 208 cm vidurio puolėjas Palangoje per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 6,2 taško. Tai pirmasis legionierius Tauragės KK istorijoje.

Ukrainiečio debiutas įvyko tą pačią sausio 30 dieną rungtynėse su Mažeikių „Erelių“ ekipa. Rezultatu 84:93 (19:26, 25:22, 27:23, 13:22) pergalę iškovojo mažeikiškiai. Vasario 1 d. komanda žaidė su Šilalės „Lūšies“ krepšininkais, bet atkaklioje kovoje rezultatu 75:77 (20:24; 13:17; 23:13; 19:23) turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Treneris teigė, kad iki šiol komandoje žaidžia tik 7 krepšininkai, 3 iš jų yra moksleiviai. Tačiau E. Žemgulis tikisi, kad kitą savaitę į komandą po traumų sugrįš du krepšininkai. Tad galbūt taip pavyks sustiprinti komandos pozicijas ir išlipti iš pralaimėjimų liūno. Po trisdešimties sužaistų rungtynių Tauragės KK, turėdami tik 6 taškus, laikosi paskutinėje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Pirmosiose šių metų rungtynėse jaunieji Tauragės krepšininkai (gim. 2010 m.) Žemaitijos krepšinio lygoje iškovojo pergalę prieš bendraamžius iš Šilalės. Trenerio Tado Rapolavičiaus auklėtiniai nestokoja motyvacijos ir užsidegimo.

Jau šį sekmadienį Saudo Arabijoje startuos Dakaro ralis, kuriame rekordinis dalyvių iš Lietuvos skaičius. Debiutuojančioje lietuvių komandoje dalyvaus ir mechanikas iš Tauragės – Ernestas Tenikaitis. Jis rūpinsis Ginto Petraus ir Tomo Jančio ekipažo bolidu „Hilux Overdrive OTB“.

Tauragėje šį šeštadienį (rytoj) adrenalino mėgėjus džiugins bušido kovos. Tarptautiniame turnyre žiūrovai išvys vienų iš stipriausių mūsų šalies ir kaimyninių valstybių kovotojų dvikovas. Ringe kausis ir pats turnyro organizatorius, klubo „Taurris“ vadovas Saulius Bucius.  Skirtingai nuo ankstesnių metų, šiemet kovos vyks ringe, ne narve. Organizatoriai žada daug įspūdingų akimirkų bei dovanų.

Šiuos sportinius metus pergalėmis baigė Tauragės sporto centro badmintonininkai. Gruodžio 14 dieną „Modulio“ sporto salėje vykusiose Žemaitijos taurės IV (paskutinio) turo badmintono varžybose iki 13 metų amžiaus grupėje jie laimėjo keturis pirmosios ir du trečiosios vietų medalius, o iki 17 metų grupėje – po vieną aukso ir sidabro medalį.

Tauragės krepšininkas ir šio sporto entuziastas Tadas Rapolavičius krepšiniui atiduoda be galo daug. RKL lygoje „Tauragės“ klubui atstovaujantis žaidėjas be viso to organizuoja mėgėjų krepšinio lygas ir dar spėja žaisti Jurbarke. Čia krepšininko atstovaujama komanda tapo čempionais.