2020 Vasario 20 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Kviečia pajusti kitokį mėsos skonį

  • Įkelta: 2016-08-10

Šią savaitę Tauragės centre atsidarė parduotuvė, kokios šiame mieste iki šiol nebuvo. Jos blizgančiose lentynose puikuojasi ne tik kasdieniai mėsos produktai, bet ir išskirtinės šviežios marmurinės jautienos išpjovos.

Norvegijoje dirbantį tauragiškį Robertą Liorančą drąsiai galima vadinti mėsos žinovu. Duodamas interviu „Tauragės žinioms“, pašnekovas vartė knygą bei pristatė savo mėsinės-parduotuvės verslo planą, apie kurį svajojo jau seniai. 

– Reiktų pradėti nuo to, kad visų pirma bandau susikurti sau darbo vietą. Antra – norime įrodyti, jog mėsa gali būti kitokia. Kokybiška, šviežia ir labai lengvai paruošiama stalui, – teigė Norvegijoje triūsiantis keturiasdešimtmetis R. Liorančas, verslą pradėjęs su žmona Rasa.

Autoriaus nuotraukos

Dariaus ir Girėno g. 19 įsikūrusio „Mėsos taško“  pavadinimas – su aliuzija į prekybos taškus, kurie buvo populiarūs Lietuvoje po nepriklausomybės. Tačiau šis taškas išskirtinis, nes jokios nelegalių prekių čia nėra. Tai nauja prekybos filosofija, kuria verslininkai tikisi pritraukti klientus.

– Galiu užtikrinti, kad šioje parduotuvėje kvepės kava. Tikrai ne tvyros į sienas įsigėręs mėsos kvapas, – tikino Robertas, pridūręs, jog tai bus vieta, kurioje tauragiškiai apie mėsą sužinos daugiau, be to, galės įsigyti šviežios kiaulienos, jautienos, vištienos, o ateityje ir avienos.

„Mėsos taško“ vadovė Rasa Liorančienė patikino, jog parduotuvėje bus prekiaujama lietuviška mėsa. Ši vieta iš kitų skirsis didele kokybiškos jautienos pasiūla. Vitrinose bus galima įsigyti „Šarolė“, „Holšteinų“, „Black Angus“ ar Limuzinų veislės jaučių išpjovos ar nugarinės. Atskirti jos kokybę nesunku – marmurinės mėsos raštas išduoda aukščiausius standartus. Kainos? 

Plačiau apie tai – penktadienio „Tauragės žinių“ laikraštyje.

 

„Kavos puta“ – taip Laura Mėlinavičienė pavadino savo svajonę. Liepos viduryje startavęs veiklios moters projektas įsibėgėjo ir vis dažniau džiugina kavos mėgėjus. 

Savo verslą plečianti šeima nusprendė antrąją moteriškų rūbų parduotuvę „Dovi. Mada ir stilius“ atidaryti mūsų mieste – Tauragėje. Donatas ir Vilma Grigaliai teigia: visas prekes renkame patys itin atidžiai, kad būtų nebrangu ir kokybiška. Lentynose ir ant kabyklų vyrauja natūralūs audiniai.

Šiais laikais būti verslininku tampa tiesiog madinga – verslininkas yra tarsi roko žvaigždė ir populiariosios kultūros dalis, teigia Kazimiero Simonavičiaus universiteto docentė, kelių jaunų įmonių steigėja dr. Austė Kiškienė. Anot verslumo ir inovacijų ekspertės, šiandien jaunimas verslo kūrimo procesą mato tarsi per rožinius akinius ir dažnai neįvertina situacijos realiai. O pirmoji nesėkmė tampa priežastimi viską mesti ir nuleisti rankas. 

Toma Jankauskaitė – dizainerė, prekinio ženklo „Toma Accessories“ kūrėja, pristatanti išskirtinius rūbus ir papuošalus, išgarsėjusi ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Buvusi Tauragės „Versmės“ gimnazistė savo kūrybą pradėjo dar Tauragės moksleivių kūrybos centro  siuvimo būrelyje, vėliau mokėsi dizaino paslapčių Kaune ir Vilniuje. Verslą pradėjusi namuose, dabar Toma turi elektroninę parduotuvę, bendradarbiauja su gausybe butikų (prabangių (autorinių) drabužių ir aksesuarų parduotuvė, – red. past.),  dirba savo dizaino studijoje pačioje Vilniaus širdyje. 

Per visą Lietuvos nepriklausomybės istoriją tauragiškiai dar nematė tokio dangų raižančių kranų skaičiaus. Statybos vyksta ne tik pieno perdirbėjos AB „Modest“ teritorijoje, bet ir pramoninėje Tauragės zonoje, ūkininkų ir nuosavų namų gyventojų kiemuose.