2020 Birželio 05 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sveikata

Klinika „Medicinos namai“ jau laukia pacientų

  • Įkelta: 2018-09-28
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Pirmadienį Tauragėje duris atvėrė nauja gydymo įstaiga – klinika „Medicinos namai“. Jaukiai įrengtose patalpose darbuojasi du tauragiškiams puikiai pažįstami šeimos gydytojai – Gediminas Jancevičius ir Toma Geštautaitė.

Klinikos įkūrėjas, kraštietis, žygaitiškis Mindaugas Jakubauskas džiaugiasi – jau pirmosiomis dienomis pacientų netrūksta. Tuo, kad registratūroje verda darbas, žurnalistė įsitikino savo akimis. Daugelis pacientų savo mylimus gydytojus atsekė iš poliklinikos – T. Geštautaitė ir G. Jancevičius ten dirbo septynerius metus, taigi yra sukaupę nemažą patirties bagažą, be abejo, ir savo pacientų ratą, kurie jais pasitiki.

Anot M. Jakubausko, J. Tumo-Vaižganto 118-2, šalia prekybos centro „Iki“ įsikūrusi klinika itin patogiai pasiekiama pacientams, gyvenantiems mikrorajone. Tai ypač aktualu susirgus šaltuoju metų periodu bei vyresniems ar sunkiau judantiems žmonėms. Žalgirių mikrorajono gyventojai pagaliau turės galimybę lankytis pas gydytojus arčiau namų, mat iki šiol visos miesto gydymo įstaigos koncentravosi centre.

Dar vienas privačios klinikos privalumas – jaukesnė, nei didelėje įstaigoje, aplinka. Ne veltui klinika pavadinta „Medicinos namais“. Sąlyginai nedidelės, jaukios patalpos nė iš tolo neprimena „valdiškos“ įstaigos koridorių. Bet ir ne tai svarbiausia. Gydymo įstaigos vadovo ir gydytojų teigimu, svarbiausia čia – pacientas, nuoširdus dėmesys jo bėdoms, patogus ir šiltas aptarnavimas.

– Paprasčiausiai, žmogui yra reikalingas dėmesys. Juk ateina ne šiaip sau, ateina su problemomis. Parodai dėmesį, parodai visą savo profesionalumą ir žmonės sugrįžta. Tačiau gydytojas vis tiek turi būti gydytoju – ne tik atjausti, bet ir gydyti, – šypsodamasis teigė gydytojas G. Jancevičius, kuris, darbdavio teigimu, ypač populiarus jaunimo tarpe.

Tauragiškis G. Jancevičius šeimos gydytojo licenciją yra įgijęs prieš septynerius metus, o kaip gydytojas pradėjo dirbti nuo 2004-ųjų. Pirmoji jo darbovietė buvo Skuodo ligoninės priėmimo skyrius, vėliau dirbo Tauragės ligoninės greitosios pagalbos gydytoju, skyriaus vedėju. Kartu su kolege T. Geštautaite baigę rezidentūrą, abu septynerius metus priiminėjo pacientus kaip Tauragės PSPC šeimos gydytojai. Naujoje klinikoje pas gydytojus gali registruotis visa šeima – tiek vaikai, tiek suaugusieji, jauni, bet patyrę šeimos gydytojai turi puikią kvalifikaciją aptarnauti ir mažuosius pacientus.

Klinikos vadovo M. Jakubausko teigimu, „Medicinos namuose“ teikiamos visos pirmojo lygio paslaugos, kurias finansuoja Valstybinė ligonių kasa – teikiamos pirminės šeimos gydytojo konsultacijos, išduodamos vaikų sveikatos pažymos, išrašomi siuntimai pas specialistus, galiojantys visoje Lietuvoje, atliekamas visas spektras tyrimų, kaip ir kitose medicinos įstaigose. Taip pat konsultuoja gydytoja akušerė-ginekologė Roberta Norkutė, atliekama nėščiųjų apžiūra, onkocitologiniai tyrimai. Yra ir odontologijos kabinetas. Jame dirba odontologė Gintarė Ambrozaitytė. Prireikus odontologo paslaugų, pacientas susimoka tik už medicinines medžiagas – kaip ir bet kurioje poliklinikoje. Taip pat teikiamos burnos higienos, protezavimo paslaugos, kurias finansuoja Ligonių kasa.

M. Jakubauskas teigė, jog vėliau planuojama pasiūlyti ir platesnį paslaugų spektrą. „Medicinos namų“ vadovas neatmetė galimybės vėliau didinti ir dirbančių šeimos gydytojų skaičių, kad būtų išvengta eilių – tam esą yra įsirengę ir daugiau kabinetų.

– Mūsų tikslas, kad ir pacientai, ir gydytojai būtų patenkinti, jaustųsi gerai, suspėtų apžiūrėti visus pacientus. Stengiamės sukurti jaukią darbo aplinką, optimaliai paskirstyti darbo krūvius. Vienareikšmiškai sieksime, kad eilės būtų kuo mažesnės. Jeigu reikės, ieškosime kolektyvo papildymo. Dabar yra tik startas. O kadangi Toma (T. Geštautaitė, – red. past.) prieš tai tris savaites nedirbo, normalu, kad pacientų pirmosiomis dienomis yra labai daug, prisikaupė problemų, žmonės laukė savo gydytojos. Daug kas skuba prisirašyti pas gydytojus kuo greičiau, todėl pirmosiomis dienomis kasdien ateina po kelis šimtus žmonių. O žmonėms dažnai reikia skubios pagalbos, čia ir dabar, ir mes privalome tai užtikrinti. Nuo to priklauso mūsų sėkmė, ar pacientai mumis pasitikės. Subūrėme puikią komandą – gydytojai tikrai patys geriausi, šaunūs, didžiuojamės, kad juos prikalbinome. Svarbiausias mūsų tikslas – glaudus gydytojo ir paciento ryšys, – kalbėjo M. Jakubauskas.

Mindaugas su broliu Vytautu, mediku, taip pat yra įkūrę šeimos klinikas Kaune ir Radviliškio rajone.

Įstatymas įpareigoja tėvus kasmet iki rugsėjo 15 dienos pasirūpinti profilaktiniu vaiko iki 18 metų sveikatos patikrinimu. Vasara – atostogų metas, todėl dauguma šia prievole susirūpina mokslo metų pradžioje. Norint išvengti spūsčių prie gydytojų kabinetų, rekomenduojame vaiko sveikatos pažymėjimais pasirūpinti dar neprasidėjus naujiems mokslo metams.

Kaip ir kasmet, ugdymo įstaigas lankantiems vaikams sveikatą prieš mokslo metus pravartu pradėti tikrintis dar vasarą. Nuo birželio pirmos dienos įvestos naujovės: duomenys apie vaiko sveikatą bus pildomi elektroniniu būdu, tai gi popierinių pažymų kaip ir neliks. Tačiau kai kur vis dar reikės „popieriuko“.

Australijos mokslininkams pirmiesiems pavyko panaikinti organizmo atsparumą insulinui, dar vadinamą priešdiabetine būkle, vartojant vitaminą primenantį junginį– kofermentą Q10.

 

Faktas, kad mikroelementai gali apsaugoti nuo ligų ir išsaugoti gyvybę, paaiškėjo XX a. 7–8 dešimtmetyje. Aštuntajame dešimtmetyje gyvybiškai svarbių mikroelementų, tokių kaip selenas, trūkumas tapo labai rimtai mokslininkų svarstoma tema. Tyrimai akivaizdžiai patvirtina, kad dažnai mityba nepakankamai apsaugo nuo ligų.

Prasidėjus grybavimo sezonui, erkės vis dar gyvybingos ir laukia savo aukų. Pastaraisiais metais Tauragės administracinėje teritorijoje susirgimų Laimo liga nemažėja. Jau trys metai stebimos ir renkamos Ixodes genties erkės Oko miško teritorijoje, Tauragės rajone. Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje erkės yra tiriamos dėl Laimo ligos (sukėlėjas Borrelia burgdorferi) nustatymo.