2020 Spalio 24 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Jurbarkiškio teisėja sulaukė grasinimų

  • Įkelta: 2020-03-13
Feisbuko nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Tauragės apylinkės teismo teisėja Gražina Gudžiūnienė, praėjusią savaitę skelbusi nuosprendį garsiojoje byloje, kurioje jurbarkiškis buvo teisiamas dėl žiauraus paauglės sumušimo ir prievartavimo, nebeturi ramybės – ji įžeidinėjama, jai grasinama. Teisėja jau kreipėsi į teisėsaugą.

VDU Švietimo akademijos lektoriumi save pristatantis dr. Tomas Baranauskas socialiniame tinkle paskelbus nuosprendį viešai parašė: „Įsidėmėkite šitą snukutį: tai – „teisėja“ iš Tauragės Gražina Gudžiūnienė. Iš tikrųjų, visai negraži, bet gūdi. Nusikaltimas: girtas vaikinas bandė išžaginti paauglę, o jai pasipriešinus smūgiu sulaužė žandikaulį ir paliko gulėti lauke. „Teisėjos“ Gražinos Gudžiūnienės nuosprendis nusikaltėliui: 3 metai lygtinai, kitaip sakant – pabarti ir paleisti... Aš nenoriu kalbėti apie teisėsaugą apibendrintai. Todėl akcentuoju konkrečią pavardę ir konkretų peršertą korupcijos snukį“. T. Baranausko įrašu pasidalijo 6 500 socialinių tinklų vartotojų, o po juo nuomonę išreiškė dar 2 600 žmonių.

Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėja Evelina Gudelienė „Tauragės žinioms“ patvirtino, kad teisėja G. Gudžiūnienė jau kreipėsi į teisėsaugos institucijas. E. Gudelienė perdavė ir Tauragės apylinkės teismo pirmininko Egidijaus Mockaičio vertinimą bei įžvalgas. Jis teigia, kad žeminančio arba grasinančio pobūdžio komentarų buvo visuomet, tačiau šiuo atveju jų kiekis ir turinio aštrumas peržengė visas ribas. Tauragės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis neslepia, jog teisėja sulaukė šiurkščių laiškų ir elektroniniu paštu. Tiesa, kai kurie autoriai atsiprašė, matyt, suvokę, kad gali sulaukti atsakomybės.

Informacija, pasak teismo pirmininko, pasiekė ir teisėjų asociaciją, kuri paragino teismą netylėti ir ginti teisėją. Asociacijos pirmininkas skambino teisėjai ir išreiškė palaikymą. „Galima nepasitenkinti, piktintis, bet šitokiu būdu įžeidinėti... Yra teisinė valstybė. Teisinis brandumas. Nuosprendis yra motyvuotas, išsamus, pagrįstas plačia teismų praktika. Ar jis teisingas, spręs aukštesnės instancijos teismai. Toks piktinimasis peržengia žmogišką ribą, – sakė E. Mockaitis. – Temidė yra akla ir kurčia, turi vadovautis tik įstatymu. Jei pasiduosime visuomenės nuomonei, teisingumo nebus. Tiesiog sprendimas suformuotas remiantis teismų praktika, teisine sąmone“. Teismo pirmininko nuomone, būtų tikslinga inicijuoti platesnio masto diskusiją nušviečiant, komentuojant nuosprendžius, nes visuomenės teisinis švietimas yra didžiulė spraga.

Teisėja G. Gudžiūnienė Tauragės apylinkės teisme dirba 27-erius metus. Jos teisinis stažas iš visų šio teismų teisėjų didžiausias.

Garsioji Jurbarko byla, kurioje jaunuolis buvo kaltinamas išprievartavęs bei sumušęs paauglę, po

nuosprendžio padalijo visuomenę į dvi dalis. Vieni smerkė tokį švelnų sprendimą, kiti gi tvirtino, kad vaikinas buvo nepilnametis, nusikalto pirmą kartą ir teismas neturėtų skirti realios laisvės atėmimo bausmės.

Praėjusios savaitės penktadienį, apie 20.45 val. Juknaičių kaime (Šilutės r.) pareigūnai sulaikė apie 3 g. kanapių 24 m. vyrui pardavusį dvidešimtmetį. Sulaikius įtariamąjį apieškotas jo automobilis, jame rasti dar didesni kiekiai narkotikų.

Rado mirusį
  • Įkelta: 2020-03-09

Sekmadienį Didvyrių gatvėje, savo namuose, rastas mirusio vyro kūnas.

Šiandien apie 10.30 val. ties Dunokų kaimu įvykusios avarijos metu, susidūrus pienovežiui ir lengvajam automobiliui, žuvo jį vairavusi moteris ir jos mažametė dukra. 

Vakar į policiją kreipėsi Gediminas Kurlinkus, rajono savivaldybės Statybų skyriaus specialistas. Vyras trečiadienį po darbo nusileidęs į automobilių stovėjimo aikštelę išvydo, jog subraižytas jo elektromobilis.

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį vieno Stoties gatvės daugiabučių laiptinėje siautėjo neblaivus trisdešimtmetis.

Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Šiaulių apygardos prokurorais baigė tirti ir teismui nagrinėti perdavė baudžiamąją bylą dėl bendrininkų grupės vykdytos prekybos žmonėmis. Šia nusikalstama veika kaltinami 5 vyrai, iš kurių vienas dar įtariamas ir vaiko pirkimu ar pardavimu. Tai – anksčiau už įvairius nusikaltimus jau teisti asmenys, kurių vieni gyveno Tauragėje, kiti – Raseinių rajone.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai praėjusį sekmadienį apie 12.00 val. Stoties gatvėje sulaikė keturis, gim. 1996 m., 1993 m., 1999 m. ir 1998 m., Tauragės miesto gyventojus, kurie platino narkotines medžiagas.

Penktadienį Pilsūdų kaime (3 km nuo Skaudvilės) patruliuojantiems pareigūnams dėmesį patraukė įtartinai manevruojantis vilkikas su puspriekabe.

Šįryt visą šalį sukrėtusioje istorijoje teismas padėjo tašką: pernai gegužę dešimtokų išleistuvėse Tauragės rajone žvėriškai sumušusio, prievartavusio ir bandžiusio išžaginti šešiolikmetę jurbarkiškio byla baigėsi teismo nuosprendžiu. Pilnametystės sulaukęs jaunuolis realios laisvės atėmimo bausmės išvengė.

Vakar, apie 22.20 val., po dviejų ligoninėje praleistų dienų, mirė pirmadienį sunkią galvos traumą patyręs vyras.

Šiąnakt pareigūnai sustabdė automobilį, kuriame po patikrinimo rasta narkotikų.

Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą (AVPK) pasiekė Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimo centro specialisto išvada dėl 2018 m. vasarą pradėto tyrimo. Pripažinta, jog vieno iš Stoties gatvės gyvenamųjų namų kieme buvo laikomos narkotinės medžiagos.

Lietuvos banko grynųjų pinigų departamento ekspertizės ir techninio skyriaus specialisto išvada Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą pasiekė pirmadienį. Policija praneša, jog iš bankomato, esančio Bažnyčių g. 10 (SEB bankas), inkasacijos metu išimta viena 500 eurų kupiūra yra netikra.

Į policiją kreipėsi 61-erių metų taksistas. Šeštadienį vyrą užpuolė jo keleivis.

Rėžėsi į tvorą
  • Įkelta: 2020-02-12

Vairuotojų neatsakingumas sėsti už vairo neblaiviems nenustoja stebinti. Stipriai įkaušusio vairuotojo kelionė po Jovarus pridarė žalos – neįveikęs posūkio nuvažiavo jis nuo kelio, rėžėsi į namo tvorą ir ją  apgadino.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį pareigūnų reikalavimui sustoti nepakluso automobilio „Opel Vectra“ vairuotojas.

 

Vakar ramų Pavilkių kaimą (Pagėgių sav.) sukrėtė nelaimė. Apie 19 val. partrenktas ir mirtinai sužalotas važiuojamąja kelio dalimi ėjęs vyras.  

Trečiadienį Bažnyčių 13 namo gyventojams teko tapti trijų jaunų vyrų konflikto liudininkais.

Pareigūnų dėmesį antradienio pavakarę patraukė Ceikiškės kaime įtartinai manevruojantis automobilis. Policininkams šį sustabdžius ir priėjus patikrinti dokumentų pasitiko nekasdienis vaizdelis – už vairo sėdėjo dešimtmetis berniukas. Šalia jo – ir tėvas.

Pareigūnai mėgina išsiaiškinti antradienio rytą į konfliktą įsivėlusio vyro tapatybę.

Vakar policija pradėjo tyrimą dėl galimo smurto prieš nepilnametį.

Pagavo gabenantį anodiją
  • Įkelta: 2020-02-03

Penktadienį priešpiet Šlaito gatvėje sustabdytas automobilis ,,VW Multivan“, kurio bagažinėje pareigūnai aptiko 25 litrus anodijos.

Tauragės policija mėgina nustatyti asmenį pirmadienį apgavusi Dainavos gatvėje gyvenančią senolę. Sukčius iš moters išviliojo 600 eurų.

Šeštadienį į policiją kreipėsi J.Tumo-Vaižganto gatvės namo gyventojas. Septyniasdešimties metų vyras pabudęs ryte išvydo, kad peršautas jo buto balkono lango stiklas.

Tauragės apylinkės teisme atversta rezonansinė pernai gegužę dešimtokų išleistuvėse sumuštos, prievartautos ir bandytą išžaginti šešiolikmetės byla. Byla pradėta nagrinėti už uždarų durų. Kaltinamasis, pilnametystės jau sulaukęs žinomas Jurbarko sportininkas M.I., žengdamas į teismą verkė.