2020 Birželio 03 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Verslo idėja gimė dalinant patarimus apie sveiką mitybą

  • Įkelta: 2020-01-30

Sveiką gyvenseną propaguojantis treneris Arūnas Vladička dažnai girdi klausimą, kaip maitintis sveikai. To klausia jo užsiėmimus lankantys žmones – pradėję mankštintis jie jaučia poreikį keisti ir savo mitybos įpročius. Nuolat dalinant patarimus treneriui ir gimė mintis imtis verslo – tiekti sveiko maisto rinkinius.

Kelyje į sveikesnį gyvenimą maisto racionas labai svarbus. Daugelis pagalvoja apie sveikesnį gyvenimo būdą, dailesnį kūną, tačiau ne visi žino, nuo ko pradėti, į ką verta atsižvelgti. Dažnai teisinamasi: „Nežinau, ką valgyti“, „Sveikas maistas – neskanu“, „Neturiu laiko gaminti“. Ir iš tiesų ne kiekvienas turi laiko gaminti po kelias valandas per dieną, juo labiau – atsižvelgti į visas dietologo rekomendacijas

– Sveikas kūnas formuojamas ne tik sporto klube, bet ir virtuvėje. Sujungus šiuos du elementus galima pasiekti neįtikėtinų rezultatų, – įsitikinęs A. Vladička. 

Prieš keletą metų iš užsienio į gimtąją Tauragę grįžęs Arūnas entuziastingai ėmėsi sveikos gyvensenos ir aktyvaus gyvenimo būdo propagavimo. Įgyvendindamas bendrus projektus su Visuomenės sveikatos biuru, jis veda sveikatos užsiėmimus grupėse, asmenines treniruotes namuose, mankštas įstaigose, bendruomenėse, atlieka masažus. Daug jo vedamų užsiėmimų skirta vyresnio amžiaus žmonėms. Neperdedant galima sakyti, kad sveiko gyvenimo virusu jis užkrėtė daugybę tauragiškių.

Jis pasakoja, kad mintis apie sveiko maisto gaminimo verslą gimė, kai jo treniruotes ėmė lankyti viešojo maitinimo versle besisukantys Vilius Stumbra ir Vytautas Merkelis. Jiems priklauso valgykla, įsikūrusi „Fortūnoje“.

– Dažnai pasikalbėdavome, kaip būtų gerai, jei turėtume galimybę valgyti sveiką maistą kasdien, tačiau visi esame labai užimti ir neturime laiko gaminti, o tokios vietos, kur būtų galima sveikai  pavalgyti, mūsų mieste nėra. Tokios paslaugos pirmiausia reikia mums patiems ir mūsų artimiesiems. Pamažu priėjome prie minties, kad galėtume to imtys patys – pasiūlyti sveiko, subalansuoto maisto rinkinius pagal pasirinktą kalorijų kiekį, kurį pristatytume į namus ar darbo vietą. Taip, spręsdami savo problemą, galbūt išspręstume ir daugelio kitų.

Pasak A. Vladičkos, Tauragėje yra daug puikių maitinimo įstaigų, tačiau jų gaminamas maistas ne visada atitinka sveikam maistui keliamus reikalavimus.

– Kad būtų ne tik sveika, bet ir skanu, maisto rinkinius ruoš patyrusi virėja. Pagamintas maistas bus supakuotas į plastikinius indelius, iš kurių patogu valgyti bei neštis su savimi, taip pat maistą galima šildyti mikrobangų krosnelėje ar orkaitėje, neištraukus jo iš indelio, – atskleidžia A. Vladička. – Naudosimės „Fortūnos“ virtuve, bet viskas bus gaminama atskirai nuo ten gaminamo maisto. Jau susirašėm receptus, sudarėm valgiaraštį ir startuosim vasario 3 dieną.

Įmonė, pavadinta „Sveikas balansas“, siūlys galimybę užsisakyti subalansuoto maisto rinkinius pagal pasirinktą kalorijų kiekį, kuris bus pristatytas į namus, darbą ar kitą vietą.
Sveikatingumo treneris teigia, kad įmonė siūlys sveiką, su meile pagamintą maistą, išsiskirsiantį šviežumu, įvairove ir maistingumu, kupiną organizmui būtinų vitaminų bei mineralų. Bus stengiamasi nuolat įvairinti skonių paletę, kad kiekvieną dieną, gaudami savo vitaminų bei maistinių medžiagų porciją, valgantieji justų pasitenkinimą. Tai svarbu tiek sportuojantiems, tiek dirbantiems žmonėms. Jis sako norįs įrodyti, kad subalansuota mityba yra ne tik sveika, bet ir skanu. Kuriant visus racionus bei rinkinius galvojama ir apie tai, kad maistas atitiktų įvairius skonio poreikius. Patiekalai bus gaminami iš kokybiškų produktų, be pridėtinio cukraus, konservantų, rafinuotų miltų, jį gaminant bus naudojamas tik kokybiškas aliejus.

Klientai galės rinktis iš dviejų planų: vienas skirtas svoriui mesti, kitas – sveikai gyvensenai ir svoriui palaikyti. Vienas maisto rinkinys bus skirtas visai dienai: jį sudarys pusryčiai, pietūs ir vakarienė, kitame bus tik pietūs ir vakarienė. Ateityje ketinama pasiūlyti ir vegetarams skirtą planą. Visus planai ir meniu feisbuko paskyroje „Sveikas balansas“ ketinama paskelbti dar šią savaitę. A. Vladička atskleidė, kaip galėtų atrodyti sveiko maisto rinkinys: pavyzdžiui, pusryčiams – omletas su špinatais ir fetos sūriu arba graikiškas jogurtas, pietums – pilno grūdo makaronai su vištienos kukulaičiais, pomidorais ir bazilikais, vakarienei – trinta moliūgų sriuba. 

Užsisakyti rinkinį kitai dienai bus galima iki 12 valandos. O kiek rinkinys kainuos? Anot A. Vladičkos, kol kas tiksliai pasakyti sunku, tačiau jis mano, kad dienos rinkinio kaina galėtų būti apie 16 eurų.

Įmonė, pavadinta „Sveikas balansas“, siūlys galimybę užsisakyti subalansuoto maisto rinkinius pagal pasirinktą kalorijų kiekį, kuris bus pristatytas į namus, darbą ar kitą vietą

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ savo klientams dalija nuolaidas už atvestus naujus narius. Dabar kiekvienam, pakvietusiam draugus ar artimuosius naudotis „Tele2“ paslaugomis, operatorius siūlo 25 Eur nuolaidą paslaugų sąskaitai, o jo draugui dovanoja 100 gigabaitų duomenų.

„Factris“ (tuomet „Debifo“) komanda, prieš 5 metus mūsų šalyje pirmieji pasiūlę nebankinio faktoringo paslaugą, stebi ryškų proveržį – dabar faktoringo sąvoka daugeliui verslų yra žinoma, o dar ne taip seniai ji kėlė nuostabos ir abejonių. Tiesa, nežinomųjų vis dar lieka – ir šiomis dienomis galima išgirsti klausimų, ką iš tiesų apima ši paslauga ir kuo ji gali būti naudinga verslui.

Nuo 1993 metų Jurbarke dirbanti specializuota santechnikos montavimo, prekybos ir inžinerinių sistemų priežiūros (eksploatavimo) įmonė SANMONTA, kuriai vadovauja ilgametis direktorius Antanas Pocevičius, pelnęs ne vieną prestižinį apdovanojimą už gerą darbą ir ekonominius rodiklius, nuolat randa, ką naujo pasiūlyti klientams.

Londone gyvenu jau kelerius metus, ir čia planuoju likti kur kas ilgesnį laiką: mane labai sužavėjo itin patogus susisiekimas, daugybė darbo galimybių, bei, žinoma, nenuilstantis miesto šurmulys.  Nors iš pradžių itin didelis transporto judėjimas kėlė šiokį tokį nerimą, tačiau labai greitai prie to pripratau. Mane labai maloniai nustebino Londono gyventojų vairavimo kultūra: Lietuvoje kartais tekdavo labai ilgai laukti, kol pagaliau pavyks pereiti į kitą gatvės pusę, tačiau čia vairuotojai buvo gerokai supratingesni, ir visuomet praleisdavo pėsčiuosius.

„Sprinter tyrimų“ duomenimis šešėlinė ekonomika Lietuvoje vis dar sudaro iki 24 proc. BVP. Kaip ir visoje Europoje, taip ir Lietuvoje šešėlis pamažu traukiasi. Tačiau kai kuriose verslo srityse „įžiebti šviesą“ – sunkiausia. Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė sako, jog viešojo maitinimo sektorius yra viena iš keturių sričių, kurioje – daugiausia pagundų slėpti pajamas ir nelegaliai mokėti darbuotojams atlyginimus. Vien praėjusiais, 2019-aisiais metais po patikrinimų restoranuose ir kavinėse atrasta 1,7 milijono „papildomų“ eurų, o už nusikalstamą veiką pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai.