2020 Birželio 03 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Noriu įsigyti gerą kompiuterį, kiek man tai kainuos?

  • Įkelta: 2020-02-04

Jeigu šiuo metu po skelbimus bei interneto ar fizines parduotuves dairotės naujo kompiuterio (nesvarbu, nešiojamojo ar stacionaraus), šiame straipsnyje tikrai rasite naudingos informacijos. Sužinosite ne tik tai, kokių išlaidų galite tikėtis pagal savo kompiuteriui keliamus reikalavimus, tačiau ir tai, kiek kainuoja kompiuterio išlaikymas, kokių kitų, nenumatytų išlaidų gali atsirasti, bei visą kitą svarbiausią informaciją. Taigi nieko nelaukdami – pradėkime.

Nešiojamojo patys nesusirinksite, o surinkti stacionarūs kainuoja brangiau

Galbūt žinote, kad populiarėja galimybė stacionarų kompiuterį susirinkti iš individualių komponentų. Tai yra būdas pigiau susikomplektuoti analogiško galingumo kompiuterį, mat vienodų komplektacijų surinktas ir nesurinktas PC kainuoja skirtingai.

Visgi, jei patys dar to nesate darę, rizikuojate. O ir šiaip, pirkdami jau surinktą įrenginį, turite garantiją iš parduotuvės, o žaisdami su dalimis patys – jos iškart netenkate. Tačiau yra ir tarpinis variantas – rinktis parduotuvių specialistų siūlomas surinkimo paslaugas. Tada kompetentingi specialistai pagal jūsų poreikius iš optimaliausių dalių sukonstruos įrenginį. Kaina bus kiek didesnė nei perkant dalis individualiai, tačiau vis vien pigiau nei gamintojo produktas. Stacionarių kompiuterių kainos darbui prasideda nuo ~250 eurų. Brangiausi stacionarūs kompiuteriai žaidimams kainuoja per 3 tūkstančius eurų. Iš individualių dalių surenkami kompiuteriai pasižymi 15–20 proc. žemesnėmis kainomis (kartais ir daugiau).

Nešiojamam kompiuteriui tokių galimybių nėra. Konfigūracijos pakeitimai įmanomi tik gamykloje arba labai minimaliai – patyrusio meistro rankose.

Geram reikia ir išlaikymo

Jeigu už kompiuterį mokate daugiau nei 500 eurų, reikėtų apsvarstyti ir estetikos bei technikos priežiūros priemones. Nesvarbu, kompiuteris nešiojamasis ar stacionarus, jo viduje susikaupia dulkių bei nešvarumų.

Taip pat ir į klaviatūros tarpus bei kitas angas prikrenta nešvarumų. Jie per laiką gali apgadinti ir pažeisti konstrukciją, apdailą ar net viduje esančias detales (pvz. dulkės blokuoja ventiliatorių, kompiuteris kaista ir ūžia).

Kompiuterių ekspertai bei gamintojai pataria nešiojamuosius kompiuterius valyti bent kartą per pusmetį, o stacionarius – kartą per metus. Klaviatūros išvalymas – labiau profilaktinis bei į higieną ir komfortą orientuotas veiksmas. Galite valyti patys, tačiau geriau rekomenduojame įrenginius nunešti į profesionalų aptarnavimo centrą dėl kompiuterio vidurių išvalymo. Jeigu garantinis laikotarpis jau pasibaigęs, galite varžtus atveržinėti bei viską bandyti atlikti patys, tačiau turėkite omenyje, kad net ir maži sutrenkimai ar įbrėžimai gali smarkiai pakenkti jautriai elektronikai.

Na, o klaviatūrai ir kompiuterio išorei valyti galite rinktis panašius rinkinius kaip čia. Prietaiso išorę bei klaviatūrą ar pelytę lengvai nuvalysite ir patys.

Taip pat ir elektros išlaidas reikia paminėti. Galingesni kompiuteriai vartoja daugiau elektros, o ir priedų bei aksesuarų tada gali reikėti daugiau. Nešiojamojo kompiuterio išlaikymui per metus reikėtų skirti bent ~20–40 eurų, galingo stacionaraus – apie 50–70 eurų (abu skaičiai be elektros išlaidų).

Ir priedų

O ar nepamiršote, kad kompiuteris be priedų – menkas įrankis? Didelėje internetinėje parduotuvėje galite aiškiai pamatyti, kiek daug naudingų priedų galima rasti. Štai Varlė.lt ausinės bei įvairūs kiti esantys priedai ne tik praplečia kompiuterio panaudojimo galimybes, tačiau ir kainuoja tikrai nemažai.

Gera belaidė pelė? Nuo 40 eurų. Pelė žaidimams? 70 ir daugiau eurų. Kokybiškos ir geros ausinės taip pat kainuoja keliasdešimt arba net kelis šimtus eurų. Pelės kilimėlis, aušintuvas nešiojamajam kompiuteriui ar kiti smulkesni priedai taip pat nėra nemokami. Dažnai šių išlaidų žmonės neįvertina prieš pirkdami, o vėliau jau turi rinktis kompromisinius sprendimus, mat, pasirodo, nėra pelės kilimėlio arba neturima tų pačių ausinių...

Prieš įsigyjant kompiuterį reikėtų numatyti bent ~100 eurų išlaidų priedams.

Daugiau informacijos: varle.lt

Užs. Nr. 7

Sveiką gyvenseną propaguojantis treneris Arūnas Vladička dažnai girdi klausimą, kaip maitintis sveikai. To klausia jo užsiėmimus lankantys žmones – pradėję mankštintis jie jaučia poreikį keisti ir savo mitybos įpročius. Nuolat dalinant patarimus treneriui ir gimė mintis imtis verslo – tiekti sveiko maisto rinkinius.

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ savo klientams dalija nuolaidas už atvestus naujus narius. Dabar kiekvienam, pakvietusiam draugus ar artimuosius naudotis „Tele2“ paslaugomis, operatorius siūlo 25 Eur nuolaidą paslaugų sąskaitai, o jo draugui dovanoja 100 gigabaitų duomenų.

„Factris“ (tuomet „Debifo“) komanda, prieš 5 metus mūsų šalyje pirmieji pasiūlę nebankinio faktoringo paslaugą, stebi ryškų proveržį – dabar faktoringo sąvoka daugeliui verslų yra žinoma, o dar ne taip seniai ji kėlė nuostabos ir abejonių. Tiesa, nežinomųjų vis dar lieka – ir šiomis dienomis galima išgirsti klausimų, ką iš tiesų apima ši paslauga ir kuo ji gali būti naudinga verslui.

Nuo 1993 metų Jurbarke dirbanti specializuota santechnikos montavimo, prekybos ir inžinerinių sistemų priežiūros (eksploatavimo) įmonė SANMONTA, kuriai vadovauja ilgametis direktorius Antanas Pocevičius, pelnęs ne vieną prestižinį apdovanojimą už gerą darbą ir ekonominius rodiklius, nuolat randa, ką naujo pasiūlyti klientams.

Londone gyvenu jau kelerius metus, ir čia planuoju likti kur kas ilgesnį laiką: mane labai sužavėjo itin patogus susisiekimas, daugybė darbo galimybių, bei, žinoma, nenuilstantis miesto šurmulys.  Nors iš pradžių itin didelis transporto judėjimas kėlė šiokį tokį nerimą, tačiau labai greitai prie to pripratau. Mane labai maloniai nustebino Londono gyventojų vairavimo kultūra: Lietuvoje kartais tekdavo labai ilgai laukti, kol pagaliau pavyks pereiti į kitą gatvės pusę, tačiau čia vairuotojai buvo gerokai supratingesni, ir visuomet praleisdavo pėsčiuosius.