2020 Birželio 05 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sveikata

Beveik visiems Lietuvos gyventojams reikia daugiau vitamino D

  • Įkelta: 2017-04-25
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Remiantis laboratorijos „Antėja“ pateiktais kraujo mėginių duomenimis, beveik 90 proc. vyresnių nei 19 metų Lietuvos gyventojų vitamino D kiekis kraujyje yra per mažas.Tyrimai rodo, kad panaši situacija yra ir Latvijoje bei Estijoje.

17,7 proc. vyresnių nei 19 metų Lietuvos gyventojų trūksta vitamino D, tačiau dar didesnį nerimą kelia tai, kad, remiantis laboratorijos „Antėja“ gautais kraujo mėginių duomenimis, net 72,4 proc. tos pačios amžiaus grupės tiriamųjų turi nepakankamą jo kiekį.Kraujo mėginiai buvo imami iš 724 savanorių (vyrų ir moterų) 2016 m. gruodžio–2017 m. vasario mėnesiais.

Baltijos šalių problema

Panašios išvados buvo padarytos kiek anksčiau Latvijoje, kai 2013 m. tyrimas, kurį atliko Rygos Stradinio universitetas ir Latvijos Osteoporozės bei Kaulų Metabolinių Ligų Asociacija, parodė, jog 82 proc. Latvijos gyventojų kraujyje vitamino D kiekis buvo per mažas. 2009 m. atlikto tyrimo, kuris buvo publikuotas „BMC PublicHealth“, metu nustatyta, kad 73 proc. Estijos gyventojų stokoja vitamino D žiemos mėnesiais, o vasarą per mažą šios maistinės medžiagos kiekį turi 29 proc. Estijos gyventojų. Akivaizdu, kad vitamino D nepakankamumas yra problema, su kuria susiduria visas Baltijos šalių regionas.

Stipri imuninė sistema

Vitaminas D yra maistinė medžiaga, kuri turi didžiulę reikšmę žmogaus sveikatai. Jis padeda išlaikyti stiprią imuninę sistemą, tačiau mokslininkai taip pat pastebėjo, kad mažas vitamino D kiekis yra susijęs su padidėjusia išsėtinės sklerozės ir vėžio rizika. Be to, panašu, kad ši maistinė medžiaga daro poveikį mūsų nuotaikai ir psichinei sveikatai.

Saulės pakanka ne visuomet

Organizmą vitaminu D galima aprūpintiįvairiais būdais.Geriausias jo šaltinis, žinoma, yra saulė, tačiau gauti pakankamai vitamino D tokiu būdu yra įmanoma tik nuo gegužės iki rugsėjo.Likusią metų dalį saulė danguje yra per žemai, todėl jos spindulių naudos pajusti nebegalime.Kai kuriuose maisto produktuose, ypač žuvų, vitamino D taip pat yra, tačiau vien tinkama mityba reikiamo šios svarbios maistinės medžiagos kiekio organizmui užtikrinti negali.

Puikiai įsisavinamas vitamino D papildas

  Vis daugiau žmonių,norėdami išvengti vitamino D trūkumo, vartoja šio vitamino papildus.„D-Pearls“ yra puikus tokio papildo pasirinkimas, nes jo sudėtyje yra biologiškai aktyvaus vitamino D3 augalinio aliejaus tirpale, kurį puikiai įsisavina virškinimo sistema.Biologinis „D-Pearls“ įsisavinimas buvo patvirtintas dokumentais, atlikus keletą klinikinių tyrimų.Oslo universitete Norvegijoje mokslininkai ištyrė dvi „D-Pearls“ formules (mažų ir didelių dozių kapsules) sportininkų grupėje ir nustatė, kad abi dozės efektyviai absorbuojamos organizme.  

Tauragės medikai džiūgauja, nuo šiol kojų venų varikozė gydoma moderniu „VenaCure 1470“, JAV pagamintu lazeriu. Tokį lazerį naudoja pažangiausios pasaulio klinikos, keliančios ypatingus reikalavimus saugai ir kokybei. Naudojant šį modernų lazerį, Tauragėje jau sėkmingai atliktos aštuonios operacijos.

​Gamta siunčia artėjančio pavasario signalus – per naktį pripildo sklidinus stiklainius sulos. Tad pats metas ruošti šio vertingo gėrimo atsargas. Sula – nepaprastai naudinga. Į jos sudėtį įeina daug žmogaus organizmui svarbių mikroelementų, taninų ir organinių rūgščių. Todėl nenuostabu, kad šios sultys vartojamos gydantis nuo įvairiausių ligų, taip pat praverčia kosmetologijos srityje.

2016-ųjų pabaigoje paaiškėjus, kad socialiai remtinų asmenų dantų protezavimui tų metų biudžete numatytais 20 tūkst. eurų nepasinaudojo nei vienas pacientas, suskubta keisti pasenusią kompensavimo tvarką. Jau nuo šių metų pradžios gyventojai be kliūčių gali pasinaudoti papildoma savivaldybės parama dantų protezavimui, jei jiems nepakanka iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo skiriamų lėšų arba eilė Ligonių kasų kompensacijai dar neatėjo. 

Valstybinė ligonių kasa skelbia, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis įsigyta 5 tūkst. dozių vakcinų nuo gimdos kaklelio vėžį sukeliančio žmogaus papilomos viruso. Nuo rugsėjo 1-os esą bus galima nemokamai paskiepyti vienuolikmetes mergaites, tačiau likus mažiau nei savaitei, dar nėra žinoma, kada minėtos vakcinos pasieks Tauragę. 

 

Projekto „Nedelsk“ autobusiukas, kuriame moterys nemokamai tikrinamos dėl krūties vėžio, vėl atvyksta į mūsų rajoną. Kitą savaitę lankysis Žygaičiuose, Lauksargiuose, Skaudvilėje ir Batakiuose.